FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-06-05 10:17  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A moze blachy od Abera i laserowo ciete gasienice z Draf-u ?
Ja o tym marze w dodatkach. Wrzuce kupiona ostatnio zywiczna figurke w 25 i bedzie pieknie!

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-06-05 10:19  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
mak 

 

Już są gąsienice wycięte laserowo 35 zeta za komplet i szablony kół.....ostatnio odjazd w tej dziedzinie......

 
14-06-05 10:21  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

dzięki Mak.podzasz link gdzie mozna zamowić.
Wczoraj kolega mowił mi,ze nie mozna ich znależć!?

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-06-05 11:54  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

He he...

Gąski wycięte laserowo...zaczynam się martwić.
Niedługo zamiast nożyków będziemy używać lasera...a co wtedy stanie sie z prawdziwym modelarstwem kartonowym ???Strach pomyśleć.

Nie wiem jak Wy, ale ja pozostane wierny nożykowi olfy.

Pozdro!

 
14-06-05 11:58  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przemek W - nie chcesz.... nie kupujesz.... Wycinasz ręcznie. Proste!

Pozdrawiam!
Michał

 
14-06-05 12:03  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Ja to odbieram jako taki modelarski fast-food.
Szybki efekt małym kosztem (kosztem czasowym rzecz jasna, bo kosztuje to całkiem sporo, same gąski tyle samo co model w tym przypadku).

A jako że fast-foody mają swoich zwolenników tak i draf-model będzie miał swoich klientów.
Czasem nawet to co dostępne w fast-foodzie trudne jest do uzyskania w normalnej kuchni (vide bieżnik opon do Kraza), ale chociaż korci mnie coraz bardziej takie ułatwienie, na razie też pozostaję wierny nożykom.

A żeby nie było kompletnie off-topic, to model Panzer'a bardzo mi się podoba i pewnie załapie się przy najbliższym zamówieniu ;-))

Pozd.

Yaris

 
14-06-05 12:26  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

:-( Ja szczerze mówiąc jestem trochę zmartwiony pomysłem wycinania części laserem. Zastanawiam się czy to nie wypaczy sensu modelarstwa kartonowego no ale to wolny kraj każdy może decydować w co wchodzi :-)

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-06-05 13:24  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Myślę, że warto zarchiwizować ostatnie dyskusje dotyczace leserowego wycinania i poczytać je za kilka lat...

Założę sie, że wtedy nawet najwytrwalsi "ortodoksi" kartonu będą musieli przyznać, że jednak wykorzystują tę nową dziś (a za kilka lat pewnie powszechną...) technologię... Popuszczając wodze fantazji, można czekać chwili, kiedy OLFA wypuści pierwszy model domowego wycinaka laserowego, do którego gratis dodawane będą "stare" ostrza i cyrkle tnące... ;-) To dopiero będzie rewolucja w naszym małym podwórku...

Podobnie było z samochodami, samolotami, plastikiem, mikrofalami, komórkami, mnożyc można dalej... ;-) Postępu się niestety nie zatrzyma, a technologie praco i materiałochonne zawsze będą wypierane przez szybsze w wykonaniu i oszczędniejsze materiałowo. Poza tym sporo nowych ludzi na tym zarobi i mam nadzieję, że modelarzy kartonowych będzie jednak więcej.

Po prostu w takich czasach żyjemy.
I te czasy bardzo mi się podobają..., ciekawy jestem co będzie dalej, po laserach, kartonie o fakturze zimmeritu, żywicznych kadłubach, wytłoczkach, na dzień dzisiejszy trudno wymyślić coś więcej, ale pewnie już niedługo znów będzie dyskusja o nowościach "kończących" "prawdziwe" modelarstwo...

Fajnie jest!

pzdr
-----------
ams



 
14-06-05 16:48  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ams-ie bardzo misie Twoja wypowiedż podoba,gorąco popieram !!!!!!!!!!
A swoja drogą kazdy powinien stosować tę metodę ,ktorą najlepiej zna, popełnia przy niej najmniej błędow i to co robi ,robi dobrze.Dlatego ze spokojem bedę czekał,az kolejni koledzy przekonają się do nowych technologi.Tak było ze stereo,abs-em klimą i innymi wynalazkami.A model im wierniejszy,im bardziej dokładne są elementy powtarzalne tym piękniejszy.I tu zacytuje wisę "Modelom tak ! Kłótniom nie !"
Pancerniacy powinni sie cieszyć,ze mamy taki wysiew modeli i do tego super dodatki!

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-06-05 00:02  Re: [opinia] Pzkpfw IV ausf H nowość GPM
scros   

heh he he he he ortodoksi niech sobie sami projektuja modele z kartonu w 1:1 i niech jezdza nimi do pracy - laser to jest to i jego przyszłośc wielka jest!!!!!!!!!!!! chyba ze ktos ma mnóstwo wolnego czasu i nic do roboty :)
Miejmy nadzieje ze draf model utrzyma normalne ceny i poziom a oferta bedzie rosła w sile czekam na oficjalny sklep internetowy :)!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024