FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-08-05 03:31  [rozterki modelarskie] 'Przegiete' modele
PzKpfw 

 

Czesc -pisze po nocach , bo ......mam instynkt nocnego wieloryba
Mam apel ......~.wkurza mnie przede wszystkim cena modeli
jak taki przecietrny wykonawca

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
07-08-05 03:34  Re: Przegiete modele
PzKpfw 

 

Przeciez , niektore modele osiagaja wartosc -powaznych zakupow
np ...ubraniowych kosztem wlasnego zycia

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
07-08-05 08:42  Re: Przegiete modele
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rozwiązałem ten problem zaprzestając kupowania wszystkiego co tylko się ukazuje na rynku. I tak nie jestem w stanie skleić tego co mam w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Chyba że ktoś tworzy kolekcję. No ale tworzenie kolekcji zawsze było zajęciem dla bogaczy, może z wyjątkiem kolekcji puszek po piwie albo kapsli.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
07-08-05 09:34  Re: Przegiete modele
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Ten problem mam już za sobą. Kiedyś jako modelarz kartonowy łapałem wszystko co ukazywało się na rynku . W połowie miesiąca stwierdzałem,że nie starcza mi na następne.Odpuściłem z wielkim trudem. Teraz zafascynowały mnie modele kolejowe i budowle. W miesiącu kupuję najwyżej dwa modele , które mnie interesują. Jest ich sporo , ale myślę że sklejająć je systematycznie do końca życia będe miał co robić.
Co do ceny to niektóre zwalają z nóg i zbliżaja się do cen modeli plastikowych . Inna sprawa, że te drogie są na wysokim poziomie np. modele od pp. Halińskich.

Pt-47

 
07-08-05 10:53  Re: Przegiete modele
Thunder909 

 

patrzac na jakosc i to ze w skali 1:200 takiego King Georga V od HALA nigdzie na swiecie nie dostane jak tylko tego w kartonie (plastyk by byl jeszcze drozszy) to cena 130 zlotych czy okolo 40 Euro jest cena jak najbardziej ok. Liczac przyjemnosc jako bedzie sprawialo klejenie tego modelu i czas w jakim bedzie on powstawac ,to nie jest drogi model.
Niestety modelarstwo kartonowe przestalo byc tanim modelarstwem. Jakosc sie podwyzszala 1000 % i mysle ze wklad pracy w projektowanie ,drukowanie i sprzedawanie tych modeli takze. Tanio , to tylko bedzie jak sie samemu cos zaprojektuje, a i to tez nie za bardzo jesli spojrzymy na ceny programow ,ksiazek, planow,farby do drukarki itd...
Tak jak kolega u gory stwierdzil , trzeba powoli kupowac "do sklejania" a nie "do
zbierania".

 
07-08-05 13:26  Re: [rozterki modelarskie] 'Przegiete' modele
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ja wlasciwie staram sie kupowac wszytskie MM ( z sentymentu i do zabawy "na teraz" ) i Kartonowe Arsenaly ( zebym mial czym sie bawic jak juz sie naucze kleic : ) ) co do innych wydawnictw- szczegolnie tych wysylkowych- musza naprawde mi sie podobac i oczywiscie nie moga przekraczac pewnej rozsadnej ceny abym przez reszte miesiaca nie musial glodowac : ) a zbieractwo mnie nie interesuje- zdazylem juz uzbierac taka kupke ze jeszcze na emeryturze bede mial co sklejac : )

Maciek Grajek / elessar.telc

 
07-08-05 19:15  Re: [rozterki modelarskie] 'Przegiete' modele
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Po powrocie do klejenia ( po ...nastu latach) stwierdziłem, że trzeba się wyspecjalizować, bo wszystkiego mieć nie można. Powoli dokupuję brakujące "w temacie" - niestety ceny tych giełdowych są koszmarne. Tym niemniej na parę lat wystarczy ;-)

DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
07-08-05 20:14  Re: [rozterki modelarskie] 'Przegiete' modele
Thunder909 

 

mam lezec na kupce okolo 500 modeli. Nigy nie bede mial czasu i miejsca by je skleic ,a widzac co nowego wychodzi i w coraz lepszej jakosci ,musialbym wiecej niz polowe opracowan "wymienic" na te nowsze. Juz dawno zostalem zbieraczem a kleje bardzo zadko cos.
Dla mnie ceny tych nowych modeli (mimo ze mieszkam na miodzie i mlekiem plynacym zachodzie) poruszaja sie juz w zakresie takim ze nie kupuje juz wszystko co wychodzi ,tylko to co mam zamiar skleic . Wyjatkiem sa modele Halinskiego, te kupuje na bierzaco (juz samo ich ogladanie jest warte ceny )

 
12-08-05 19:15  Re: [rozterki modelarskie] 'Przegiete' modele
PzKpfw 

 

u mnie jest zupelnie to samo ......zaczynam powoli zbierac podwojny
komplet podwojnych nie sklejonych modeli .....bo jeden komplet to
przeznaczony jest do zbierackiego archiwum a drugi moze do sklejenia ( kto wie? )
chociaz juz tych podwojnych jest tyle ze , nie starczy ludzkiego wieku
aby to skleic
a niektore , dawno sklejone modele pojazdow stoja na polce i nie moga sie doczekac np gasienic -ktore w oryginalnej wycinance wygladaly ponizej wszelkiej krytyki a ktore chcialem sam lub z pomoca kolegow zaprojektowac

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
12-08-05 19:39  Re: [rozterki modelarskie] 'Przegiete' modele
PzKpfw 

 

Z tym ze , zapomnialem o najwazniejszym .....
moja rozterka polega tez na tym ze , nie potrafie do dzis
ustosunkowac sie do wydawanych modeli pojazdow ( gdyz w tym tylko siedze ) w skali 1 :25 , ktore wydaja modele z tzw "Wnetrzem "
dla mnie osobiscie jest to rodzaj naciagania konsumenta na cos
czego po sklejeniu modelu nie jestesmy w stanie doswiadczyc
Czyli ze , po wykonaniu i sklejeniu perfekcyjnie np. Tigera lub Panther
z Halinskiego
do szczegolow wewnetrznego wyposazenia mozemy dotrzec tylko virtualnie
albo moze ktos mnie wyzwoli z bledu ? widac wszystko co sie skleilo w srodku po zdjeciu wiezy z np Panther od Hala ? czy trzeba urzywac
jakiejs specjalnej miniaturowej kamery na gietkim przewodzie
aby takie modele moc ocenic na np. jakis zawodach modeli kartonowych

Tzw "trend wnetrza " powinien miec tez swoje granice
Chcialbym aby kosztem wnetrz - czesciej i bardziej popracowano nad zewnetrznym -zawsze charakterystycznym wygladem danego modelu pojazdu

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024