FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
25-06-05 20:31  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

..... WAKmani właśnie oglądają surówkę samolotów, a TY ? :-)



----------------
Przerwa w WAK , ale krótka, zaraz wracam :)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
26-06-05 19:21  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

jedna z próbek szkicu do okładki WAK#06.



Co prawda rysunke wyjaśnia wszystko, ale dla kojarzących inaczej podaję dane:

WAK#06 - DKD-III & JD-2 - skala 1:33 - polskie samoloty sportowo-turystyczne w malowaniu z I Krajowego Konkursu Awionetek z 1927 roku. Autro pan Dawid Furczak (aka Qrczak). Cena zeszytu 14-15 zł, model dostępny w I połowie lipca.

Oficjalna zapowiedź będzie jak już będzie gotowy do druku - jak widać z relacji z WAK19 okładka już się kończy, model takowoż :-)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

Post zmieniony (26-06-05 19:24)

 
26-06-05 19:52  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Agand 

 

Homik - ja bym na twoim miejscu wydal model tego bociana co nad latawcem lata ;-))
ponegocjuj moze z qrczakiem

Pozdrówka
Agand

Post zmieniony (26-06-05 19:55)

 
26-06-05 23:18  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

z ruchomymi sterami obowiazkowo i bogatym wyposazeniem wnetrza.....

 
27-06-05 12:21  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Homik, możesz zapodac jeszcze jakieś obrazki z tymi polskimi latadłami sportowymi?

It'll End In Tears

 
27-06-05 14:41  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Hook6   

 

Oto jeden z nich:




Surówkę samolotu DKD III możesz obejrzeć w relacji ze spotkania WAK 19 - http://konradus.com/forum/read.php?f=27&i=5740&t=5740
Także ten temat był poświęcony DKD III - http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=72222&t=68520#reply_72222

 
27-06-05 15:14  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Uwaga! model żywiczny (czy też z innej mydelniczki) na zdjęciach z miniRepliki jest w "malowaniu" późniejszym. Mój JD-2 ma rejestrację z 1927 roku - P-PSLA.

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
04-07-05 08:06  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 



-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
23-07-05 11:31  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
Hook6   

 

Samochodziki już są bo 3 dni temu miałem przyjemność otrzymać pierwszey egzemplarz (razem z WAK 06) prosto z paczki z drukarni. Przykro mi, ale nie miałem dotychczas czasu na podzielenie się wrażeniami - co teraz postaram się nadrobić.
Opis budowy obu modeli zawiera niewiele tekstu ale za to dużo rysunków (opatrzonych uwagami) więc nie powinno być kłopotu z dochodzeniem co i jak. Tym bardziej, że podobnie jak w poprzednim modelu Rajdena wszystkie części składajace się na poszczególne podzespoły są pogrupowane na arkuszach. Choć oba samochodziki nie są skomplikowane to jednak i tu można sobie wybrać - coś zupełnie prostego (Hannomag) i coś z pełnymi wnętrzami (Citroen).
Hannomag to sama bryła samochodu z uproszczoną ramą natomiast Cytrynka zawiera kompletną ramę, silnik (podnoszona osłona), otwierany bagażnik i skręcane kierownicą koła. Żywe kolory, ładnie odwzorowane faktury podłóg, foteli i silnika z pewnością przyczynią się do wyjąkowo atrakcyjnego wyglądu (szczególnie Citroena). Już się cieszę (pomimo tego, że widziałem testowe egzemplarze) na myśl, że będzie fajna relacja jak tylko ten numer dostanie się w ręce Darko. Będziesz musiał się spieszyć bo na warsztacie u Rajdena są już ...............(wycięte przez cenzurę).

 
23-07-05 11:45  Re: [zapowiedź] WAK#05 - Citroen 5hp Type C & Hanomag Komissbrot
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hook6-> Poszłusznie melduję że ten numer trafił w moje ręcę wczoraj około godzinu 17-18 :) Mam i miałem podzielić się również swoimi uwagami ale Ty mnie uprzedziłeś:)
Aha co do tego co na stole u Raidena to co nieco już wiem ;)

gadzam się z tym co napisałeś Cytrynce i Hanomagu.

Dodam, że znowu tekstury bardzo mi się podobają, super odwzorowane drewno i fajniej, tym razem, tekstura silnika. Super nasycone kolory, żółty jest naprawdę cytrynowy, zielony zielony jak zdrowy liść, czerwony czerwony ogniście, a czarny czarny jak noc:)

Minusik za czerń, na dwóch elementach czarnych są biełe bąbelki, coś jak w Apachu z MMa jak ktoś pamięta. Ale to tylko na dwóch elementach zauważyłem zretuszać powinno to się dać bez problemu.

Przeglądając wczoraj długo (oj ze 2-3 godziny) wycinankę znalazłem kilka pomylonych na rysunkach numerów części, ale chyba tylko w dwóch miejscach czyli widać postęp w stosunku do EMFa, ale zobaczymy w czasie relacji z klejenia.

Szczery słowiański uśmiech wywołało na mojej twarzy slowo pipe (rurka) na rysunku jako kolumna kierownicy. Czyżby przymiarki do instrukcji po angielsku? (Jedno słowo angielskie czyni jaskółkę ;) ) Ale to tak na marginesie i troszkę żartobliwie.

Ogólnie oba modele powinny być bardzo ładne i efektowne. Oficjalnie zapowiadam niedługo relację z klejenia obu modeli, który pójdzie pierwszy jeszcze nie wiem zobaczymy:)

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024