FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-06-05 21:33  Re: [trudne poczatki] - Jakie narzędzia? proszę o radę
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hmmm...Zalezy co kto woli.Ja na poczatku tez bylem fanatykiem nozyczek a teraz prawie wylacznie uzywam skalpela.No ale jak na poczatkujacego to raczej bym polecal nozyczki.Skalpelem latwiej powaznie uszkodzic czesc. Ale moim zdaniem jak sie dojdzie do wprawy to skalpelem sie kadniej wycina niz nozyczkami.
Pozdrawiam!!!!

100 % karton!!!!!!!!!!

 
16-06-05 21:38  Re: [trudne poczatki] - Jakie narzędzia? proszę o radę
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja też sporo tnę nożyczkami + skalpele i nożyk Excela (do kupienia w sklepach modelarskich). Kleję w 90% budziem + wikol do zalewania + superglue do metalu, wzmacniania i sztywnych połączeń. Jak kleisz z tubki i niezbyt duże powierzchnie to nie przeszkadza. Do dużych radziłbym już wietrzyć (choć tego nigdy nie za wiele).
Szpachlowanie i malowanie na początek odradzam. Najpierw naucz się sklejać poprawnie modele w standardzie, a potem myśl o waloryzacji i to stopniowo.
Największy błąd początkujących to sięganie po szpachlę jako remedium na dziury i niedokładności klejenia.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-06-05 22:32  Re: [trudne poczatki] - Jakie narzędzia? proszę o radę
[BaNaN]_ZwYkLy_P   

Ponownie dziekuje za rady. Postaram sie kupic nozyk do tapet i nozyczki. Czym powinny sie charakteryzowac dobre nozyczki ? Szczerze mowiac nie jestem az takim poczatkujacym b o 3 lata temu skleilem 1 model -- samolot, narazie moj jedyny. Pamietam ze straszne klopoty sprawialy mi dopasowanie wreg i poprawne przyklejenie poszycia do wreg. Prosze o jakies wskazowki jak popranie to robic.

 
17-06-05 00:29  Re: [trudne poczatki] - Jakie narzędzia? proszę o radę
Kolniak 

 - 3

Nożyczki powinny świetnie leżeć w dłoni, być niezbyt długie i - to najważniejsze - ostre!!! A to konkretnie oznacza, że nie tylko naostrzone, ale także dośc ciasno przylegające do siebie krawędziami tnącymi. Skręcone śrubą, a nie zbite nitem - gdy Ci się poluzują, to sam dokręcisz. Dobre, ostre nożyczki przetna mokrą bibułę bez szarpania jej brzegów.

Z nożykami do tapet uważaj - zwłaszcza te szerokie bardziej przeszkadzają, niż pomagają, tępią się bardzo szybko i równie szybko zaczynają "kłapać". Mam tu na myśli słabe obsadzenie ostrza w oprawce. Jeśli chcesz ciąć nożykiem, to chyba najlepsze będą skalpelki...

Dobre nożyczki umiejętnie stosowane pozwalają na budowę praktycznie każdego modelu z Małego Modelarza, bez sięgania po nożyki. Te ostatnie najbardziej przydają się w miejscach mało dostępnych oraz przy cięciu dłuuuugich prostych (tych na szczęście wiele w modelach nie ma). Osobiście po nożyki sięgam niezmiernie rzadko.

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
17-06-05 07:32  Re: [trudne poczatki] - Jakie narzędzia? proszę o radę
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

zapraszam Cię na moją stronkę
http://www.kemot1.gower.pl
do działu warsztat. Możesz poczytać i popatrzeć na narzędzia jakimi kleję własne modele.

pzdr
Kemot

 
17-06-05 14:02  Re: [trudne poczatki] - Jakie narzędzia? proszę o radę
[BaNaN]_ZwYkLy_P   

Dzieki za odpowiedzi. Dzieki wam wiem czego powinnienem sie spodziewac po sprzecie. Dzieki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024