FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-10-05 18:45  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

"Chriss" można malowac....tylko, czy efekt będzie zadowalający?
Dobrze jeśli "otworzyłeś" nową puszeczkę. Farba jest dostatecznie rozrzedzona
do malowania i możesz pokrywać nią małe i duże elementy z zadowalającym skutkiem.
Jednak po pewnym czasie, na wskutek odparowania , farba gęstnieje
i pomalowanie "drobnych" elementów spowoduje np. "nieczytelność" i zamazanie ich konstrukcji.
Osobiście, np. przy "Burzy" używam Humbrola 126 do malowania kadłuba, nadbudówek i innych części. Jeśli farba jest "nówka" to nie ma problemu, maluje się świetnie.
Jeśli jest za gęsta rozrzedzam ją chcąc, np. pomalować ww windę kotwiczna . Do tak "drobnych" elementów stosuję 3/4-krotne malowamie "maxymalnie" rozrzedzoną farbką. Jak maxymalnie: z regułu , za pomocą strzykawki wtłaczam 1-2ml rozcienczalnika na połowę opakowania. Sprawdzam na papierze : jak sie "kryje".
Jeśli jeszcze za gęsta dokładam 2-3 krople.
Czasem zdarzy się, że za bardzo rozrzedziłem. Wtedy pozostawiam otwartą puszeczkę na jakiś czas celem odparowania.
W rzeczywistości wygląda tak, że mam 3 puszeczki farby podstawowej, np. farby H126 przy Burzy : bardziej rozrzedzoną, średnio oraz nową.
I w zależności co maluję odpowiednio ich używam. Gęstą do dużych powierzchni, "lurkę" do drobnych.
Dziś zakupiłem wskazany przez "Witka" rozcieńczalnik. Po kilkunastu próbach stwierdzam , że jest zdecydowanie lepszy od dotychczas używanego i co najważniejsze - nie reaguje ze "starszymi" warstwami położonej farby .

--
Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat

 
07-10-05 19:08  Re: ORP
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki Madolo mam nówkę Humbrola 126 wiec tak burty pomaluje a h 20 do poszycia rozrzedzę. Ale czy można rozcieńczyć farbe zwykłym rozpuszczalnikiem??? (taki mam pod ręką)

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (07-10-05 19:13)

 
07-10-05 19:39  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A jaki to jest rozcieńczalnik......"Uniwersalnych" jest sporo na rynku.

Dobrze jeśli jest to "ftalowy..." choć, jak zapewne zauważyłeś do tej pory używałem na bazie acetonu . .....i też mi się malowało...choć farbka sie trochę "gotowała".
Głównie kupowałem go do rozrzedzania Butaprenu i "Dragona"

Jaki byś nie miał......weż odlej troszkę farbki do słoiczka, rozrzedź i spróbuj :
- na czystym kartonie,
- na wcześniej pomalowanym tą czy innym Humbrolem(inną farbka),
- na klejeniach papieru(czy Ci nie rozpuści klejenia),
- na elementach plastykowych

Musisz indywidualnie wypróbować ....jeśli próby się powiodą ....stosuj :):):)

--
Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat

 
08-10-05 10:42  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ok dzięki to wiele wyjaśniło :)

 
08-10-05 11:11  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

podoba mi się;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
08-10-05 13:05  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

"Chriss"... napisałem, że nowiutką farbką możesz od razu malować małe i duże elementy.
Dziś, po otwarciu wczoraj zakupionego Humbrola(126) przekonałem się ,że jest potwornie gęsta..... tak, że chcąc pomalować wykonywane lufy musiałem ją rozrzedzić do końcowego(4-tego) malowania......Czasem tak bywa, niestety i trzeba uważać.
Lecz była to jedyna z 3 zakupionych 126-tek tak gęsta. Sprawdziłem również w pozostałych H11(silver - metal. na wały napęd i golenie samolotów) i H54(brąz(!) metal. na śruby i elementy "złotnicze") - gęstość nie budziła zastrzeżeń.
Więc to był "rodzynek"(pojedynczy...hm, przypadek)
Dzięki za "doping" stałym bywalcom tego wątku :).

--
Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat

 
09-10-05 15:25  Re: ORP
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

"Francuzi" wreście, po długim okresie budowy, dostarczyli na pokład okrętu "lawety" dział............ lecz niestety tylko z lufami:


Na "domiar" złego wykonali je z:

I czym ta I Rzeczpospolita miała się bronić???
Dobrze, że chociaż "zachowali" skalę!!!
A to ci "zabojady....":):):)
Mam nadzieję, że mechanizmy dział dojdą "na czas"......

--

Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat



Post zmieniony (09-10-05 15:40)

 
13-10-05 13:53  Re: ORP
Madolo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam.....

"Francuzi" wreście dostarczyli mechanizmy dział....co prawda jako półprodukty...:


....ale polscy technicy potrafili przerobić na "coś" CO przypominało działa:




Doszła "drobna" konserwacja, zmontowali w całość oraz założyli brezentowe osłony :



....i zamontowali pierwsze 2 działa na okręcie:



"Polak" Potrafi :):):)

--

Pozdrawiam
Astronomia, modelarstwo, .....Pink Floyd
Finished: B-17, MiG-29, M3A2 Half Track , HMS Ark Royal
Repair: ORP Burza
In the hangar: F14-Tomcat



Post zmieniony (13-10-05 15:16)

 
13-10-05 14:06  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

O KUTWA, ale pojechane na maxa !! Błagam nie pisz mi już nigdy, że "może jeteś laikiem" :-) bo wtedy ja to nie mam już zaszeregowania :-) Piękna robota cały czas podziwiam!
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
13-10-05 15:27  Re: ORP "Burza"- początki gruntownego remont modelu z`85r(relacja)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no to pojechał ostro....;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024