FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-06-05 14:55  [relacje]Aichi D3A1
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Dzisiaj postanowiłem zacząc model do którego zabierałem sie juz kilka tygodni ale jakos brakowało czasu....pewnie to wina sesji ktora sie zbliza zresztą.

Japoński samoloty zawsze mnie fascynowały mimo tego ze wychowałem sie na robieniu okrętów oraz pancerki niemieckiej.Ale kiedy pewnego razu dopadlem książkę z fotografiami japońskich Zero i Kate to mozna powiedzec że zakochałem sie od pierwszego wejrzenia.

Więc wrociłem dzisiaj z egzaminu i postanowiłem coś zrobic.Posprzątałem w domku i....przez przypadek zobaczylem okładkę Vala.Dalej juz nie musze mowic co było.



Bedzie to model ktory stanie sie ukoronowaniem mego 2 roku studiów na germanistyce:-)

Prace:
10.6.2005
Przygotowuje sie do sklejenia szkieletu wnętrza kabiny Vala. Porozcinałem części i zaczynam podklejać ja na tekture.Ja urzywam do tego celu tektury o grubości 1mm.Moim zdaniem jest do najlepsza grubosc do wręg itp.
Do retuszowania brzegów urzyję farbek akrylowych firmy Pectra.



Narazie tyle moi kochani.Niedługo przedstawie wam kilka nowych fotek z budowy.
P.S.
Jesli maci jakies uwagi to prosze o pisanie, mailowanie.....

Pzl P 11c MM - 100%
Pzl P 37 "Łoś" - 20%
T 34/85 - 45%
Pozdrawiam ;-)
GG: 1314493

Post zmieniony (13-06-05 09:51)

 
10-06-05 15:30  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
Dziwus   

Uwagi czy mamy? Jasne !

Zejfajny masz stol. Noi pieknie nakleiles wregi na karton. Poezja.

 
10-06-05 15:49  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Nie to nie jest stół;) to podstawka na stół;) a wręgi nawet nie sa wyciete z arkusza.....dopiero bede podklejane.;-)

 
10-06-05 16:41  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

A ja mam uwagi :-))

Primo - w modelach Hala nalezy używać tektury DOKŁADNIE takiej grubość, jaką podaje opracowanie - kierowanie się tu "własnym nosem", chociażby nawet bardzo czułym, daje z reguły mizerne rezultaty. Jeżeli element ma być podklejony na tekturę 0,5mm to użycie innej spowoduje, że dzieś na elemencie kolorowym zabraknie tych 0,5mm albo bedzie o 0,5 mm za dużo. Przy tej precyzji opracowania 0,5mm jest sporym problemem.

Secundo - w tle widać jakieś nożyczki. Ja raczej polecałbym wycinanie przy użyciu nożyka/skalpela.

A poza tym wiele nie widać, oprócz stołu (podstawki) oczywiście ;-).

Pozdr.

Yaris

 
10-06-05 16:52  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jesli chodzi o tekturę: to dokładnie wykorzystuje zalecenia dotyczace grubosci.
a nozyczki sa tylko do wycinania duzych czesci.

 
13-06-05 07:38  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Litości..., nie mam siły zwracać uwagi gimnazjalistom, ale od studenta można wymagać więcej...

<Bedzie to model ktory stanie sie ukoronowaniem mego 2 roku studiów na <germanistyce:-)

<Prace:
<10.6.2005
<Przygotowuje sie do skjejenia szkielety wnętrza kabiny Vala. Porozcinałem części i <zaczynam podklejać ja na tekture.Ja urzywam do tego celu tektury o grubości 1mm. <Moim zdaniem jest do najlepsza grubosc do wręg itp.
<Do retuszowania brzegów urzyję farbek akrylowych firmy Pectra.

Piotrze, zrób proszę korektę ort i styl i będzie ok. Proszę nie zrozumieć mnie źle.

pzdr
-----------
ams



 
13-06-05 08:02  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

;) wyrobi się chłopak, wszak jest dopiero na II roku ;)

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-06-05 09:50  Re: [relacje]Aichi D3A1 "Val"
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

:-) sorrka ale pisałem b.szybko.....poprawie sie :-)

 
16-06-05 00:41  Re: [relacje]Aichi D3A1
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Przepraszam ale recenzja z budowy mojego modelu bedzie narazie zawieszona z powodu usterki aparatu cyfrowego.....Złośliwość rzeczy martwych.
Jednak musze powiedzieć że prace przebiegają pomyślnie i kabina nabiera kształtów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024