FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-08-05 21:30  [relacja/galeria] Caterpillar P-5000 powerloader [do pobrania z SZUFLADEK]
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Jest to model który chciałem mieć w swojej kolekcji odkąd pierwszy raz zobaczyłem "Aliens" - ta maszyna po prostu ma coś w sobie. Model jest budowany od podstaw, a dokumentacja pochodzi głównie z internetu oraz screenshotów z filmu. Na razie gotowe są nogi (z wyjątkiem paru szczegółów) -wstawiam zdjęcia i zabieram się za ręce :)





Post zmieniony (12-02-09 16:44)

 
15-08-05 22:20  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie, ładnie :) ... a kolor to taki przygaszony rzeczywiście czy wina fotek? Powinien być chyba taki 100% "wściekły" żółty...
Btw z tego co czytałem, to na plan Aliens części do tego sprzętu dostarczała jakaś firma rzeczywiście zajmująca się tego typu sprzętem (jakieś ładowarki itp.) - podobno w którymś ujęciu widać nawet logo, ale osobiście się nie przyglądałem ;->

3mam kciuki za budowę enyłej, u mnie APC na razie tylko wydrukowany w szafce na swoją kolej czeka... może twoja relacja mnie zmotywuje :D

Sebastian GG: 8445811

 
15-08-05 22:29  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

moglbys pokazac jak to to wygladalo w filmie bo SF nigdy nie ogladlaem i nie bede ogladal, ale model z papieru chetnie

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
15-08-05 23:01  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak to mówią Marku: google twoim przyjacielem ;-) http://images.google.pl/images?svnum=10&hl=pl&lr=&q=powerloader%2Baliens tu jest trochę - głównie zabawki, ale widać jak to wygląda... chyba na tej fotce najlepiej http://www.totalmodel.com/dat_ppost/data/86ALIENS.JPG
Można też luknąć na stronę http://aliens.humlak.cz/aliens/Aliens_papirove_modely.htm i zobaczyć fajnego animowanego gifka ;-) HINT - kliknąć na P5000Powerloader z lewej strony.

aha... jak mogłbym zapomnieć o http://www.aliens.ibt.pl/ klikać w dział sprzęt-> ładowarka :D

Sebastian GG: 8445811

Post zmieniony (15-08-05 23:05)

 
16-08-05 00:24  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Zdjęcie gotowej "dłoni", na razie wstępnie poskładanej.
Kolor to tzw. koparkowy żółty :) .Zdjęcie nawet częściowo go nie oddaje (kiepski aparat). Ze strony z ostatniego linka (strona Ciacha o Obcym) zciągnąłem widok ładowarki z boku, i na nim wzoruję proporcje modelu.




Post zmieniony (16-08-05 00:25)

 
17-08-05 16:16  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Lewa ręka od "łokcia" w dół, zaraz po pomalowaniu. W podłużnej szczelinie będzie dźwignia do sterowania.

 
18-08-05 17:33  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

gotowa ręka. Srebrne plamki na "widłach" to odpryski farby -jeszcze trochę nad nimi popracuję. Czarne paski też trzeba będzie poprawić.

 
18-08-05 17:56  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzeba przyznać, że ciekawa sprawa :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
18-08-05 22:51  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Odpryski można podmalować lekko czarną cieńką kreseczką z góry (zazwyczaj stąd pada światło)... Chyba stworzy to namiastkę 3d :->
Btw: Jak duży bedzię ten model?

Sebastian GG: 8445811

 
18-08-05 22:56  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Właśnie, jak duży będzie model? Czy planujesz zrobić figurkę operatora? :-)

Buka :-]

 
19-08-05 09:04  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zaczyna wyglądać zawodowo.

