FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-07-05 16:38  Re: [Kiedy] Titanic
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Coś mi wlazło w kadr jak robiłem fotkę HMS Repulse


Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
06-07-05 16:40  Re: [Kiedy] Titanic
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Fakt, tylko duży i nic więcej.
Mnie też nie ruszył, ale może dlatego że nie lubię cywili
:-P

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
06-07-05 19:12  Re: [Kiedy] Titanic
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

U mnie też "tylko" załapał się na jedną fotkę

 
06-07-05 19:23  Re: [Kiedy] Titanic
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Model pokazano w stanie surowym, sklejopny z wydruku ze zwykłej plujki. Poza tym nie był wyposażony we wszystkie "przeszkadzajki" typu: drobnica, relingi, olinowanie, które nadają ostateczny rasowy wygląd. To co mnie najbardziej raziło, to brak uplastycznienia burt, dodatkowych oklejek imitujących pasy poszycia. Bez nich burty wyglądały "biednie".

 
06-07-05 23:39  Re: [Kiedy] Titanic
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

mam ładne zdjęcie Titanica z Kruszwicy - ale jak zakaz fotografowania to i zakaz wstawiania - :(:( - a więc mam nieoficjalnie wersje piracką :)

PozdrawiamKojak

 
07-07-05 00:04  Re: [Kiedy] Titanic
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

....."ech Wy Konradusowcy pier-biiiiiiiiiip... ja każdy element sprawdze trzy razy przed wydaniem!...każdą najmniejszą część spasuje bo inaczej mi... wyżygacie na tym waszym forum, że to nie pasuje, a to się nie skleja...nie!...sprawdze trzy razy zanim oddam do wydawcy"...:DDDDD
- taką odpowiedż na pytanie "Kiedy będzie ten Tytanic?", podsłuchałem w Kruszwicy (niechcący). Pytał - jeden z "naszych"...odpowiadał - sam autor;)))
...wynika z tego,że będzie bardzo, bardzo,bardzo dokładny.!.. :)))))


I co?... liczą się z naszym forum, nie?;))))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
07-07-05 00:54  Re: [Kiedy] Titanic
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
07-07-05 08:30  Re: [Kiedy] Titanic
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Michu, masz rację burty wyglądają na "puste" lecz gdyby dozbroić je w pojedyncze "arkusze blachy" to ich klejenie przypominało by budowę gąsiennicy w czołgu. Możnaby jednak pokusić sie o wydanie (udostępnienie) w sieci takich dodatkowych elementów waloryzujących do naklejenia na czarną burtę.
Sam model sklejany był chyba w wielkim pośpiechu. Części poprzyklejane były bez większej staranności o ich prawidłowe położenie (widać białe obrysy na pokładach itp.) Rozumiem, że to surówka, ale chyba powinno sie do niej lepiej przyłożyć.

Stan Titanica z Kruszwicy mógł faktycznie nieprzypaść do gustu części z oglądających go, ale to głównie dlatego, że w zasadzie nie miał jeszcze sklejonych żadnych detali, relingów, żurawików i łodzi oraz innego drobnoustrojstwa, które uplastyczniają model.

Mnie się Titanic podobał. Jeśli bedzie mnie stać to na pewno go zakupię. Oczywiście aby model wyglądał "rasowo" trzeba będzie wykonać bulaje, powycinać i "oszklić" całą masę okien itp.

Jeśli możnaby wpisac tutaj jakąś listę życzeń itp, to chciałbym, aby dno i burty wydrukowane były na dość grubym papierze. Nie wiem jaki karton stosowany był w surówce, ale olbrzymie fragmenty burt troche wpadały pomiędze wręgami.

To tyle moich wywodów na temat Titanica.

pzdr
Kemot

 
07-07-05 10:28  Re: [Kiedy] Titanic
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kojak,
O ile się orientuję, taki zakaz fotografowania (jak i wiele innych) nie ma żadnej mocy prawnej. To twoja decyzja, ale myślę, że wielu z nas chętnie by ten model obejrzało.

Pozdrawiam,
Szymon

 
07-07-05 10:38  Re: [Kiedy] Titanic
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kojak wstaw że. Niby nie było tam żadnej kartki może to był jakiś paproch .....z narysowanym przekreślonym aparatem..... :-D

Tygrys i Halny

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024