FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-07-05 12:32  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bracki, Ty mi tu nie "miszczuj" bo się prawdziwi mistrzowie zalewają ze śmiechu, jak skleję jakiegoś HALA na podobnym poziomie to pogadamy :-)

Cały czas podkreślam że model w zasadzie sam się klei i do ostatecznego efektu jeszcze trochę roboty pozostało a jak to mówią.... nie chwal dnia przed zachodem słońca :-)

 
09-07-05 17:21  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

W zasadzie można by już latać ale nadal pozostaje problem startu i lądowania :-)



Małe podsumowanie montażu skrzydeł i stateczników - bardzo trudno jest utrzymać właściwy profil oraz wznios ponieważ w kontrukcji nośnej przewidziany jest tylko dźwigar umocowany pod odpowiednim kątem.
Gdyby przyszło mi jeszcze raz go sklejeć wykonałbym kilka żeberek do konstrukcji skrzydeł.

 
11-07-05 17:13  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wisa i pozostali obserwatorzy - dziękuję za wyrazy uznania ale nie do końca jestem pewien czy zasługuję? To chyba zbyt prosty model żeby coś wnioskować na jego podstawie

Mam pytanie techniczne do kolegów lakierników :-) Właśnie zamówiłem lakier BRICO, niekoniecznie z powodu tego modelu, bodobno ma być matowy, to się jeszcze przetestuje, natomiast zastanawiam się czy w ogóle ktoś praktykuje lakierowanie takich "aluminiowych" powierzchni? Gdyby ktoś posiadał jakieś doświadczenia w tym temacie, chętnie posłucham

 
12-07-05 00:26  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Z powierzchniami "aluminiowymi" mam małe doświadczenie, ale wydaje mi się, że nie powinno to wypaść źle. Jeśli nie lakierowałeś jeszcze sprayem, to potrenuj trochę na czymś zanim psikniesz na Su - nie można puszczać pierwszego strumienia bezpośrednio na model i odległość musi być odpowiednia - minimum 30cm. Ja używam Brico Color, to bardzo dobry lakier, ale przeważnie pokrywam nim arkusze jeszcze przed wycięciem.

Buka :-]

 
13-07-05 00:02  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Jak leci? Robisz koła?

Buka :-]

 
13-07-05 00:20  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

WOW! a skąd wiesz? właśnie siedzę nad przednim :-)))

 
16-08-05 10:56  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Co z tymi kółkami? Gdzie zdjęcia? ... ;-) Mówiłeś, że Hobby Model ma mieć swoje 5 minut - ja się tym przejąłem i wziąłem siobie to do serca, walczę z Jakiem od nich, a Ty co?! ;-) Czekam i czekam.... minął miesiąc, więc postanowiłem Cię trochę pogonić ;-]

Buka :-]

 
16-08-05 17:57  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Buka napisał:

> Co z tymi kółkami? Gdzie zdjęcia? ... ;-)
> a Ty co?! ;-)
> Czekam i czekam.... minął miesiąc, więc postanowiłem Cię trochę
> pogonić ;-]
>

Niestety remont mieszkania przeciąga się i przeciąga, przy modelu zrobiłem wczoraj zdmuchnięcie kurzu :-)
Chyba dopiero we wrześniu będę miał czas żeby coś podgonić :-(

 
19-08-05 08:55  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Uu to szkoda ale i tak będzie warto poczekać:)

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-09-05 12:42  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ufff, wreszcie skończyłem ten remont i żeby nie było posądzeń że się lenię pokażę to co mi się udało zrobić.



Oczywiście zbiorniki mam dwa i koła też już w komplecie, nie pokazywałem ich żeby nie zaciemniać :-)

Trochę muszę pomarudzić na jakość i ilość rysunków dotyczących podwozia, co powoduje że czasem trzeba mieć własną koncepcję na wykonaie tego czy owego, albo posłużyć się dokumentacją która jest mierna, przynajmniej ta część którą ja znalazłem w necie.
Np. to mocowanie koła w podwoziu głównym, gdzie drut trzeba było ukleić z dwóch stron, nigdzie nie znalazłem rysunku czy opisu jak to ma wyglądać.



Ja wybrałem to rozwiązanie z dołu ale nie jestem przekonany czy to dobry wybór.

Koła jak widać trochę się świecą o to zasługa "świetnego" lakieru jaki nabyłem u jednego z wiodących dostawców kartonówek w tym kraju i niestety to co do mnie dotarło to nie było BRICO czy BRIO które zamawiałem tylko takie cudo



które nie ma tej fantastycznej własności "pierwsze psiknięcie mat, drugie połysk" tylko po pierwszym kółka świeciły się jak psu klejnoty na przednówku... echh zakupy przez internet...
Na szczęscie udało mi się je trochę zmatowić przez szlifowanie papierem coś w okolicach 1000... hmmm papier do polerowania a zmatowił? ;-) to chyba zasługa tego że pod lakierem była zwykła plakatówka, a cały proces robiłem na nie do końca zaschniętym lakierze. Efekt średni ale raczej już tak zostanie no chyba że mnie szanowne grono ostro skrytykuje to zrobię te kółka raz jeszcze :-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024