 
19-08-05 09:06  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
ttron   

hmm......Elen Ripley z kartonu!!!!!! Chyba Sigurney Weaver nie miałaby nic przeciwko :-)

 
19-08-05 12:19  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model jest w skali około 1 :25. Około, bo nigdzie nie znalazłem wysokości oryginału. Przyjąłem, że człowiek w ładowarce na rysunku to właśnie Ripley, a na jednej ze stron znalazłem że ma ona 182cm wzrostu, czyli 7,28cm w 1:25. Od tego wymiaru przeskalowałem cały rysunek. A co do figurki operatora to raczej jej nie będzie. Nigdy nie robiłem figurek z kartonu, i myślę że wyszłaby mi raczej karykatura :). Przybrudzanie rąk i nóg prawie gotowe -niedługo wstawię zdjęcia.

 
19-08-05 18:12  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Wszystkie jak do tej pory części i zbliżenie na nogi (srebrna śrubka to nie część modelu). Prawa ręka na razie nie poskładana -farba schnie. Teraz czeka mnie tułów -prosta część, ale mało dokumentacji, na zdjęciach niewiele widać przez te wszystkie węże.

 
19-08-05 18:18  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

no no no nie pogadasz, wyglada fantastycznie
czym zrobiles te zabrudzenia ?

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
19-08-05 23:16  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Na razie to tylko otarcia farby -w planie mam jeszcze plamy oleju i brud w zakamarkach. Zrobiłem je metodą suchego pędzla trzema farbami: Humbrolami 191 (srebrny) i 27004 (gunmetal do polerowania), oraz Pactrą A54 (też gunmetal). W sumie najlepsza okazała się Pactra, ale słabo przykrywała żółty i przed nią musiałem dawać srebrny Humbrol. Gunmetal z Humbrola jest prawie czarny -zrobiłem nim na próbę obicia farby na lewej nodze (dwie podłużne plamy, lepiej widać na górnym zdjęciu. A tułów już zaprojektowany i wydrukowany, teraz czeka mnie klejenie.

 
20-08-05 11:39  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Michał 

 

Jako Kinomaniak, powiem krótko: ZAJEB*****. Wspaniała sprawa. Przydałoby sie to opublikować. Sam bym chetnie cos takiego sobie złożył. Gratuluje, pomysł fantastyczny

 
20-08-05 23:53  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Co do publikacji to nie wiem jak z prawami autorskimi -ktoś kiedyś na forum budował prom z Gwiezdnych Wojen i okazało się że nie można tego wydać. Następna część gotowa -korpus. Zrobiłem też mocowania ramion i jeden siłownik -na razie nie pomalowane. Okazało się że ładowarka ma ogon :). To tam będą przyczepione siłowniki. Korpus na razie tylko wstępnie przybrudzony.

 
21-08-05 00:59  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zawsze możesz opublikować w Fanatyku na przykład ;o)
Ale zaiwaniasz zdrowo, też bym tak chciał... czekam na opublikowanie, gdyż wielkim fanem łobcych jestem :D





Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

Post zmieniony (21-08-05 10:21)

 
22-08-05 15:10  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model nareszcie zaczyna wyglądać jak ładowarka -poskładałem wszystkie części do kupy, dołożyłem też skórzaną tapicerkę :) Teraz czeka mnie zabawa ze szczegółami. Co do publikacji w Fanatyku to dobry pomysł, tylko nie wszystkie części są do końca zaprojektowane, np. jak robiłem jakiś pasek do zwinięcia lub coś w tym stylu to projektowałem część trochę większą i dopasowywałem na modelu ,ale generalnie nie powinno być z ym problemu.

 
22-08-05 15:59  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nooo... very cacy :D ... a gdzie groszUFka?

Sebastian GG: 8445811

 
22-08-05 17:02  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Model wzbudza respekt :) Planujesz dobudować łobcego do kompletu? Albo chociaż jakies inne maszyny z filmu?

