FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-07-05 21:20  Tekturka do podklejania
-=R@mzes=- 

 

Zaczynam kleić BTR-80 i czytałem opis i w nim jest polecone aby wybrane części nakleić na tekturkę o grubości 1 milimetr i 0,5 milimetra. Chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić takie tekturki. W necie szukałem i nic nie znalazłem konkretnego, byłem się dowiedzieć w sklepie papierniczym ale tam miła pani rozłożyła ręce mówiąc „Nie wiem”. A może są jakieś sposoby aby samemu zrobić tekturki o grubościach 1 milimetr oraz 0,5 milimetra. Kiedyś samemu robiłem takie tekturki sklejając byle co z marnym skutkiem, a chciał bym się dowiedzieć jakie teraz sposoby Wy grupowicze macie??

==
Ramzes
GG: 2466929
ramzes_jr@interia.pl

Post zmieniony (29-07-05 21:21)

 
29-07-05 21:28  Re: Tekturka do podklejania
eXtrem   

Tekturki możesz zakupić na przykład w sklepie internetowym GPM lub Gryfhobby, przy okazji zakupu modelu.
http://www.gpm.pl/default.aspx?page=100&g=2&k=219&sk=
http://gryfhobby.com/seekmat.php?kategoria=tektura

 
29-07-05 21:39  Re: Tekturka do podklejania
Stachu B. 

 - 1

Cały świat jest pełny tektUry o grubości 0,5mm - pudełka różne różniaste (po butach, tortach itd.), opakowania po mrożonkach... Rozejrzyj się uważnie, na pewno coś znajdziesz. A tektUra 1mm? Toż to przecież 2 razy 0,5mm!

 
29-07-05 21:50  Re: Tekturka do podklejania
Korred   

Możesz zakupić tekturę w sklepia dla plastyków, modelarzy i hurtowniach papierniczych.
Ja osobiście kupuje w sklepach internetowych takich jak Paper Hobby, Gryf Hobby itp.
Radzę spróbować.

Pozdrowienia dla klejących !!!

 
29-07-05 21:55  Re: Tekturka do podklejania
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

nie bawilbym ie w sklejanie tektury 0,5 aby uzyskac 1 mm , jak juz nigdzie na miescie nie znajdziesz to zakup w sklepie internetowym, podobno ta od halinskiego jest bardzo dobra
ps teraz czekamy na relacje z budowy ;] ktore to wydanie btr`a?

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
29-07-05 23:37  Re: Tekturka do podklejania
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hurtownie papieru.
Ja kupuje w Jakonie w arkuszach A1.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
29-07-05 23:46  Re: Tekturka do podklejania
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Ja proponuję; pudełka po butach, pudełka po czekoladach, opakowania po koszulach, itp itd - generalnie popatrzeć wokół siebie - na pewno sie znajdzie

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
30-07-05 11:29  Re: Tekturka do podklejania
muzzy   

ja tak jak psinthos w jakonie tekturke kupuje

 
30-07-05 12:54  Re: Tekturka do podklejania
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Ja też polecam zakup. Zaopatruje się u Halińskiego w tekturę 1mm i 2mm i jestem zadowolony. Cieńszą ma np. GPM, ale od nich jeszcze nie brałem.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
30-07-05 22:05  Re: Tekturka do podklejania
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Najlepiej kupic gdzies czysta tekture.
Zdecydowanie nie polecam tektury z odzysku, po czekoladkach czy mrozonkach. Zazwyczaj bedzie brudna, tłusta, ubabrana. Nie jest to chyba jakis wielki wydatekzeby nie bylo na to stac kogos.

J.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024