FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-05 11:29  [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam,
chciałbym zapowiedzieć kolejny numer WAK, który ukaże się razem z WAK#05 (Citroen 5hp & Hanomag Komissbrot - 1:25), za około 2-3 tygodnie.

W zeszycie numer 6 znajda się dwa modele samolotów sportowo-turystycznych (inaczej awionetek), uczestniczących w I Krajowym Konkursie Awionetek w 1927 roku w skali 1:33:

DKD-III - samolot braci Działowskich z Bydgoszczy/Mielca (moja rodzina !!!! - zawsze chciałem mieć ten samolot ... i musiałem go sobie w tym celu wydać:-) - długość 16 cm, rozpiętość 25.5 cm



JD-2 - samolot Jerzego Drzewieckiego z Warszawy (tak, to pre-RWD) - długość 18 cm, rozpiętość 29 cm.



Modele są autorstwa Dawida Furczaka (Qrczak) i są łatwe, kolorowe, miłe i przyjemne - w sam raz:

- dla młodych modelarzy, także stażem
- dla miłosników polskich konstrukcji
- dla miłośników cywili
- jako odskocznia od duuuużych modeli
- dla każdego !

Cena będzie umiarkowana - choć jak znam życie będą przeciwnicy (za drogo) - 14 lub 15 zł za zeszyt (ropa już 60$ za baryłkę :/ ).

Zapraszam.

p.s. w miarę zbliżania się momentu ukazania modelu, będę wstawiał inne obrazki, tak dla podsycenie chęci posiadania.

 
28-06-05 11:41  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


p.s. Nie wiem skąd wam się bierze, że w WAK#07 będzie "Hiryu" 1:200. Kto wam to powiedział ?

p.p.s. Proszęo nie robienie mi "reklamy" u innych wydawców, poprzez wmawianie, że WAK podkupuje projektantów, kradnie projekty, mówi że modele z ich wydawnictw to "....wno" .... jest to nieprzyjemna chwila jak podczas np. spacerów z dzieckiem zaczynają rozdzwaniać się telefony z pretensjami i trzeb wszystko (a właściwie nic) wyjaśniać.

p.p.p.s. Temat "awionetek" nie jest zakończony w WAK ;-)

 
28-06-05 12:09  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hura!
A malowania (kolory) jakie? DKD pewnie zielony, jak już gdzieś było w relacji, a JD-2?
Pozostaje jedynie kwestia miejsca zakupu, bo w "górskiej stolicy Polski" WAK-ów nie uświadczysz a moje wyjazdy do stołecznego królewskiego miasta Krakowa ostatnio mocno się ograniczyły.... No nic, jakoś poradzimy....
Mała Mi
P.S. Cieszę się, że temat bedzie kontynuowany :)

It'll End In Tears

 
28-06-05 13:01  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

JD-2 będzie w naturalnych kolorach materiałów z jakich powstał, czyli sklejka i płótno. Samolot w oryginale był tylko pomalowany lakierem bezbarwnym.

Jako ciekawostkę mogę podać że model JD lata ;o) Został już oblatany, co prawda bez silnika i podwozia, ale w locie zachowywał się poprawnie a oblatywacz i samolot wyszli z tego bez szwanku :D



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
28-06-05 13:33  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

JD-2 będzie SP-ACA czy P-PSLA? I skąd Qrchaku miałeś materiały, bo np w sieci tego jak na lekarstwo....
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
28-06-05 13:51  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

P-PSLA, z pierwszego Krajowego Konkursu Awionetek.
Materiały tylko w postaci papierowej; książki i gazety. W necie jest kilka zdjęć, ale głównie JD-2 bis.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
28-06-05 14:06  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Homiku, czy można liczyć, że pokażesz nam surówki?
Qrczak, piszesz, że JD lata i że pilot wyszedł bez szwanku ;-) Czy mam przez to rozumieć, że w opracowaniu jest figurka pilota z wąsami i w szaliku? Było by miło :-)

Buka :-]

 
28-06-05 14:17  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Hehe, skoro mowa o oblatywaczu i samolocie to jakos tak wyszło, że to ja wpadłem na pomysł oblatania JD-2. Skleiłem w celach testowych kadłub ze skrzydłami i usterzeniem i za bardzo nie wiedziałem co z tą surówką zrobić. Swoją role jako model testowy spełniła, więc postanowiłem ja oblatać :)) Wczoraj nawet udało mi się nią wykonać prawie poprawny ślizg na ogon :)) Surówka przetrwała bez uszczerbku wszystkie loty - to chyba za sprawą porządnego szkieletu kadłuba i pancernych dźwigarów z 3 mm drutu :))

A teraz już poważnie. Jako że miałem przyjemność kleić testowo oba wyżej wymienione modele autorstwa Qrchaka, to podziele sie uwagami odnośnie sklejalności - wszystko pasuje (to co nie pasowało, albo stwarzało inne problemy zostało poprawione), modele są stosunkowo proste, klei sie je dość przyjemnie. Dodam, że surówke JD-2 kleiłem bez żadnej instrukcji czy rysunków montażowych.
Pozostaje teraz juz tylko czekać na wydanie obu samolocików i skleić je jeszcze raz, ale tym razem w wersji "kolorowej"

http://messer.cba.pl

 
28-06-05 14:22  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Buka, surówka DKD już była pokazana, JD dopiero się buduje ;o)
Pilot się nie zmieścił, puścił i patrzył jak maszyna leci w siną dal. później wpadliśmy na pomysł żeby zamontować mu silniki rakietowe do skrzydeł ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
28-06-05 18:38  Re: [zapowiedz] WAK#06 - DKD-III & JD-2 - polskie awionetki w skali 1:33
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 





dwa zdjęcia surówki DKD-III dla spragnionych cywilnych samolotów

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024