FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-07-05 12:09  prośby do projektantów modeli
Jer-ry 

 

Witam,
proponuje wątek pod w/w tytułem.
Chodzi o rzeczy, które możnaby poprawić, a które ułatwiłyby nam zabawę z modelami.
Kiedyś ktoś miał prośbę do G.Nowaka aby nie było czarnych linii otaczających poszycie i w następnych modelach prośba została spełniona.

Mnie osobiście denerwują:
- narysowane poręcze i różnego rodzaju drabinki i schodki. (kiedy chcę je zrobić z drutu,
to nawet jeżeli je umieszcze, to pod nimi jest ta narysowana i wszystko to psuje efekt)
- pseudo trójwymiarowość modeli - rożnego rodzaju cienie we wgłębieniach, itp. Chyba należy pogodzi się z tym, że papier jest płaski i trójwymiarowość osiągać innymi metodami (np. naklejając klika warstw)
- zbyt duży raster - nie wiem dlaczego, ale jak czasami przeglądam np.katalogi dóbr wszelakich to tam raster jest bardzo drobny, a na naszych modelach - tak duży, że po prostu szpeci. Co gorsza zrobienie dobrego retuszu ciągłym kolorem na rastrowanej powierzchni wygląda bardzo sztucznie. Ta uwaga oczywiście nie tyczy się projektantów ale ogólnie wydawania modeli. Z nostalgią wracam do modeli gdzie rastra nie było - tzn. modeli sprzed 10 lat...

To oczywiście moje uwagi, każdy może mieć swoje - zapraszam do dyskusji.

pozdrawiam

 
07-07-05 12:44  Re: prośby do projektantów modeli
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

-No właśnie można by nadruki zastępować (jak w niektórych modelach) kropeczkami , a dla strachliwych ....to niewiem :-D
- 3D elemętów można zostawić dla ortodoxów a jak ktoś zaszaleje to zrobić dodackowe części do naklejenia
-Co do rastru to fakt a swoją drogą to czy rastr jest aż tak dużo tańszy od pełnego wypelniania kolorami ?
Chociaż i tak teraz to już tak drukują modele że nawet rastr jest coraz mniej widoczny raz to przy modelu chcąc dopatrzeć się rastru (był) sobie prawie oczy polamałem :-D

Tygrys i Halny

 
07-07-05 12:54  Re: prośby do projektantów modeli
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już kiedyś prezentowalismy nasze życzenia.... Ale kolejny apel nie zaszkodzi!
No i moze pojawia sie nowe pomysły... ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
07-07-05 13:15  Re: prośby do projektantów modeli
sine 

 

Witam,
Moja propozycja to całkowite odejście od czarnych obwódek elementów; Może się to wydawać utrudnieniem dla początkujących, ale doświadczonym modelarzom przyniesie dużą korzyść: praktycznie odpadnie konieczność retuszu - jesli się odpowiednio wytnie, spasuje i zeszlifuje krawędzie elementu, to można się obejść bez retuszu, tzn jeśli ktoś chce zaretuszować czarne linie w miejscu łączenia 2 elementów to musi je zeszlifować przed sklejeniem(biały łatwiej pokryć farbką niż czarny), a gdyby nie było linii, nie byłoby tego problemu - można to było zaobserwować w modelach p. Grygiela, np. w wątku ze zdjęciami budowanego P-39 czy Yukikaze... Co o tym myślicie?

pozdrawiam

 
07-07-05 13:42  Re: prośby do projektantów modeli
Jer-ry 

 

<Kuba> stosując raster masz możliwość użycia dowolnej palety kolorów i dowolnych ich odcieni - stąd te wszystkie kamuflaże, itp.... natomiast bez rastra tylko tych parę barw, którymi całymi pokrywasz powierzchnie. Tak, że raczej nie da się wrócić do starych metod - prośba tylko aby drukować z jak najmniejszym rastrem. Wiadomo, że drożej, ale może warto.

pozdrawiam

 
07-07-05 13:47  Re: prośby do projektantów modeli
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Acha....:-)

Tygrys i Halny

 
07-07-05 14:25  Re: prośby do projektantów modeli
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Może to banalne ale fajnie byłoby żeby w wycinankach zawsze znajdowałby się dodatkowy zapas koloru i miejsca doklejania kolejnych elementów nie pozostawały białe tylko były oznaczane cienką przerywaną linią. Chciałbym skleić model wydany bez linii obrysu :-)

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
07-07-05 14:28  Re: prośby do projektantów modeli
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

W CardPlan-ach, też niema linii obrysu albo tylko o ton ciemniejsza!

Fanatyk Kartonu

 
07-07-05 15:09  Re: prośby do projektantów modeli
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Piszcie, piszcie, każdy pomysł jest na wagę złota - za chwilę Żubr ma trafić do drukarni, jeszcze można conieco poprawić.
Lech

 
07-07-05 15:45  Re: prośby do projektantów modeli
_TONY_ 

 

to ja bym chciał aby było powyznaczane środki okręgów :D Tak jak w GPM'ie

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024