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-08-05 13:57  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Ostatnio z powodu natłoku innych zajęć prace przy modelu na chwilę stanęły w miejscu, ale wczoraj udało mi się co nieco skleić. Dorobiłem klatkę zabzpieczającą dla operatora z palnikiem, pasy , dźwignie do sterowania i pierwsze węże do siłowników. Węże zrobione są z kabla ze starej myszy do komputera, a srebrne części siłowników ze szprychy rowerowej. Bałem się że po zmontowaniu model nie będzie sam stał i trzeba będzie przykleić go do podstawki, ale okazał się całkiem stabilny. Na zdjęciach nie wszystko widać, ale jest to wina mojego aparatu -bliżej mu do kamery internetowej niż prawdziwego aparatu cyfrowego. Jak skończę model postaram się zrobić parę zdjęć czymś lepszym. Na pierwszym zdjęciu zamówiony grosz :). A co do innych rzeczy z filmu to raczej jest to jednorazowy odskok, teraz zajmę się czymś bardziej rzeczywistym.



 
25-08-05 14:32  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mi sie podoba... nawet bardzo :-) szkoda, ze jakos fotek nie ten teges, ale i tak jestem pod wrażeniem... siłowniki rządzą btw.

Sebastian GG: 8445811

 
25-08-05 18:26  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Też chce sobie takie skleić!

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-08-05 21:40  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

piekny! ;]

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
25-08-05 21:59  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Wyrazy uznania.

Zawsze podziwialem ludzi opracowujacych modele od podstaw :) zas ten przedstawiony na fotkach wyglada po prostu.. profesjonalnie. Mysle, ze bez klopotow udalo by Ci sie wydac ten model

Jestem wielkim milosnikiem sprzetu z filmow SF, z tym, ze glownie latajacego. Onegdaj nawet "popelnilem" modelik (nadzwyczaj uproszczony, ale bylo to kolo 80 roku a mialem wtedy 15 lat :) maszyny kroczacej AT (z filmu imperium kontratakuje, oczywiscie :)

Przyznam sie Wam (czytajacym) ze od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem opracowania modelu ORLA z serialu kosmos 19999 - dla mnie absolutnego numeru jeden, jesli chodzi o statki kosmiczne :) (pamietam te soboty i studio 2.. i zdenerwowana rodzine, bo przeszkadzalem im ogladac komandora keniga i doktor Rusel, siedzac przed ekranem z aparatem marki certo kn-35 :)

moze kiedys...

a wracajac do "gasiennicy" - raz jeszcze gratuluje. model budzi moj zachwyt.

pozdrawiam

---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
25-08-05 22:12  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"Eagle 1" robił kiedyś MBig z tego co kojarzę http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=61421&t=61377#reply_61421

A jesli za Orła się bedziesz brał to ta strona (o ile jej nie znasz) powinna trochę pomóc http://www.space1999.net/~eagle/

aha... jeszcze to http://www.space1999.net/~catacombs/

Sebastian GG: 8445811

Post zmieniony (25-08-05 22:15)

 
25-08-05 22:29  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

dziekuje Bastyan za informacje. rzeczywiscie, Pan Mbig przedstawil relacje z budowy orla... a juz mialem nadzieje, ze bede pierwszy :) obie strony oczywicie mam juz od dawna w "ulubione" bowiem sa to wrecz "kopalnie wiedzy" dla milosnikow W S P N I A L E G O serialu Kosmos 1999. Jesli Pan MBig czyta to, to prosze o informacje, czy bylo to wlasne opracownie, czy tez moze jakies wydawnictwo opublikowalo wycinanke z Orlem.
Bastyan, chetnie porozmawiam z Panem, jesli ma Pan jakies pytania lub sugestie, ale proponuje przeniesc rozmowy "Orlowe" na priv lub zalozyc oddzielny watek by nie draznic administratorow i zalozyciela tego watku "zasmiecaniem" go :)
pozdrawiam

---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
27-08-05 17:56  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Dzisiaj nawiązałem kontakt z Fanatykiem Kartonu -jeżeli wszystko dobrze pójdzie model będzie tam opublikowany. Ładowarka jest już prawie gotowa -zostały małe kosmetyczne poprawki jak np. wycieki oleju i przybrudzenie ostatnich doklejonych części, oraz lampka na górze. Klosz lampy to na razie papierowy zamiennik, szukam żółtego przezroczystego plastyku na ostateczną wersję. W weekend postaram się załatwić zdjęcia lepszym aparatem.

