FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
17-08-05 23:11  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panczo - ja w tym momencie narzekam... ale ja nie mówię o poziomie modelu jako ilosci częsci... stopniu zawansowania. Ja mówię o WYDRUKU!!!! Co z tego, że P Mistewicz zrobi nam cacy T-34..... jak każdy arkusz będzie mial inne odcienie zielonego....! (hmmmm oby były same odcienie zielonego a nie np niebieski T-34)

Pozdrawiam!
Michał

 
17-08-05 23:45  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Znając MM-a - będzie turkusowy ;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
18-08-05 00:29  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Panczo: jasne, że Pan Mistewicz nie zrobi bubla (mam nadzieję). Jego poziom jest znany i można się spodziewać modelu jeśli nie na bardzo dobrym poziomie to przynajmniej na dobrym. Chodziło mi o co innego. Firmy takie jak: GPM, Hal, Fly model itp. są firmami prywatnymi i tam z lepszym lub gorszym skutkiem (różnie to bywa wnioskując po relacjach Kolegów) dbają o klienta. Najlepszy przykład: WAK i natychmiastowa reakcja na wszelkie niedociągnięcia, które się pojawiają (nie ma modeli doskonałych) czy kol. Frytek, który błyskawicznie zareagował na sprawę z szachownicami (wątek: QUEST-Caudron). Walczą o klienta wydając modele coraz ciekawsze, bardzie skomplikowane i niekiedy konstrukcje mało znane. MM jest wydawnictwem LOK-u, czyli instytucji państwowej, mającej stałe dotacje z budżetu (nie kwestionuję tutaj pożytecznej roli jaką spełnia LOK. Stwierdzam tylko fakt) i jako taki nie musi zabiegać w takim stopniu o klienta, jakość wydania itp. sprawy jak inne wydawnictwa. Dlatego może sobie wydać poraz kolejny T-34 podczas gdy są setki innych, ciekawszych tematów. A, że jest w dodatku w miarę tani w porównaniu do innych to i tak ludzie go kupią...

Pozdrawiam.

Blog

Sklepik

 
18-08-05 10:24  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Krzychu74 -> Zgadza się co do dotacji i błędów w MM ale myślę że i oni chcąc jak najtaniej wypuścić modele nie wykładają takiej kasy na drukarnie jak inni, stąd mogą być te problemy. Oczywiście nieraz przeginają.
Poza tym modele te są przeznaczone dla Młodych Modelarzy prawda? a to wymusza że poziom trudności nie może być kosmiczny jak np. u AH. Chociaż Mistek temu przeczy nieraz vide genialny Cromwell.
No i sprawa podstawowa powiedz czemu tak Ci nie leży T-34?? Bo nie rozumiem tego. Ile jest dobrych opracować tego modelu? Jedno z Modelika? A pan Mistewicz gwarantuje dobre lub świetne nawet opracowanie. Myślę że pancerni modelarze już zacierają ręce a nie marudzą. A może nie doczytałeś że to nowe opracowanie będzie???? Radzę czytać wątki i dopiero po tym się wypowiadać.

Przepraszam ale pierwszy raz na tym forum poniosło mnie. Jednak T-34 jest dla mnie tematem bardzo drażliwym ;)

Pozdrawiam gorąco Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
18-08-05 10:45  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Macie racje modele z MM są robione ,,na szybko'' jezeli chodzi o jakość wydruku. W moim Essexie pokłady mają różne kolory, na jednym arkuszu pokład ma nawet kropki

 
18-08-05 14:07  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Darko: zgadzam się z Tobą, że MM jest dla początkujących modelarzy i chwała im za to lecz nie zwalnia ich to z obowiązku wydawania modeli bez rażących błędów (fioletowe samoloty w "Essex"-ie). Czym Jaś za młodu nasiąknie, tym na starość.... Od czegoś trzeba zacząć naszą wspaniałą przygodę z modelami kartonowymi. "Cromwell" p. Mistewicza to jest rzeczywiście rewelacja (jak dla mnie) i dziwię się, że inne firmy nie podjęły tego tematu (chociaż mogłem coś przeoczyć). Co do T-34 to wcale mi ten czołg nie "nie leży". Jest ciekawą konstrukcją i odegrał znaczącą rolę (chociaż przereklamowaną) w histori broni pancernej, (patrz artykuły w NTW czy monografie serii "Pod lupą"). Osobiście lubię tę konstrukcję i mam ją w swojej kolekcji miniaturek (a nie mam tak osławionych Tygrysa i Pantery) i od niej zaczynałem robienie modeli w "setce" więc zarzucanie mi, że mi "nie leży" jest grubym nieporozumieniem. (z kolei Ty chyba nie obejżałeś dokładnie mojego wątku o "pancerce"). Ostatnim czołgiem wydanym w MM w 2002 r. był właśnie "Cromwell". MM nie rozpieszcza nie tylko zaawansowanych, ale i początkujących miłośników-modelarzy broni pancernej. T-34 p. Mistewicza napewno będzie dobrze opracowanym modelem. Zauważ tylko kiedy w MM był czołg z I W.Ś, współczesny czy mniej znany typ (w 1999 r. był polski 4 TP)? Sądzę, że tym oraz niską ceną można przyciągnąć nowych młodych modelarzy kartonowych. Odnośnie jeszcze T-34 to sądzę, że w opracowaniu p. Mistewicza nie będzie to jednak model dla początkujących lecz zaawansowanych modelarzy. Owszem zaraz możesz mi zarzucić dlaczego sam nic nie zaprojektuję i nie wydam (przecież parę modeli zrobiłem od podstaw). Owszem zaprojektowałem, ale: 1. są to rysunki robocze opracowane ręcznie. 2: nie umiem projektować na komputerze i nie mam odpowiedniego programu, a te są bardzo drogie.
Wydaje mi się, że nie ma o co kruszyć kopii bo zaczęłoby to przypominać dywagacje na temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi.

Pozdrawiam.

Blog

Sklepik

Post zmieniony (18-08-05 14:08)

 
18-08-05 14:27  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Hasio   

Dla początkujących modelarzy to się nadają moim zdaniem bardziej wszystkie GPM'y, KA itp. a to dlatego że jak już wielokrotnie się przekonałem w ich modelach nie trzeba robić żadnych (lub prawie żadnych) poprawek by skleić to dobrze.
Zaś w MM'ach nieraz są takie byki(uniemożliwiające sklejanie bez centymetrowych szpar) że tylko jakiś miszczu może to poprawić (nie mam tu na myśli modeli np. p.Mistewicza), a początkowego modelarza może to co najwyżej zniechęcić do modeli.

 
18-08-05 19:21  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Fw 190 z KA dla początkującego... hehe, zacny żart ;-)

pozdrawiam
Piotr


 
19-08-05 09:09  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

hartmann: ale coś w tym jest co napisał Hasio. Nic tak nie potrafi zrazić młodego modelarza jak błędy i problemy z modelem.

 
19-08-05 10:15  Re: [nowośc] MM 10-11-12/2004 USS Essex 1:300
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

to pokaż mi 12-13 latka, który chociażby wytnie poprawnie części w takim modelu.

pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024