FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
10-07-05 13:47  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

No właśnie. Aż się prosi by wypełnić taką lukę jak wozy zabezpieczenia techicznego, mosty na gąsienicach, mobilne stacje radarowe itp.(oczywiście dotyczy to czasów współczesnych). Wtedy możnaby się pokusić o jakąś dioramkę...

pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
26-09-05 08:10  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Jest juz cena na Paper-Hobby, 80zł, no nieźle...

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
26-09-05 11:01  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
paulusx 

 

A ja nieśmiało zapytam: jaką właściwie rolę spełniał lemiesz w pojazdach pancernych?

 
26-09-05 11:26  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

paulusx lemiesz w pojazdach pogotowia technicznego lub w wozach zabezpieczenia technicznego służy do: pojazd zapiera sie własnie lemieszem i wyciagarka wyciaga pojazd np który zakopał sie w błocie lub uszkodzony na polu walki służy takze do samo okopania sie

 
26-09-05 11:32  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
paulusx 

 

A do zapierania się nie wystarczą gąsienice i masa? O ile większą stabilnością dysponuje pojazd gąsienicowy podparty lemieszem?
I jeszcze: jak często pojazdy zabezpieczenia technicznego, czyli jednak przebywające za linią frontu, muszą się okopywać? - pytanie nie jest absolutnie złośliwe, pytam bo ciekawski jestem ;)

 
26-09-05 13:48  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak często to mogą Ci chyba odpowiedziec tylko goście którzy tym jeździli. A co do pierwszej części pytania to takieo Tygrysa nieraz cholowały 3 Famo zabezpieczając żeby się nie ślizgał na boki, a kilka ładnych kilogramów on ważył.

 
26-09-05 15:12  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Lemiesz w wozach technicznych służy tylko do zapierania się. Do okopywanie nie był używany bo pojazdy tego typy nie musza sie ukrywać na lini frontu, ani prowadzic ognia z okopu. Sam lemiesz jest identyczny jak w Famo. Wybraz sobie taką sytuacje: czołg ugrzązł w błocie do połowy kadłuba i ma zblokowane gąsiennice (np przez drut kolczasty) i do tego jeszcze jest w rowie. Wtedy sama masa pojazdu by nie wystarczyła żeby takiego delikwenta wyciągnąć z błota i to jeszcze pod górke.

Pozdrawiam

--

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

Post zmieniony (26-09-05 15:35)

 
26-09-05 15:46  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
Wojciech Cięciwa   

Kat, blad ...

Lemiesz z FAMO i z Bergeopanther to dwa rozne lemiesze ...
ten z FAMO zupelnie inna konstrukcjie nie mowiac o tym, ze jest dluzszy.
zreszta w FAMO stosowano dwa typy lemiesza, wczesniejszy [ktory byl w uzyciu przed pojawieniem sie czolgow Pz VI] bardziej delikatny i ciezszy opracowany poto, aby mogl sprostac udzwigowi Tygrysa.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
26-09-05 15:59  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

podoba mi się...uważam, że są to jedne z ciekaszych pojazdów II w.światowej;)
Bergepanther,Bergetiger...;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
26-09-05 21:08  Re: [zapowiedz] AH - Bergepanther 1:25
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Szebi napisał:
" kiedyś zrobił TIGERA bodajże który stał się jak na tamte czasy modelem rzadkosklejalnym ze względu na detale wnętrz"

Z tego co pamiętam to dokładnie w tym samym czasie co dla AH pan Sobel zrobił uproszczony model dla MM (brak wnętrza, inne malowanie, itp). Ta wersja Tigera już nie była "rzadkosklejalna".

CinekZ

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024