FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-07-05 04:25  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Black Tomcat - wszytkim chodzi o to jak mówisz a nie co mówisz....znalazłes na strychu jakiś świstek i siejesz zamet. czy pomyslales ze w takim swistku moze byc błąd?czy pomyslales ze skoro w publikacjach sa inne niz twoje wymiary to jest ku temu jakas podstawa (np inny swistek).pamietaj ze projektant ma rozne materialy i wybiera 1 ktory uzna za najbardziej wiarygodny i w oparciu o to robi model.nie mozes zw takim ukladzie zarzucac mu ze robi fuszere i zle projektuje bo akurat nie skorzystal z twojego swistka....

i dziwie sie projektantowi ze prowadzi polemike:)

 
14-07-05 11:18  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

car - ten "świstek" to dokument państwowy i nikt mnie nie przekona że jest fałszywy, widnieje na nim pieczątka Ministerstwa Komunikacji czyli dość wysokiego urzędu. Ja sie dziwie tobie że nie możesz tego przyjąć do wiadomości i ślepo briesz w swoim kierunku. Moim zdaniem autor nie dołożył wszelkich starań aby model był najdokładniejszy. W jednym z wątków ttron przedstawił modelarza, który zbudował DKD III w skali 1:4 i który dysponuje znaczącą liczba informacji o tej awionetce.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
14-07-05 11:45  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Black-tomcat napisał:

>... widnieje na nim pieczątka
> Ministerstwa Komunikacji czyli dość wysokiego urzędu

no tu bym nie przesadzał z tym zaufaniem do urzędu, zazwyczaj reguła jest odwrotna - im wyżej tym gorzej, wystarczy włączyć codziennie wiadomości o 19:30 i posłuchać :-)

sam dokument wygląda jak coś w rodzaju dowodu rejestracyjnego konkretnego egzemplarza samolotu, więc istnieje możliwość, nie mówię że tak było ale mogło być, że np. ktoś się pomylił przy wypełnianiu dokumentu? a może padał deszcz w czasie pomiarów i panowie pomierzyli samolot na odwal żeby im czapki nie zamokły?
papier wszystko przyjmie...

 
14-07-05 12:03  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Każdy sposób na usprawiedliwienie jest dobry. Widze że coraz bardziej kombinujecie żeby obronić autora, tylko nie potraficie znaleść realnego powodu. A to czy padał deszcz czy nie to już chyba lekkie przegięcie. Wątpie w to żeby były błędy to tak jakby mi ktoś w dacie urodzenia wpisał 1988 ,a nie 1986. Ja bym na to raczej sie nie zgodził. Poza tym w latach 20 państwo polskie, owszem miało problemy, ale nie takie żeby mylic sie o 40 cm.
Wtedy lotnictwo było pasją i nie wierze w to by Działowscy przepuścili taki błąd.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
14-07-05 12:31  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Black-tomcat napisał:

> Wtedy lotnictwo było pasją i nie wierze w to by Działowscy
> przepuścili taki błąd.

A moze powyzej 4,80 nie bylo zwrotu VATu? ;-) no wiesz, ten tego - homologacja na ciezarowy te sprawy :P

Moim zdaniem potrzebny jest drugi dokument - oryginalny, z tamtego okresu i nie zwiazany z Twoim certyfikatem, zeby upierac sie przy tym ze wszyscy inni nie maja racji. Znajdzie sie drugi to upieczemy kurczaka i podamy z sosem slodko kwasnym ;-)

Buka :-]

 
14-07-05 12:38  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Black-tomcat a gdzie Ty w moim tekście znalazłeś coś na temat autora albo modelu?!?!? :-)

Mój przykład z deszczem specjalnie był absurdalny ale widać nie załapałeś dowcipu, ogólnie życzę Ci wiecej poczucia humoru i dystansu do papierków i wszelakich instytucji :-)

Właśnie w sprawie Twojego zaufania do jednej instytucji i tego jak na tym zaufaniu próbujesz podważać wiarygodność innych instytucji się odezwałem, a sprawa długości tego samolotu g... mnie obchodzi, dla mnie może to być nawet i 6 metrów i tak go nie kupię :-)))

przepraszam za OT

 
14-07-05 13:28  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
yak   

Śledząc wątek i spory co długości modelu/oryginału przypomniałem sobie niekakiego Pitagorasa. I co mi wyszło:

Jeśli na ziemi zmierzymy 4,8m (jedna przyprostokątna) i weźmiemy wysokość 2m (druga przyprostokątna) to zgadnijcie jaką otrzymałem długość przeciwprostokątnej?
(4,8*4,8)+(2*2)=27,04
a pierwiastek to dokładnie 5,2.

Niczego nie twierdzę, ale czy mierząc długość samolotu komisja od certyfikatu nie zmierzyła dla wygody długości sprzętu na ziemi.

 
14-07-05 13:38  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

yak napisał:

> a pierwiastek to dokładnie 5,2.

Prawdopodobnie jest to rozwiazanie zagadki i być moze powinno zakonczyc juz spory na korzysc zgody i wspolnego dociekania prawdy. Na pewno zachowalbym wstrzemiezliwosc i nie upieral sie przy tym certyfikacie dalej, tylko szukal dalszych i innych dowodow. Ciekawym jak sie ma to do wysokosci podanej w tym certyfikacie - moze w mniejszym stopniu ale Pitagoras tez wtracilby tu swoje 3 grosze...

Buka :-]

 
15-07-05 09:00  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Black-tomcat

> Moim zdaniem autor nie dołożył wszelkich starań aby model był najdokładniejszy.

Przepraszam zachowałem się jak gówniarz, teraz wezmę pożyczkę, wykupię cały nakład i razem dokonamy komisyjnego spalenia żeby nikt nie musiał się męczyć z tak niedokładnym modelem. Bo JD też jest do bani, tak między nami.
Oczywiście nigdy więcej nie będę projektował takich bzdur, następny będzie Bf 109, bo wiem dokładnie jaką miał długość.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
15-07-05 09:37  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

No wiesz Qrczak, nie chciałem tego ci proponować, ale jak się sam zgodziłeś ....................................... <hahaha>

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024