FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
28-05-06 23:09  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no i swietnie... proponowalbym tylko wstawic słupki tam gdzie skreca reling- cienkie paseczki papieru albo jakis cienki drucik... no chyba ze poprzeczki relingu byly z czegos stałego i mozna je było tak zagiąć... Pozatym -świetna robota.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-05-06 17:56  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
komandor 

 

Juz surowka modelu, ktora mialem okazje obejrzec "na zywo" zrobila na mnie ogromne wrazenie, a w kolorze, to juz jest total wypas. Okret ma piekna linie. Gratuluje efektu "Kapkowi".
pozdrawiam

--

 
29-05-06 19:46  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A może by tak założyć drugą część? Wątek już zrobił się troche przydługi:)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
09-06-06 16:03  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam.

Od razu walnę z grubej rury i powiem, że w końcu zakupiłem cyfrówkę, wobec czego zdjęcia będą pojawiać się w miarę powstawania kolejnych elementów.

Co do modelu, to obecnie zbyt wiele czasu nie mam, ale udało mi się wydłubać najmniejszą łódź motorową (jest tylko jedna taka w modelu) oraz trzy trochę większe. Z budową tychże elementów żadnych problemów.

PS. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale dopiero rozpracowuję aparat.

Łodzie motorowe:





Zbliżenie na reflektor wraz z jednogroszówką:



Widok ogólny nadbudówki rufowej:





--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
09-06-06 16:59  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zdjęcia są w porządku jak dla mnie i mam pytanie kiedy będziesz montował tą nadbudówkę do okrętu ??

--

 
10-06-06 07:55  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nadbudówka zostanie zamontowana po przyklejeniu nań wszystkich łodzi motorowych i szalup. Planuję także wykonać wcześniej dźwigi. I jeszcze jeden wymóg. Aby przykleić tą nadbudówkę muszę mieć przyklejoną nadbudówkę hangarową oraz katapultę. Jak widać, obecnie ani jeden wymóg nie został spełniony.

Pozdrawiam.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
10-06-06 10:18  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Michał 

 

Witam. Pięknie to idzie. Kto jest autorem tego modelu?

 
10-06-06 10:28  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Marcin Grygiel i Marcin Dworzecki.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
19-06-06 20:59  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich.

Czasu ostatnio na klejenie aż za dużo, ale ten upał i jakieś lenistwo (spowodowane zapewne nadmiernym wolnym czasem) dają o sobie znać, w związku z czym przez te 10 dni zbyt wiele wydłubać mi się nie udało. Ale wracając do modelu to zostały wykonane niemal wszystkie szalupy ratunkowe (prawdopodobnie wiosłowe). A przynajmniej wszystkie które mają spocząć na nadbudówce rufowej, wobec czego pozostały do wykonania dwie łodzie które znajdą się na pokładzie obok wieży dowodzenia (ale to "kiedyś"), oraz trzy największe łodzie motorowe na okręcie. Z szalup niestety nie jestem zadowolony. Nie dość, że nie są zbyt okazałej wielkości, to jeszcze nie udało mi się należycie uforomować kartonu. Ale i tak, jak na pierwsze w swoim życiu tak zaprojektowane łodzie (osobne deski, śruby, "inne" małe badziewia) to wyszły niezgorzej. Póki co wstawiam zdjęcia gotowych, lecz jeszcze nie przyklejonych w swoich miejscach szalup. Jeśli chodzi o pasowność częśći to (jak zawsze) jest niemal wzorcowa, piszę niemal, ponieważ od czasu do czasu trzeba było gdzieś przyciąć troszeczkę deseczkę bo za długa.

PS. Mam pytanie do znawców tematu. Na jednym ze zdjęć pancerników typu King George V zauważyłem, że na bokach szalup (łodzi wiosłowych) są zawieszone liny. Czy były one podczepione tylko do szalup wiosłowych, czy także do łodzi motorowych. Myślałem, o dorobieniu czegoś takiego z cienkiej, czarnej nici, lecz jeśli były one na wszystkich łodziach to zrezygnuję, bowiem uprzednio wykonane zostały przyspawane cyjanoakrylem do podstaw.

A teraz zdjęcia:

Największa z łodzi wiosłowych (która także posiada jedną, niewielką śrubę):





Dwie mniejsze łodzie:



Oraz najmniejsza łupinka (została także wykonana druga taka, brak na zdjęciu):



--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
19-06-06 21:13  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

troche głupio wyglada ze przy szarym "wierzchu" nie pomalowales srodkow...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024