FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
30-08-05 17:29  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kolejne fotki z budowy : ) - reling z lewej burty na dziobie jest lekko popsuty- w czasie gdy robile zdjecia musialo to sie jakos odkleic, a ja tego po prostu nie zauwazylem. druga sprawa to raczej kiepsko wykonane "olinowanie komina" - jakos nie mam pomyslu jak to zrobic : / moze ma ktos jakies sugestie?







Nastepne fotki beda juz chyba dopiero jak uda mi sie skonczyc model.
Pozdrawiam serdecznie- elessar.telc : )

Maciek Grajek / elessar.telc

 
30-08-05 18:49  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 11:15)

 
30-08-05 19:00  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Maszt stoi na razie luzem. W sumie to nie wiem czy bede go malowal : ) wiernosc oryginalowi swoja droga, ale taki maszt koloru drewna zwyczajnie mi sie podoba : ) dzieki za sugestie, yanis!
elessar.telc ; )

Maciek Grajek / elessar.telc

 
30-08-05 20:33  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Sugerował bym jednak pomalowanie tego masztu bo robi za wrażenie zbyt ciężkiego i zupełnie nie współgra z modelem.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
30-08-05 20:34  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A proszę....

 
30-08-05 20:52  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 11:16)

 
30-08-05 21:18  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michu- przyznam ze podlamales mnie zdjeciem twojego "Pioruna" : / Klasa sama w sobie! Dlugo bede musial cwiczyc zeby takie modele budowac. Z czego robiles te drabinki i linki? Wygladaja naprawde rewelacyjnie!!! A co do masztu, to mam jeszcze czas zeby sie namyslic : )
pozdrawiam!

Maciek Grajek / elessar.telc

Post zmieniony (30-08-05 23:26)

 
31-08-05 19:08  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Drabinki, to się bez bicia przyznaję, sa fototrawione. Olinowanie to żyłka wędkarska pomalowana humbrolem na szaro. Żyłka ma tą fajną właściwość (ale taka nie powlekana badziewiami typu teflon), że cyjanoakryl, np. superglue, bardzo ładnie klei ją do kartonu i drutu.

 
28-09-05 17:29  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich ponownie : )
Najwyzszy czas oficjalnie zakonczyc moja skromna relacje- zbliza sie rok akademicki, bedzie teraz mniej czasu na klejenie : / Dluuuugo mi niestety wychodzilo wykanczanie Pioruna- a jeszcze dluzej wstawienie zdjec gotowego modelu. Efekt koncowy widac ponizej. Zdaje sobie sprawe, ze Mistrzostwo Swiata to to nie jest, ale IMHO wyszlo calkiem znosnie- bledy ktore popelnilem motywuja mnie do tego, zeby sie rozwijac i z kazdym kolejnym modelem kleic coraz lepiej. Chcialem podziekowac wszystkim, ktorzy dopingowali moja leniwa osobe, ratowali zdjeciami (oficjalne podziekowania dla Micha : )), udzielali wielu cennych rad czy po prostu zagladali i czytali.

Zawczasu przyznam sie do paru bledow, ktore widac na pierwszy rzut oka i o ktorych jeszcze pamietam : ) Pogmatwalem sprawe relingow- powinienem najpierw je wszystkie wkleic na poklad, a dopiero pozniej poprzyklejac pontony. Nie ma jescze wklejonych linek laczacych zurawiki lodziowe (tych, ktore wedruja nad lodzami). Nie dokleilem jeszcze lancucha kotwicznego- rzecz do zrobienia przy okazji nastepnej modernizacji : ] Nie mialem takze ani ochoty ani umiejetnosci zeby probowac kleic ta konstrukcje ktora umiejscowiona jest na najdluzszym maszcie rufowej nadbudowki (radar?)








I na koniec zdjecie "Autor i jego wierny model" : )



Dodam jeszcze, ze w tej chwili, w moim nowym mieszkaniu w Lodzi rozpoczalem budowe kolejnego destrojera PMW. jest nim ORP Krakowiak z Military Model. Prace trwaja.............. : )

Pozdrawiam serdecznie- elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
28-09-05 20:39  Re: [relacja z budowy] ORP Piorun z Malego Modelarza
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Przyjmij gratulacje.Model naprawdę fajny i ładnie wykonany.Jestem pewien, że zdobyte przy nim doświadczenie zaowocuje przy budowie ORP Krakowiak (oczywiście życzę powodzenia).Jest jednak coś, co mnie bardzo zastanowiło.Na jednym ze zdjęć zauważyłem, iż poprzeczki relingu są chyba zrobione z.....nitki.Niezbyt estetycznie to wygląda.Oczywiście teraz już raczej nic się z tym nie zrobi, jednak ja raczej polecałbym bardziej cienki drucik miedziany.Pozdr.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024