FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
15-07-05 10:53  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jedynym - dostępnym w tej chwili - sposobem odpowiedzi na pytanie: "jaka była długość samolotu" jest analiza fotografii. Nie jest prawdą, że wystarczą do tego "proste działania matematyczne" jak również nie jest prawdą, że tego nie da się zrobić. Prawdą jest, że mając tylko jedną fotografię, która dodatkowo jest tak wykonana, że nie można wyznaczyć dokładnie punków, w których zbiegają się równoległe, określenie rzeczywistej długości może byc problematyczne. Z tego co wiem jest kilka fotografii tej awionetki, więc jest szansa na wyznaczenie jej długości (przyjmując dodatkowo, że np. rozpiętość lub jakiś inny wymiar jest znany; np. długość pewnego polskiego samolotu weryfikowałem na podstawie informacji o zastosowanych oponach oraz przyjmując średni wzrost człowieka...). Mając jeden dokument (choć bardzo istotny), nie można jednoznacznie twierdzić, że długośc wynosi 4,8, a nie 5,2 (swoją drogą ciekawe na jakiej podstawie są tacy, którzy twierdzą, że chodzi o 5,2), bo mamy problem (podnoszony już na forum), sposobu pomiaru: czy wzdłuż osi samolotu (co może sugerować zapis z certyfikatu), czy też wzdłuż powierzchni ziemii (co też może sugerowac ten sam zapis).
Zatem należy oprzeć się dodatkowo na innych dokumentach, albo wykorzystać twierdzenia geometrii rzutowej ... Napewno nie warto jednak wszczynać kłótni lub twierdzić, że model jest źle zaprojektowany, bo chyba narazie nikt nie ma niepodważalnych argumentów na potwierdzenie swojej tezy.
Lech
PS
niezależnie od wszystkiego bardzo dobrze, że opracowano modele tych polskich latawców, a nie kolejną wersję meszerszmita czy też spitfajera.

 
15-07-05 11:17  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Homik, ale masz reklamę!
Lech

 
15-07-05 12:45  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja poszukam jeszcze w wszelkich dostępnych źródłach materiałów które wyjaśnią ile ten samolot miał długości. ja tylko chciałem zaprezentować dokument który stwierdzi że coś jednak jest nie tak jak być powinno, a tu zaraz wybuchła wojna.
Jeśli chodzi o mierzenie długości samolotów to są one mierzone w płaszczyźnie horyznotalnej, tj. podczas lotu. jeśli zdobęde jakieś materiały które potwierdzą że samolot miał 4.8m to je niezwłocznie zaprezentuje. jeśli potrzeba to moge zaprezentowac zdjęcia, które posiadam ja i mój instruktor, bo niewiem czy do nich wszystkich Qrczak miał dostęp. Napewno są lepszej jakości niż te z modelarza i z książki Glassa. Model został wydany i nie ma co płakac, jest jak jest, trudno sie mówi. Mimo to respekt dla autora że podjął sie takiego tematu.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
15-07-05 15:57  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy już można nabyć ów wielce kontrowersyjny model? Albowiem nogami już przebieram, aby osobiście skrytykowac go z góry na dół i z powrotem :))

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
15-07-05 16:10  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Adaś model będzie u mnie we wtorek i od tego dnia będę go sprzedawał, od środy/czwartku powinnien być m.in. w GPMie. I możesz go skomentować jak Kittena, tylko wczesniej prosze o autocenzurę :)

Lech - fakt, choć niezamierzenie :)

Chciałem zakończyć już ten wątek, bo robi się nieciekawie. Konkludując wasze wpisy i moje przemyślenia, stwierdzam, że Dawid zaprojektował model najlepiej jak mógł z dostępnych materiałów. Jeśli ktoś uważa to za niewystarczającą jakośc opracowania, nie musi przecież kupować tego zeszytu i (tak z przekąsem) niech czeka na polski samolot sportowy w innym wydawnictwie 5,10,15, .... lat.

p.s. A okładka tylko Adasiowi się podoba ? Myślałem że "ta" już uzyska wasze uznanie :(

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

Post zmieniony (15-07-05 16:35)

 
15-07-05 16:18  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
RobertG   

Homik nie martw się, myślę że mimo wszystko model będzie się sprzedawał - mnie osobiście nie przeszkadza brak paru centymetrów, a może jednak jest dobrze? lol
Okładka OK mnie sie podoba, ale jak wiesz o gustach się nie dyskutuje - zawsze znajdą się malkontenci

PS:
Nieważne jak sie o nas mówi, dobrze czy źle, ważne że wogóle się mówi - to względem niezamierzonej reklamy :)

RobertG (skype: robekk)
--------------------------------------
Samoloty II WW
1:33 karton i 1:72 plastik

 
15-07-05 16:33  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
kprzemek   

Okładka jest świetna, same modele też prezentują się bardzo ciekawie i choć to nie moje kręgi zainteresowań to chyba się skusze i nabedę drogą kupna. Tematu 40cm nawet nie będę poruszał, bo chyba nie warto. Dziwi mnie jedynie pewność siebie i zaufanie do jednego dokumentu przeciw całej dostępnej dokumentacji. A Qrchakowi i Homikowi należą się brawa zapodjęcie tego tematu i wydanie go.

 
16-07-05 16:00  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Kiedy będzie można zobaczyć zdjęcia sklejonego modelu? Bo jestem ciekaw jak będzie wyglądał w kolorze. Chciałbym tez zobaczyć jakieś szczegóły, np silnik, kabine.

A tak wygląda DKD III w skali 1:4. W ninejszym modelu oparto sie o certyfikat i ukazuje samolot na stan z roku 1929 z III konkursu awionetek.


na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
16-07-05 19:19  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

a czy to to 1:4 lata? bo szkoda byłoby zmarnować taki model jako stacjonarny, naprawdę szkoda by było

 
16-07-05 19:34  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model piękny (nawet jeśli nie lata).
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024