FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
08-08-05 17:09  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
Wujek Andrzej 

 

Czytając kolejną niesamowitą listę hymnów pochwalnych na cześć Wydawnictwa p. Andrzeja Halińskiego a także obserwując cyklicznie powtarzające się dziwne "podchody" kwestionujące dorobek innych wydawnictw ... mam mieszane uczucia .
Wypowiem się jako domorosly partacz modelarski klejący nieomal wyłącznie pojazdy .
Zazdroszczę "marynarzom" i "lotnikom" samych nieprawdopodobnie udanych samoklejących się modeli .
Osobiście oprócz PzKpfw II nie znalazlem dla siebie od lat interesującej oryginalnej propozycji . Tygrys i Pantera to najbardziej znane na świecie konstrukcje czołgowe / Bergepanther to też Pantera / .
Wyrażone przez Jednoosobowe Śodowisko Opiniotwórcze słowa , coraz bardziej aktywne ostatnio , zacytuję : " Stajnia Halińskiego to jedyne wydawnictwo w naszym kraju , gdzie mogę kupować modele w ciemno " ...
Cytuję i gratuluję poczucia humoru !
Zakupiłem swego czasu model SdKFz 7 w wersji podstawowej mając na tenże pojazd niesamowitą ochotę , zakupiłem wraz z Flak do kompletu .
Leży i będzie leżał niesklejony po wieki . Z powodu silnika . Silnika "którego nigdy nie było" . Ośmiocylindrowy widlasty ?
Po paru latach doczekał się reedycji w wersji z działem p.lot. . Przyjaciel dał mi go w prezencie , znając moje zainteresowania . Przyjąłem prezent dziękując serdecznie i
nie chcąc sprawiać przykrości obdarowującemu .
Ten sam silnik , te same błędy w ramie i przednim zawieszeniu . Smutno się zrobiło .
Będę więc czekał dalej . Obserwując dyskusje o grubościach kresek , wyglądom okładek , przesunięciom kolorów , błędom itd. itp.
Nie kierując się jednak opiniami cytowanego ośrodka opiniodawczego i jakichkolwiek innych . Nie rozpoznaję smaku potraw po ich zapachu . Smak potrawy poznaję konsumując ją .
Nigdy nic w ciemno .
Gdyby ktoś był zdziwiony moim wpisem to wyjaśniam że czsami budzę się ze "snu zimowego" . No krótko jednak . Po czym znów weń zapadam ... tak jak teraz .

Życzę wyłącznie miłych snów . Wasz Wujek . Pa .

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

 
08-08-05 17:45  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Mniejsza walorka jest pewnie dlatego, że tak było na zdjęciach.

No cóż, obejrzałem model. Znowu nity jak w czołgu, i to tym razem za 25 zł. Nie kupiłem, nie podoba mi się. Gdyby był tańszy i z mniejszymi nitami, wziąłbym, chociaż malowanie jest mało efektowne. A tak, to... E tam.

 
08-08-05 18:23  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a ja kupilem, choc podwyżki nie spodziewalem sie. malowanie jest nieciekawe....srebrno-szarego tam nie widze.....taki zwykly, smutny szarobury....ale moze mam zly wzrok.wydawcy się nie dziwie, zielone i srebrne zero sa ogolnei dostepne, a szarego brakowalo, wiec...
osobiscie te nity mi nie przeszkadzaja.....ale czuje jakis taki niedosyt....

 
08-08-05 21:19  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Wujek Andrzej - faktycznie musiałeś długo spać, skoro porównujesz modele sprzed lat sześciu do tych wydanych obecnie. Tak czy inaczej miłego snu dalej...

--------------------
W budowie: Lxd 2

 
08-08-05 21:35  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
Wujek Andrzej 

 

A porównuję ? Ciekawe ... . Modele nadal znajdują się w ofercie . Nic tylko kupować w ciemno . Fachowcy polecają .
Dziękuję za mile życzenia .
Sen to wapaniała sprawa . Niczego się nie słyszy i niczego nie widzi .

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

 
09-08-05 06:29  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
Seweryn 

 

Mowa był o kupowaniu w ciemno NOWYCH modeli Hala a nie starszych, a tak wogóle witamy na forum po dłuzszej przerwie szkoda tylko że Wujek zaczyna znowu od robienia zadym

Seweryn

 
09-08-05 12:34  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie widzę tu żadnej zadymy.
Wujek Andrzej jak każdy ma prawo wypowiedzieć swoje poglądy, co właśnie zrobił. O ile dobrze widzę nie obrzucał nikogo epitetami i wypowiedział się w zgodzie z naszym regulaminem forumowym, więc byłoby chyba lepiej, gdybyśmy równie spokojnie wymienili poglądy o ile się nie zgadzamy.

MacGregor

 
09-08-05 12:45  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jeszcze ja...
Chciałem tylko napisać, że właśnie kupiłem ZERO w kiosku. Miał podobno być w formacie A-4 - jest po staremu. Model opracowany wręcz wzorcowo. Podziały części poszycia budzą mój niepokój - czy odważę się to kiedyś skleić??? Delikatna waloryzacja, kolorystyka wnętrza według mnie OK. Może nieco zbyt ciemny odcień szarości ma cały samolot, jednak na jaśniejszym chyba nie byłoby tak dobrze widać faktury linii podziału, nitów i lekkej walorki.
Dla mnie to znakomite opracowanie. Nazwisko autora sprawia, że nie mam wątpliwości co do sklejalności modelu, a co najwyżej do własnych umiejętności...

MacGregor

 
09-08-05 15:18  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
paulusx 

 

A ja poza tematem: witam Wujka Andrzeja :) I liczę na choćby mały przegląd twórczości ze snu, tym bardziej, że zdjęcia które podziwiałem na "białym" też udały się do snu...
pozdrawiam

 
09-08-05 20:18  Re: [zapowiedz] AH - A6M2 Zero
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

A ja się w 100% zgodze ze Swingerem, nie pierwszy zresztą raz...
Zero, jak i inne japońskie i włoskie latadła, nie podoba mi się w ogóle jako konstrukcja. Myślałem jednak, ze chociaż malowanie skłoni mnie do kupna. Jestem przecież zagorzałym zwolennikiem modeli Hala. Niestety... Po przegladnieciu egzemplarza w saloniku prasowym, zniesmaczony odłozyłem go z powrotem na półkę. Po prostu nieciekawy. Cały szary, jednolity, ze zbyt, jak dla mnie, delikatną waloryzacją. Po prostu nie spodobał mi się w żadnym calu. Pisałem już o tym na "Białym Forum" czy tam "niebieskim", jak kto woli, ale i tu to powtórzę. Nie podoba mi sie. Kropka.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024