FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-07-05 12:55  [relacja] TONE
exitus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam
To pierwsza relacja z mojej pierwszej relacji :)
Niedawno skończyłem Takao a teraz zostawiłem Mutsuki skończonego w 90 % bo napaliłem sie na następny krążownik japoński-sławny Tone
Na chwile obecną mam skończony prawie cały szkielet który jednak znacząco wzmacniam.
I od razu na etapie szkieletu pierwsze przerażenie-spasowanie(jeśli tak można to nazwać )minimalne!!
Nieco poprawiłem ale nadal jest DUŻO do poprawy.Pozostaje mieć tylko nadzieję że dalej będzie lepiej...
Model mam zamiar malować na kolor podobny do tego w jakim został wydany Takao i tu prośba do Was:malować przed czy po sklejeniu części ???
Pędzlem czy aerografem(zero doświadczenia...)???
pozdrawiam

 
09-07-05 14:39  Re: [relacja] TONE
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hmhmhm.....co Ci nie pasuje w tym modelu?

 
09-07-05 14:42  Re: [relacja] TONE
superman   

Kiedyś na tym forum były już opinie o tym modelu. Niestety raczej negatywne - błędne malowanie, błędy merytoryczne-niezgodność z oryginałem (jak to ktoś określił - ''wiele elementów było projektowanych na pałę"). Jeśli chcesz zbudować naprawdę wierny model to buduj od podstaw - ale tu rzecz jasna trzeba mieć dobre plany. Są japońskie Miykukai (jakoś taka nazwa - poszukaj w internecie mają stronę), ale nie wiem czy dobre. Albo tak jak piszesz dokonuj poprawek i waloryzacji na podstawie dostępnych rysunków i zdjęć. Albo w ogóle odpuść sobie ten model i sklej coś lepszego, w końcu wybór jest duży.
pozdrawiam

ps. dziwię się, że na Allegro jest na niego taki popyt i to po takich cenach (cóż, widać kupujący nie wiedzą co biorą).

 
09-07-05 16:40  Re: [relacja] TONE
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Będę z uwagą obserwował Twoją relacje. Powodzenia.

A tak na marginesie, modele ciężkich krążowników japońskich (Tone, Takao, Nachi) są obecnie najbardziej poszukiwane na Allegro i aż dziw bierze że żadne wydawnictwo nie stara się przerysować komputerowo takowego, poprawić, zwaloryzować i wydać. Wg. mnie pewny zysk (sam bym kupił w ciemno).
Szkoda ale liczę na to że ktoś się tego podejmie.

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Post zmieniony (09-07-05 16:41)

 
09-07-05 17:48  Re: [relacja] TONE
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Faktycznie, Takao, Tone i Nachi osiagaja na Allegro bezsensowne ceny w porownaniu do tego, co soba reprezentuja. W zeszlym tygodniu wystawilem Nachi z GPMu z opcja 'kup teraz' i cena 99zl. Sprzedal sie w okolo 2 minut (DWIE minuty! :-o). To moja najszybsza aukcja w historii.

Tone jeszcze mam, ale moze tez go wystawie...


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
09-07-05 22:03  Re: [relacja] TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Muszę się z wami niezgodzić. Aktualnie kończę kleić ten model i jestem z niego bardzo zadowolony. Owszem jest to "staruszek", ale klejenie kadłuba było dla mnie czystą przyjemnością I mówię szczerze, że w mojej wersji modelu nie było części w kadlubie któraby nie pasowała. exitus nie łam się bedzie dobrze!

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-07-05 23:40  Re: [relacja] TONE
exitus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Szebi łamać sie nie mam zamiaru (swoją drogą fotki mógłbyś jakieś dać :) )
Demon mowie ze nie pasuja za bardzo czesci szkieletu
jak sobie przypomne narzekania niektórych ze części szkieletu w modely X nie pasują n 2-3 mm to przy klejeniu szkieletu Tone uśmiechałem się sam do siebie :)
Tone MUSZE skończyć bo obok Takao Pięknie będzie wyglądał :)
Boję sie tylko malowania, mam coraz większe obawy i nie wiem czy nie zostawię go w oryginalnym malowaniu...
Narazie kończę szkielet...
pozdrawiam

 
10-07-05 02:51  Re: [relacja] TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Heh w tym problem ze jeszcze nie dawalem zdjec na forum i jestem z tego ... zielony. Musze nadrobić braki w edukacji informatycznej....

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-07-05 15:47  Re: [relacja] TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aktualnie skończyłem komin przepraszam za jakość zdjecia następne będą lepsze
Teraz bede sie brać za boczne wieże działowe.



Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-07-05 15:54  Re: [relacja] TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To mniej więcej mój Tone zdjęcie troche mało ukazujące detale :( Dorobione są relingi z przodu, poręcze na kominie (bawiłem sie w hirurga i wytargałem z pokładu jak widać na zdjeciu powyżej komin juz nie jest goły) Zdjecie wzięte ze strony która była tak dobra i ukazała moje prace nad Tone na WARSZTATACH III w Bielsku Białej.


Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024