FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-07-05 12:00  [opinia?] Oyodo z Modelcardu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jak prezentuje sie pod wzgledem jakosci stary model z Modelcardu - Oyodo?
Nie mialem go nigdy w reku. Czy jest to raczej standard innych owczesnych publikacji Modelcardu, czy tez mimo recznego wykreslenia jest godny sklejania?

Ostatnio pozbylem sie sporej liczby starych recznie rysowanych modeli, stwierdziwszy, iz nie ma sensu ich kleic (m.in. np. Nachi z GPM, Hood z AH, Seydlitz, Indianapolis, Pensacola, Moltke z MC i wiele innych). Zastanawiam sie jednak nad 'wyszukaniem' Oyodo (w celu klejenia). Jakie sa Wasze wrazenia zwiazane z Oyodo?

A moze JOL planuje jakies wznowienie tej lodki? :-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-07-05 12:35  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OYODO jest tego samego autora co PENSACOLA , SEYDLITZ wiec i poziom podobny .............

Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
22-07-05 13:20  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
archjc   

Też go chciałem sklejać, ale jak go kupiłem i zobaczyłem deskowanie pokładu, to mną rzuciło ;o)... W rzeczywistości pokład był pokryty linoleum... Inna rzecz, że wolałbym model, który przedstawia stan z 1943 roku - z długa katapultą. Model z ModelCardu przedstawia stan z roku 1944/1945, z krótką katapultą i dodaną nadbudówka na rufie, po przebudowie na okręt sztabowy.
Jak ze sklejalnością? - nie wiem...



Post zmieniony (22-07-05 13:24)

 
22-07-05 13:37  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
superman   

Porzuć wszelką nadzieję związaną z tym modelem. To model raczej skierowany (jak na dzisiejsze standardy) do kolekcjonerów, sklejaczy (to taki niższy poziom modelarza) lub dla "modelarzy prawdziwych" pod warunkiem że mają dodatkowe materiały tzn. dobre plany, zdjęcia, dużo czasu i cierpliwości.
Mnie osobiście też podoba się ten krążownik (skleić np. z wnętrzem hangaru), ale cóż wolę poczekać, za jakiś czas na pewno ukarze się lepsze opracowanie.

 
22-07-05 15:14  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzieki - wybiliscie mi go z glowy. ;-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-07-05 16:03  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Psinthos - teraz to już chyba nie ma sensu sięgania po modele z poprzedniej generacji... żadne "żółte GPMy", "ModelCardy", "Stare MMy", "starsze AH" czy "Flye".... Przepasc pomiedzy nowymi modelami a tymi sprzed kilku lat jest OGROMNA! I nawet... jezeli bardzo podoba Ci sie okret Oyodo.... a nie ma go w nowym wydaniu... to mysle, że teraz lepiej sobie odpuscic i chwytac tylko za najnowsze opracowania (a wybur trzeba przyznac mamy całkiem spory)....... Sam dobrze o tym wiesz gdy patrzysz na swój magazyn ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
22-07-05 17:07  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Psinthos czy czasem nie dałeś tych modeli w komis do "Świata Modeli" w Rybniku ? bo podobne tam byly do czasu ;-) Ja się niezgodze z powyższymi opiniami. Ż każdego modelu da się zrobić cacko. Przykład [relacja] TONE (krążownik na moim warsztacie....

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
22-07-05 17:18  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Michal - to fakt, przepasc jest ogromna, ale niektore modele starszej generacji, kreslone recznie, klei sie wspaniale - vide stare 'dziela' MacGregora. Pomijajac instrukcje :-p, sa IMO nadal na niezlym poziomie (Nagato, Alaska, California). Kleje teraz Nagato i oprocz kiepskiej poligrafii (wina drukarni lub FM) i 'ciezkiej' instrukcji, w zasadzie nie mam zastrzezen.

Inne 'starocia' faktycznie w wiekszosci przypadkow nadaja sie wylacznie do kolekcjonowania (mialem mala nadzieje, ze moze Oyodo nalezy do wyjatkow... ;-).

Szebi - moje 'niechciane' modele zawsze wystawiam na Allegro. W Rybniku nie bylem. A cacko zawsze mozna zrobic - tylko czasami niewiele zostaje z oryginalnej wycinanki ;-), a je preferuje klejenie w standardzie.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
23-07-05 00:54  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Źle mnie zrozumiałeś ja trzymam sie tylko standardu.W TONE nic nie malowałem ani nie przerabiałem . Nawet lufy sa zwiniete z tak bardzo łamliwego kartonu. Trzeba się tlko przyłożyć a wszystko wyjdzie ;-) (dodaję tylko czesci typu druty nie mowiąc o podstawach retuszu farbą)

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
23-07-05 17:34  Re: [opinia?] Oyodo z Modelcardu
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Mnie w OYODO ,saskoczyla konstrukcja szkieletu,a mianowicie , szkielet na gorze posiadal takie "zeby" ktore potem przechodzily przez poklad od dolu ,ale po sklejeniu byly widoczne z gory.Poklad oczywiscie niemial szans sie przesunac przy klejeniu,ale te zeby trzeba by bylo potem jakos zamaskowac.Ale uwazam ze to piekny okret warty wznowienia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024