A co do orła też uważam że jest piękny. Z pojazdów SF podobały mi się też podracery Skywalkera i Sebulby z Phantom Menace, oraz hot-rod speeder ,którym jedi gonili łowcę nagród na początku ataku klonów. Myślałem też o zbudowaniu kombajnu przyprawowego z książki F. Herberta "Dune" (na jej podstawie powstało parę gier, z Dune2 -pierwszym prawdziwym RTS-em na czele). Sam kombajn nie jest tam zbyt dokładnie opisany -wiadomo, że jest to wielka maszyna na gąsienicach jeżdżąca po pustyni i wydobywająca z piasku surowce -pole do popisu dla modelarza :). Ale na razie czeka mnie instrukcja do ładowarki.

 
27-08-05 17:59  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Mam też pytanie co do instrukcji -czy mam pisać jak wykonać każdą część ,np. "do części17 doklejamy części 17a i 17 b, a od spodu uformowaną w walec cz.18", czy wystarczą dokładne rysunki? Oczywiście opis wykonania trudniejszych części jak np. osłona kabiny i tak zamieszczę.

 
27-08-05 22:52  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Mushler 

 

zrób jak uwazasz bo w końcu twoja robocizna jak chcesz sie produkować pisząc pisz ale dla mnie wystarczą rysunki

pozdro


Szczęśliwego nowego kartonu ? :P

 
29-08-05 23:43  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model jest już skończony -przedstawiam zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Model niosłem w pudełku zawinięty w watę, i gdzieniegdzie zostało jej trochę -białe nitki np. na lewej podpórce na stopę to nie część modelu :).




 
30-08-05 00:28  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Zachwycajace... Genialna waloryzacja... w skali ocen od 1 do 10 dalbym 12 :)

zdejmuje czpke i gleboko sklaniam moje lyse skronie przed Mistrzem

pozdrawiam

---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
17-11-05 21:49  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Sanczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

i jak idą prace z instrukcją?
nie ukrywam że z chęcią bym sie za tą ładowarke zabrał :)

 
17-11-05 22:15  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

model bedzie za pare godzin w szufladkach

--

 
18-11-05 06:17  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Parę godzin minęło... i ??

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
18-11-05 08:41  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

już nawet parenascie.

--


 
18-11-05 20:17  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Se smaku narobiłem.
Zaglądam do SZUFLANDII a tam pustka :P

Pozdrawiam
T_M

 
18-11-05 22:55  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Misfits   

Model jest Mistrzowski... sam bym go z mila checia skleil. Dla mnie to co zrobiles to 8 cud swiata, a wogole to czarna magia :] czekam az model pojawi sie w szufladkach bo chetnie bym sie zabral za niego. Pozdrawiam

--

Zakonczone: Ki-61 Hien (A.H), Wildcat(A.H)
Hangar: Bf 109F-4 (A.H), P-11.c (MM), Spitfire Mk.VB (A.H)

"BO IM TYLK O TO CHODZI, ABYŚ SAM SOBIE SZKODZIŁ, ABYŚ SAM NIE MÓGŁ MYŚLEĆ, ABYŚ SAM NIE MÓGŁ CHODZIĆ... "


Post zmieniony (18-11-05 22:59)

 
19-11-05 09:46  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Cyfex   

Wspaniały model który z chęcią zrobiłbym do swojej kolekcji Aliens... :D Gratuluję!!! Tylko kiedy pojawi się w Szufladkach??



