FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-05 10:48  [relacja/galeria] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Niniejszym ogłaszam koniec mojej ponad rocznej zapaści modelarskiej :-) Odzyskałem wiarę w to że i ja kiedyś będę modelarzem i ochoczo zabrałem się za trening :-)

Trochę o modelu
Oznaczony jako pierwszy stopień trudności faktycznie wygląda na niezbyt trudny co bynajmniej nie oznacza że jest prymitywny. Bardzo ładny druk, cienka kreska, na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć że żaden komputer nie pomagał w przygotowaniu.
3 strony A4 rysunków, 1 opisu i chyba 6 z częściami, chyba bo kiedy piszę te słowa wycinanka jest już zdemontowana na czynniki pierwsze i nie mogę się doliczyć :-)
Model przygotowany jest do budowy metodą na pasek łączący.



Wrażenia z klejenia
Pierwszy element od jakiego trzeba zacząć to śliczna aluminiowa rura długości 20 cm i średnicy 4,5cm stanowiąca środkowy fragment kadłuba. Bardzo się bałem tego elementu bo zazwyczaj takie długie cylindry nie wychodziły mi najlepiej, jednak godzinne formowanie na rurkach różnego kalibru zrobiło swoje, rura zamknęła się samoczynnie, wystarczyło tylko podkleić :-)
Później instrukcja proponuje przyklejać kolejne segmenty w kierunku dziobu. Na tym etapie nie napotkałem żadnych problemów z pasowaniem elementów kadłuba, w zasadzie wycięty element pasuje od razu jak ulał.
Jedyne co spędza mi sen z powiek to element kabiny pilota, ten który domyka ją od strony pleców pilota. Na razie wygląda jakby był o wiele większy niż miejsce na niego, więc wstrzymałem się z jego wklejaniem do czasu kiedy będę sklejał pozostałe elementy kabiny.

Poniżej zdjęcia przedstawiające efekt pierwszego etapu budowy



Dalsze zdjęcia i komentarze w miarę postępów prac :-)

 
05-06-05 14:50  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

z twojego entuzjazmu widać, że przerwa może dobrze zrobić...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
05-06-05 17:26  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ładnie łaczysz segmenty ;)

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
05-06-05 18:01  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Fachowa robota, lubie ruskie maszynki:)
Zmieniasz coś w kabinie czy zostawiasz tak jak jest, bo z tego co wiem jest ona dość uboga, jak to u p. Grabowskiego?

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
05-06-05 18:52  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Wisa - taki właśnie mam plan :-)

Wojtas - masz rację, przerwa była mi potrzebna :-)

*Paulos* - oj daleko mi do tych najlepszych z forum, dajmy na to takiego Swingera - ten to potrafi połączyć, moje łączenia przy jego to mierna imitacja :-)

Black-tomcat - na razie daruję sobie poprawianie projektantów, jeśli uda mi się do końca utrzymać poziom z jakim zacząłem to pomyślę o tym w następnym modelu.... Mig'u 17-tym ;-)

 
13-06-05 12:14  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

A jednak...
Czy ktoś mnie może poratować fotką z wyposażeniem kabiny? albo słabo szukam albo w sieci są same zdjęcia z zewnątrz

Faktycznie wycinanka w tym zakresie jest bardzo uboga a co więcej z rysunków nie wiele wynika więc potrzebuję zdjęcia przynajmniej dla potwierdzenia swojej koncepcji rozmieszczenia elementów w kabinie

 
15-06-05 19:31  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

i jak tam ... rura bedzie latać :)?

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
15-06-05 19:55  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

będzie będzie, na razie trzeba na czymś pilota posadzić :-)



 
15-06-05 20:36  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
Piotr S. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Oj ładnie kolego ładnie:-)

 
15-06-05 21:05  Re: [relacja] SU-9 FISHPOT-B HobbyModel
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mniam!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024