FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-06-05 13:57  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam....
Chyba kolega "Batonus" przespał ten temat.......
Co prawda. nie było oddzielnego wątku w tym temcie, ale próby( zaznaczam "próby") urealnienia modeli (pływających, latających i jeżdżących oraz innych) były czynione...
od "niepamiętnych" czasów.

Dioramy , jako tło, są naprawdę dobre lecz zawsze są to modele realu....ale nikt i nic nie "wyręczy" natury.
Przykłady(ostatnie zauważone) Orion`a:
http://cardmodels.net/phpbb2/portal.php ..............."Picture of the week"
Więcej tu:
http://cardmodels.net/phpbb2/album_personal.php?user_id=1966

Programy "do urealniania" modeli(i nie tylko) można"zassać" darmowo:
http://www.xiberpix.com/
Pozdrawiam

Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat

 
27-06-05 18:45  Re: Nasze modele
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ten RWD to nie są moje zdjęcia. :) Mój RWD nadal czeka na sesję (może w piątek się uda).

Ja próbowałem tak (Fokker wisi na włosach :), Wildcat jest przeniesiony z innego zdjęcia):















Post zmieniony (27-06-05 18:48)

 
27-06-05 21:39  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Bad Mike 

 

Ten RWD i zdjęcia są moje.
Fotki wykonałem przy pomocy mojej ukochanej. Ona trzymała zawieszony na żyłkach model a ja pstrykałem. Pamiętam, że wiał wtedy dość spory wiatr, więc pstrykałem zdjęcia seryjne,aby móc uchwycić to co chciałem. Później w Photoshopie usunąłem żyłki i dodałem efekt poruszenia tła, aby sprawić wrażenie ruchu samolotu.

 
27-06-05 22:05  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

No to jeszcze Sopwith Pup "in action":






Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
29-06-05 11:47  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Przyglądam się tej Arizonie (dobrze mówię?) - i nie mogę się nadziwić.
Roman - JAK POWSTAŁO TO ZDJĘCIE?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
29-06-05 12:25  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oprócz Arizony (jej fotografia jest naprawde godna uwagi) nieźle prezentuje sie pup, tylko gdzie jest pilot? Pstryka fotki? A poważnie: temat na forum bardzo dobry.
Lech

 
01-07-05 21:41  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pozazdrościłem Swingerowi :-)
I zrobiłem sobie galeryjkę pierwszowojenną różnych maszyn piekielnych w locie.

Albatros:


Fokker EIII:


Pfalz:


Pup w wersji sepia:


Tym razem wszystkie, z wyjątkiem Pupa już z pilotem (tym samym zresztą, dyżurnym).
Szkoda, że ten wątek już trochę jest olany - zaczyna wyglądać na to, że sam się chwalę swoimi produkcjami. Niechże ktoś mnie wesprze.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
02-07-05 14:37  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Roman 



 - 1

Batonus -ta Arizona to zwykly fotomontaz w Photoshopie. Cyfrowe zdjecie modelu nalozone na normalne zdjecie okretu (jakas obecna US fregata). Widz polega na tym zeby odpowiednio dobrac oba zdjecia do siebie. Skala "wody" i perspektywa z ktorej jest zrobione zdjecie wody jest wazne i musi sie pokrywac ze skala i perspektywa modelu. Przekonalem sie ze nie jest to takie proste, znalezc odpowiednie zdjecie do tla.
Jest troche zabawy z polaczeniem tla ze zdjeciem modelu i przerobieniem odbicia okretu w wodzie, ale to drobiazgi.

 
04-07-05 08:34  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
zyzio 

 

Arizona jest fantastyczna!!!
Te czarno białe zdjęcia samolotów wygladają jak oryginały.
Batonus - pierwsze zdjęcie Pfalza wygląda jak autentyk!
Może sprzedaj na e-bay, za niezłą sumkę, jak to zdjęcie naszego jastrzebia (poszło za ponad 1000 EURO!!!)
Patrzę i podziwiam. Kiedy ja się nauczę tak sklejac modele i jeszcze zdjęcia takie robić!

zyzio_

 
10-07-05 23:23  Re: Nasze modele "w akcji" - prezentujcie osiągnięcia graficzno - fotograficzne
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nie mogłem się powstrzymać i w kilkugodzinnej przerwie między wyjazdem służbowym a pójściem do pracy strzeliłem sesyjkę Kukuruźnika.




Zyzio - to, co piszesz zaciekawiło mnie. Nie mam żadnego doświadczenia - co to znaczy sprzedać na e-bay? O co chodzi i jak to się robi?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024