FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-06-05 13:47  [Relacja/Galeria] USS Spadefish (SS 411)
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Cześć

Witam wszystkich pierwszy raz i POZDRAWIAM. Na forum jak to bywa zazwyczaj trafiłem przypadkowo i mile się zaskoczyłem kiedy zobaczyłem, że jest to żywe forum :-) Jestem sobie ludkiem, który czasami stara się coś tam wylepić z różnymi efektami dlatego będę prosił o słowa krytyki i rady by stać się takimi wymiataczami jak Wy.
Pozwoliłem sobie zamieścić wzorem innych :-) relację a raczej jej początek z budowy amerykańskiego okrętu podwodnego " USS Spadefish (SS 411) " skala 1:100 wydawnictwo KARTONOWY ARSENAŁ AH nr.12/96 .Model jest delikatnie waloryzowany jakość druku poprawna z małymi wyjątkami łatwymi do korekty (wszystko odcienie szarości ), papier jak dla mnie jakoś dziwnie miękki do tej pory kleiłem wszystko z GPMu i tam papier jest troszkę sztywniejszy no ale zobaczymy jak to będzie ?!

Zapoznałem się z opisem budowy, który jest spisany w kilkudziesięciu zdaniach i przystąpiłem do pracy. Autor zastosował oznaczenia grubości kartonu jaki ma być użyty do budowy szkielet podkreślając jednocześnie, że jest to warunek konieczny do poprawnego wykonania tej pływającej " parówy ".
Wręgi i podłużnice miały być naklejone na karton o grubości 2 mm od czego odstąpiłem z braku takiego kartonu i jak mi się wydawało trudności przy wycinaniu takiego paskudztwa. Grubość była podyktowana sztywnością i tym, że poszycie nie posiada sklejek i jest naklejane i łączone bezpośrednio na wrędze. Zastosowałem karton 1-1,5 mm a zamiast łączenia na wrędze pozwoliłem sobie zastosować sklejki, które mam nadzieje pomogą a nie przeszkodzą w budowie. Jezu jak trudno jest kupić coś jak człowiekowi jest potrzebne na już ( 2 dni chodzenia po sklepach żeby kupić papier na sklejki w odcieniu szarości ).
Budowa szkieletu nie nastręczała większych problemów wszystko spasowane poprawnie. Szkielet posiada taką budowę, że stosunkowo łatwo jest utrzymać jego linie prostą ( dł. 95 cm ) tak mi się wydaje zobaczymy jak zacznę przyklejać poszycie. Wycięte poszycie i pasowanie na sucho dało mi obraz tego co będzie mnie czekało myślę ,że będę musiał ostro się zaginać żeby wyszło coś przyzwoitego z tego bo model wygląda na banalnie łatwy ale poszycie wymaga "spalenia " kilkuset kalorii :-) . Jezu ale się rozpisałem pewnie zaraz dostanę kopie..za te nudy. Dalszy ciąg nastąpi no chyba ,że efekty będą tak straszne, że będzie mi wstyd to pokazać.

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (27-06-05 12:45)

 
08-06-05 13:52  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kilka zdjęć tego co jeszcze " źle" wygląda :-)


Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (27-06-05 12:48)

 
08-06-05 14:00  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Kleje sobie teraz surcoufa- też wieeelki okręt podwodny - porównywalnej wielkości, i podklejany na dwumilimetrową tekturę. Ciężko było to wyciąć ale sie opłaciło -tzn. mam nadzieje bo jeszcze nie poprzyklejałem poszycia. A spadefish mam w planach więc z uwagą będe śledził budowę. Powodzenia. P.s. -poszycie dna być może bedziesz musiał szpachlowac lub pogodzic sie z małymi pdstepami m-dzy elementami bo jak kleiłem archerfisha to tak własnie było.

 
08-06-05 14:09  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Jezu szpachlowanie NIE ! :-) mam nadzieje, że obędzie się bez bo nie praktykuję tego. Pozdrawiam na maxa !

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (27-06-05 12:52)

 
08-06-05 14:12  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Mam jeszcze pytanie odnośnie "grafiki" nie da się jednorazowo dodawać więcej zdjęć ? Jeżeli tak to proszę o info jak . Dziękuję i sorrki za ewentualne zamieszanie.

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (27-06-05 12:54)

 
08-06-05 14:17  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Przez zewnętrzny serwer, np. http://www.photobucket.com, możesz wtedy dodać do jednego posta dowolną ilość zdjęć i nie zapychasz, ostatnio bardzo obciążonych, serwerów forum.

A sam model, cóż na razie niewiele widać ;-))) ale zapowiada się ciekawie :-)
Pozdr.

Yaris

 
08-06-05 14:38  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Polecam również, jak Yaris, serwer zewnętrzny. Można wtedy wstawić więcej fotek i ... w większym formacie (tzn. wstawiasz miniaturkę, a my oglądamy dużo i z bliska ;-) ). Pilnie obserwuję.
Pozdrawiam

KMH Sokół Radom

 
08-06-05 16:19  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

BERP, spójrz u góry na tematy "na tapecie".
I stanie się jasność :-)

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-06-05 23:08  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
komandor 

 

Nie stosujac zalecanej grubosci tektury powinienes liczyc sie z tym,ze oklejajac wystapia problemy.Poza tym sklejki na wregach to zly planZwieksza to srednice wreg,czego nastepstwem beda powstajace szpary w poszyciu.Pozdrawiam

 
09-06-05 14:40  Re: [Relacja] USS Spadefish (SS 411)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

sklejki to dobry pomysł przynajmniej dla tektury 1mm bo nie wyobrazam sobie oklejenia takiego szkieletu na styk, tylko ze trzeba oszlifowac wcześniej szkielet [tylko bez przesady ] albo używac cienkiego papieru do sklejek. Pozatym w wiekszości modeli okrętów poszycie jest projektowane z zapasem który później przykrywa burta. Gorzej jest jak poszycie burt.-denne styka sie z burta pod dużym kątem [zbiornik balastowy] i jeszcze na dodatek projektant nie przewidział takiego zapasu- boje sie ze w moim Surcoufie tak własnie może być .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024