FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-08-05 21:09  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miś - wszyscy jesteśmy na forum równi - jesteśmy kolegami :-)

Tylko jeśli dobrze pamiętam bajki o Koralgolu, to chyba deczko inaczej ów Miś wyglądał, niż to urocze stworzenie, które widzę na Twoim avatarku :-)))))))

Sędziowałem kiedyś na konkursie w Bielsku (jakieś 8 lat temu), gdzie Buffalo w ModelCARDU był wystawiony i dostał bodajże nagrodę specjalną od wydawcy! Jakość wykonania była rewelacyjna i model prezentował się wówczas naprawdę świetnie! Sklejony był czysto, zgrabnie, bez żadnych niedociągnięć. A to w zupełności wystarczy przy tym opracowaniu.

Apeluję do wydawcy, który posiada prawa do tego modelu - PROSZĘ O WZNOWIENIE!!!!

MacGregor

 
21-08-05 21:45  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie. Zrobiłem wreszcie silnik (czeka go jeszcze retusz). Oczywiście pominąłem elementy, które nie będą widoczne w modelu. Na pierwszym zdjęciu oryginał, dalej moja monotonia. W tygodniu zaopatrzę się w cyfrówkę, więc fotki będą z detalami. Metoda na cylindry nie jest oryginalna. Zaczerpnąłem ją ze starych P11c z MM. Efekt, zwłaszcza z daleka jest bardziej finezyjny. Całość malowałem humbrolami.
CDN

 
22-08-05 17:31  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

mniamuśny modelik i fajnie klejony !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
23-08-05 13:50  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pozdrowienia dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Na dzień dzisiejszy mamy to co widać...


 
26-08-05 11:09  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie. Oto seria zdjęć tego co ma przypominać Buffalo. Jak widać jest to jeszcze coś w rodzaju surówki, przed gruntownym retuszem. Udało mi się zrobić ruchome lotki stateczników, zwaloryzować kabinę (choć może tego nie widać). Fotki przedstawiające silnik są najstarsze, stąd gdzieniegdzie prześwituje miedziany drut. Mam już gotowy kołpak, ale zrezygnuję z niego na rzecz toczonego w drewnie (przy papierowym samolot straciłby cały urok).
PS-1
Zdjęcia z cyfrówki obnażają liczne niedociągnięcia
PS-2
Żegnam na czas nieco dłuższy





 
26-08-05 21:55  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Szybkość z jaką wykonujesz ten model jest dla mnie zadziwiająca:) Idzie Ci wyśmienicie, a i temat bardzo ciekawy, zwłaszcza, że model już niedostępny. Oglądam i podziwiam. Czekam na ciąg dalszy:)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
26-08-05 23:51  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Ooooo - jaki fajny żółciutki samolocik :):)

Bardzo mi sie podoba

PozdrawiamKojak

 
31-10-05 21:21  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Kolniak 

 - 3

I jak się ma żółciutki samolocik? Mam nadzieję, że nie spotkał złośliwych skrzatów?

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
01-11-05 18:56  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie! Zółciutki samolocik ma się dobrze. Choć trochę ...leniwie. Jak na razie zrobilem kołpak i łopaty śmigieł. To niewiele. Jak zauważyliście, tempo spadło gdy skończyły się wakacje, ale ma to również dobre strony. Mam mało czasu na robótki ręczne ale za to intensywnie dumam nad efektem końcowym. I tak: kołpak skleiłem z kartonu (zgodnie z planami) jednak nie byłem z tego zadowolony i wytoczyłem drugi z ... korka po jakimś winie (średnica idealnie pasowała!!!). Teraz jest OK. Następna do poprawki będzie (o ile wystarczy zapału) osłona silnika - mam w planie ją utwardzić, zaszpachlować i zetrzeć - by uzyskać obłości. Z malowaniem nie powinno być problemu. Chodził mi również po głowie pomysł by wykonać ruchome (pseudoruchome - chowane a raczej wpychane w kadłub) podwozie, ale nie wiem co jeszcze z tego wyjdzie. W każdym razie obecnie żadnych poważnych postępów nie widać, jak już pisałem z braku czasu lub dylematów w stylu - robić zgodnie z planami czy urozmaicać.
Obiecuję, że się odezwę.

POZDROWIENIA!!!

--

 
22-12-05 14:01  Re: [relacja z budowy] F2A-2 Buffalo z MODELCARDU
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie. Jeśli zapał mnie nie opuści, myślę, że do końca tego roku model będzie gotowy. Zgodnie z wcześniejszymi zamiarami, poprawiłem osłonę silnika. Teraz jest OK (oczywiście jak dla mnie). Udało się ukryć łączenia pasków i uzyskać efekt obłości. Całość pomalowałem Humbrolami na srebrno. Zwaloryzowałem nieco kabinę, choć jeszcze jej nie oszkliłem - to pod koniec. Teraz biorę się za podwozie i - kolejny dylemat: ruchome czy stałe? Ostatecznie zadecyduję w trakcie prac. To czego dotąd najbardziej nie lubiłem - koła z kartonu, wytoczyłem przy pomocy miniszlifierki (nabijając koło na szpikulec i obrabiając przy pomocy papieru ściernego (zresztą każdy to zna). Jak widać (a właściwie nie widać bo zdjęcia dopiero dojdą...) zostało niewiele, ale najważniejsze jest właśnie wykończenie.
POZDROWIENIA

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024