Post zmieniony (19-11-05 09:47)

 
19-11-05 10:00  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Koledzy, przy modelach potrzebna jest cierpliwość którą właśnie Konradus na Was testuje, a Wy się zachowujecie jak Luke Skywalker ;-) Niech Szmoc będzie z Wami!!!

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
19-11-05 12:40  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
Misfits   

Hmmmm a tak apropo... Klaymen gdzie znalazles takie plany tego modelu, zeby go tak dokladnie odwzorowac...? ja szukalem chyab wszedzie, a nigdzie zadnych planow tego nie znalazlem :( (moze szukam jakos nieumiejetnie, albo nie tu gdzie trzeba :] ) jesli mozesz, to podaj zrodlo Twoich dokumentacji, bo chetnie przyjzal bym sie im nieco blizej...

--

Zakonczone: Ki-61 Hien (A.H), Wildcat(A.H)
Hangar: Bf 109F-4 (A.H), P-11.c (MM), Spitfire Mk.VB (A.H)

"BO IM TYLK O TO CHODZI, ABYŚ SAM SOBIE SZKODZIŁ, ABYŚ SAM NIE MÓGŁ MYŚLEĆ, ABYŚ SAM NIE MÓGŁ CHODZIĆ... "


Post zmieniony (19-11-05 12:40)

 
19-11-05 13:27  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przede wszystkim wzorowałem się na screenshotach z filmu. Proporcje części wziąłem z rysunku który zamieściłem parę postów wyżej. Poza tym znalazłem zdjęcia chyba oryginału (albo bardzo dużego modelu :) ) na stronie http://www.geocities.com/tortie42/HOCS/Aliens/PL.html. Oprócz tego w googlach wpisałem powerloader i znalazłem dużo zdjęć gotowych modeli.
p.s. też z niecierpliwością czekam na pojawienie się ładowarki w szufladkach. Pierwszy raz ktoś inny niż ja będzie kleił zaprojektowany przeze mnie model :)

 
19-11-05 13:31  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kończę
.
.
.
.
.
prawie
.
.
.
.
.
.
to kwestia minut
.
.
.
.
.
.
kilkudziesięciu ;-]

--

 
19-11-05 15:24  Re: Relacja z budowy: Caterpillar P-5000 powerloader
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ok, sorry ze to tyle trwalo, ale mialem problemy czasowe i nie moglem spokojnie do tego usiasc, a zalezalo mi zeby praca naszego Kolegi byla porzadnie zaprezentowana.

http://www.konradus.com/szufladki/index.html

Klaymen, ogromne dzięki, że zechciałeś udostępnić swoj model naszej kartonowej społeczności !!! :-)

W razie problemów ze ściągnięciem pliku lub innymi związanymi z www info 'puszczajcie' na - me@konradus.com. Na problemy/pytania związane z samym modelem/plikiem na pewno odpowie sam Autor - namiary w jego profilu i w szufladce :-)

--

 
19-11-05 15:49  Re: [relacja] Caterpillar P-5000 powerloader [do pobrania z SZUFLADEK]
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Jessss, tylko gdzie to teraz wydrukować :/... no nic coś wumyślę ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
19-11-05 15:57  Re: [relacja] Caterpillar P-5000 powerloader [do pobrania z SZUFLADEK]
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

załapałem się jako 7 - szczęśliwa "7", dzięki klaymen, fajnie będzie to "cacko" postawić koło .... właśnie trzeba będzie dopasować tematycznie, SW chyba nie pasuje?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
19-11-05 18:29  Re: [relacja] Caterpillar P-5000 powerloader [do pobrania z SZUFLADEK]
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

ja bylem 3 :)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
20-11-05 08:30  Re: [relacja] Caterpillar P-5000 powerloader [do pobrania z SZUFLADEK]
Cyfex   

a mnie się udało 192 :D nieźle jak na niecałe 20 h

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024