FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 
06-02-06 16:39  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

To jest piękne! Szczególnie efekty starzenia. W związku z tym mam pytanie: na korbowodzie łuszczy się farba. Powiesz jak to zrobiłeś ?

 
06-02-06 21:30  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Kierowniku!
Sposób wykonania efektów starzenia zaadaptowałem z modeli plastikowwych.Ponieważ zajmuję się pancerką (wszystkie tematy) i lotnictwem Japonii, caly czas doszkalam się i udoskonalam warsztat.Ale po kolei:
Zmontowany korbowód (także wiązary i rozrząd)nasączam cyjanopanem M aby zrobił się sztywny.
Następnie maluję standardowo akrylem na czarno a środek na czerwono. Po wyschnięciu, cześć przednią pokrywam Humbrolem 11-srebrny metalik.( Myślę że biały też byłby dobry).Następnie odczekuję 48-72 h żeby Humbrol dobrze wysechł i opryskuję areografem czarnym Humbrolem.Nie maluję pędzelkiem żeby nie nałożyc zbyt grubej warstwy czerni. Zaraz po pomalowaniu szerokim i miękkim pędzlem nakładam na element rozcieńczalnik(Techmod).Rozcieńczalnik zmywa czerń powodujac osiadanie farby w zakamarkach elementu,łamie jaskrawość kolorów oraz lekko marszczy farbę akrylową. Trzeba uważać z fragmentami pokrytymi H11, nawet po długim schnięciu potrafią sie rozmazać, po zetknięciu z rozpuszczalnikiem.Rozrząd będę malował identycznie, ale już na modelu, maskując elementy wcześniej pomalowane.
Pozdrawiam gorąco
Rafał
RATUJMY PAROWOZY!!!

--

 
22-03-06 18:40  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
Po dłuższej przerwie, związanej z remontem mieszkania ,powolutku zabieram się za "dokończenie tematu".Na początek wykańczam układ hamulcowy później spreżarka i reszta detali z bieżacym uzupełnianiem powłok malarskich.myślę ze za ok 1-1,5 miesiąca parowóz będzie gotowy i bedę mógł ruszyć z tendrem.
pozdrawiam wszystkich
Rafał
RATUJMY PAROWOZY !!!




Post zmieniony (23-03-06 12:57)

 
25-03-06 23:25  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witka !
Tylko jedno pytanie .
Czy istnieje możliwośc wykonania tego modelu bez malowania całości , tzn tylko retusze krawędzi .

 
27-03-06 11:06  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
Vercyn napisał:.
Czy istnieje możliwośc wykonania tego modelu bez malowania
całości , tzn tylko retusze krawędzi .

Myślę że standart jest wykonalny,ale trzeba by pominąć elementy dodatlowe,ewentualnie wykonac je z zapasu koloru.Ja chciałem pokazać model jak najbardziej zbliżony do oryginalnego parowozu, dlatego już na samym początku założyłem kilkukrotne malowanie całości i do tego zróżnicowane techicznie.
pozdrawiam
Rafał

RATUJMY PAROWOZY!!!

 
03-05-06 21:41  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Wszystkich
Małymi kroczkami do przodu.
Wężownica ,turbogenerator,filtr i rury ogrzewania.To efekt ostatniego tygodnia.
Poniżej natomiast torowisko,no bo na czymś musi stanąć. Jako podstawę użyłem blatu półki na którą nakleiłem dwie warstwy tektury falistej.Następnie zarys nasypu okleiłem szarym papierem.Podkłady i szyny to listewki i tektura.
Całość została zabejcowana ,oklejona paskami trawki Fallera i obsypana żwirem kwarcowym o ostrych krawędziach. Żwir jest biały,ale będzie jeszcze pryskany szarościami oraz odcieniami brązu i rdzy.
Ostateczne pryskanie dopiero po naklejeniu imitacji wiązań ,które będą z igielitu i nakrętek 3mm z Draf-Modelu


Jak widać tor był testowany na bieżąco

Poranny odbiór wieczornych wypocin tatusia.

Pozdrawiam wszystkich
Rafał

RATUJMY PAROWOZY!!!



Post zmieniony (04-05-06 15:10)

 
04-05-06 00:59  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

nareszcie cos dzialasz :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
04-05-06 13:12  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo mi się podoba i parowóz i nasyp z torami i zwierzaki na torach (chooć to nie jest dobre miejsce dla zwierząt). Córki gratuluję (żeby nie pisać, że się podoba, bo to może być źle zrozumiane ;-) , szczególnie jak wspiera tatę przy produkcji parowozu!

 
04-05-06 15:09  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
Wspieraja i dopingują mnie dzielnie obie moje Panie.,a dzięki namowom Żony odważyłem się pokazać na forum swoją pracę z modelem. Aktualnie Obie wertują mój "magazyn" kartonu z zadaniem znalezienia nastepnego tematu .
A przy okazji:
Na makietce będzie jeszcze semafor ewentualnie taki mały sygnalizator z niebieskim i białym światłem. jeżeli ktoś ma zdjęcia lub inną dokumentację takiego sprzętu to bardzo proszę o pomoc.
pozdrawiam.
Rafał

RATUJMY PAROWOZY!!!

 
10-05-06 23:14  Re: Budowa parowozu Ty2 Angraf + DRAF MODEL
nowak73 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam
A ja sadzę krzaki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024