FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
01-06-05 19:45  Re: gdzie kupić cyrkiel Olfy??
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

U mnie był ten sam problem co u muzziego. Po skróceniu igły kółka wychodzą perfekcyjnie.

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
02-06-05 01:52  Re: gdzie kupić cyrkiel Olfy??
wojtan   

Tak jak napisal Jacek - w paper-hobby. Tam oferuja tez nowsza wersje.
Co do uzywania CMP-1 -potwierdzam to co napisal Yaris: trzeba dokladnie zablokowac uchwyt ostrza, nie ciac na sile i zamiast tego zrobic kilka(nascie) obrotow. W takim przypadku jest maly klopot, bo ostrze igly wyrabia w miejscu naklucia duzy otwor, tak ze po paru okrazeniach igla zaczyna sie niebezpiecznie przesuwac i ostrze noza wyrywa material zamiast go ciac. Dolaczona w zestawie podkladka pogarsza sprawe przy malych srednicach, wiec lepiej ja odstawic. Jest na to inny prosty sposob - trzeba naciagnac na igle odcinek koszulki termokurczliwej, na tyle dlugi zeby wystawal sam koniuszek igly. Ten patent u mnie dziala bardzo dobrze. Po nabraniu wprawy cyrkiel jest wspanialym narzedziem. Wycinalem nim m.in. pierscienie o szerokosci 1.5 mm i wyszlo super. Polecam.

 
02-06-05 15:17  Re: gdzie kupić cyrkiel Olfy??
Zielony   

Więc nie tylko ja mam problemy z tym żeby kółka wychodziły okrągłe, a nie jajowate, albo mimo solidnego zablokowania cyrkiel gubił średnicę i kólka wychodziły za małe - przyczynę tego zjawiska opisał kolega powyżej, w końcu jakoś wypracowałem sposób uzyskiwanie prawidłowych kółek, ale czasem zapomnę i za mocno wcisnę igłę i zoonk - muszę wypróbować ten pomysł Wojtana z koszulką, bo w przycinanie igły wolę sie nie bawić...
A cyrkiel kupiłem w internetowym sklepie firmy EkspoMarket (adres na stronach olfy), trochę się guzdrali z wysyłką ale są O.K - za cyrkiel kupowany jakieś 2 lata temu dałem coś koło 27 zetów
Maciek

 
02-06-05 17:09  Re: gdzie kupić cyrkiel Olfy??
Serg   

No nie wiem. Nawet Ja nie miałem żadnych kłopotów z cyrkliem.
Pierwsze primo. Dokręcić sztywno, przyciskając ruchomą cześć do góry.
Drugie primo. Naciskamy leciutko-leciutko.
Trzecie primo. Wymieniamy osrtza na czas

 
02-06-05 18:02  Re: gdzie kupić cyrkiel Olfy??
Zielony   

Podejrzewam, że ja nader często nie stosowałem się do punktu dwa - za mocno cisnęłem cyrkielkiem i igła robiła po środku wielkie dziursko a potem to....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024