FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-07-05 21:58  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

I zrobiłem ogonek. Zmontowałem oddzielone powierzchnie sterowe. Może i nie są rewelacyjne, ale mnie się podobają, zresztą robiłem je dopiero drugi raz.
Fotka zrobiona przy oświetleniu z lampki na biurku, bez wykorzystania lampy w aparacie. Ot taki eksperymencik. Ale nie jestem zadowolony. Mocno przekłamuje kolorki. Następne będę robił z użyciem słońca ;-) lub lampy błyskowej.



KMH Sokół Radom

 
01-08-05 22:22  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Fajny ten ogonek. Zdjęcia rób przy świetle dziennym lub przy użyciu lampy. Z czego zrobisz karabiny maszynowe i bomby?

Pt-47

 
01-08-05 22:33  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Prac ciąg dalszy, zrobiłem kabinkę. Musiałem przyciąć wręge "D"(widać ją wewnątrz przedziału tylnego strzelca), bo była troche za wysoka (ktoś mi o tym tu wspominał hehe).
Poza tym jak na razie wszystko OK.
Fotki stanu obecnego poniżej:



Bombki i karabinki zrobie.....

hmmm...

niech pomyślę....

Już wiem. Z kartonu, a dokładniej z wycinanki

KMH Sokół Radom

 
02-08-05 22:45  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Szybko Ci to idzie jak widzę. Patrząc na zdjęcie boczne modelu wydaje mi się , że model jest w części przy kabinie pilota trochę za pękaty czy może to tylko tak na zdjęciu wychodzi? Poza tym to szykujesz kolejny fajny model.( aha jak tam diorama z powstania).

Pt-47

 
03-08-05 08:26  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ja wiem,czy za pękaty. Zrobiony tak jak projektant zaprojektował. Zresztą wezmę go na najbliższe Sympozjum, to sam zobaczysz. A dioramka się będzie kończyć jak skończe Karasia

KMH Sokół Radom

 
03-08-05 13:40  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Z lewym sterem wysokosci jest tak jak mowilem Ci na gadulcu, końcówka jest troche krzywo...
A to sympozjum to w koncu kiedy bedzie?

Pozdrawiam

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-08-05 13:55  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

No żebym zryżał, ale nie widzę o co ci chodzi, nawet na fotce, bo w rzeczywistości jak go sobie lukam, to jest wsio OK. O sympozjum pogadam z Kopajtem, miało być w ten łikend, ale ani widu ani słychu.

KMH Sokół Radom

 
07-08-05 21:51  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Karaś ma już skrzydełka. Tradycyjnie na fotce zobaczyłem braki retuszowe, które już poprawiłem, ale fotki nie zmieniałem, hehe



KMH Sokół Radom

 
07-08-05 22:56  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
RAV 

 

A pokaż zdjęcie z przodu albo z tyłu...

 
20-08-05 12:36  Re: [realcja] PZL P-23B Karaś w 1:50
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Prace przy Karasiu zakończone. Co wyszło widać poniżej. Kilka słów na podsumowanie modelu:
Modelik jest prosty w budowie, klei się go całkiem przyjemnie, fajny przerywniczek od skomplikowanych monstr, jakimi karmią nas inne wydawnictwa. Ot taki relaksujący modelik. Większych błędów nie stwierdzono, wszystko raczej pasowało. Mam zastrzeżenia tylko do kilku elementów, takich jak karabiny, rurka pitota (chyba tak się to zwie) i rur wydechowych. Chodzi o to, że gdyby je skleić z kartonu na jakim zostały wydrukowane, to miałyby przerażająco wielkie rozmiary. Rozwarstwiłem więc karton i dopiero zwinąłem te rureczki.
Dodam tylko, że gdyby rzeczywiście poświęcić mu troszkę więcej czasu, to można uzyskać całkiem zadowalający efekt. Mnie niestety tego czasu troszkę zabrakło i nie dokońca jestem zadowolny ze swojego dzieła. Mogłem je zdecydowanie lepiej zrobić. Ale w tym konkretnym przypadku gonił mnie troszke termin.
Oceńcie sami.



KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024