FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-05-05 15:55  Cyjanopan-żel pytanie
Zielony   

Mam pytanie - czy ktoś używał cyjanopanu w żelu-widziałem taki specjałw Tesco
i ciekaw jeste czy warto go kupić - teoretycznie powinno mieć pozytywne właśnośći cyjanopanu i nie powinno się tak lać "ciurkiem", ale nie jestem pewien.....

 
31-05-05 16:39  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś w kiosku nie było innych, więc kupiłem z obawą że to żel, ale nie zauważyłem różnic, ani na plus ani na minus w porównaniu do tradycyjnego cyjanopanu. A miałem obawy co do żelu, bo kiedyś kupiłem lepidło innej firmy w takiej konsystencji i nic a nic nie chwytał. Nie wytrzymałem, wsiadłem o 10-tej wieczorem w samochód i pojechałem na najbliższą stację benzynową kupić Kropelkę.

Na lanie mam taki sposób, że wylewam kroplę na kawałem plastiku i nakładam wykałaczką ścietą na łopatkę. Nie ma obaw, że mi się wyleje wielka kropla na model.

 
31-05-05 17:31  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Cyjanopan w żelu to super rzecz.
nie cieknie jak zwykły, nie zalewa tego co nie trzeba, doskonale punktowo się nakłada, ciut wolniej schnie, NIE WSIĄKA dzięki czemu można dłuzej czaiś się z przłożeniem cześci.
Nienadaje się do impregnownaia kartonu - jedyna wada, acha i droższy jest od cieklego cyjanopanu.
Ja bez tego kleju nie wyobrażam sobie lepienia :-) - przesadzam oczywiście ale kelj naprawde doskonały.
Aha, no i jeszcze firma - ja używam Super Atak-u - bez zastrzeżeń, kupiłem inny jakiś taniutki, w ubce była może 1/3 tego co być powinno i do klejenia się nienadawało.
No i Super Atak ma doskonałą zakrętkę, trzymany dziobem do góry odpieczętowany klej nie zasycha nawet kilka miesięcy :-)

Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
31-05-05 19:57  Re: Cyjanopan-żel pytanie
pawcio37   

polecam "gesty" cyjanoakryl z firmy RICU modelsport cena za 20 ml to ok 11 zł

 
31-05-05 20:55  Re: Cyjanopan-żel pytanie
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

żel schnie odrobinę wolniej niz płyn co daje więcej czasu na poprawę położenia klejonych elementów. Używam i płyn i żel

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
01-06-05 10:20  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Zielony   

Dzięki wszystkim za opinie - spróbuję z tym żelem -może tak się nie spaprzę jak zwykłym Cyjanopanem i skleje tylko to co chcę skleić.
Maciek



Post zmieniony (01-06-05 10:24)

 
01-06-05 10:56  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Po porażkach z wikolem przerzuciłem się całkiem na UHU Super power w żelu i taki sam Loctite. Zdecydowanie podtrzymuje opinie powyżej - daje możliwość poprawek i schnie w kilkanaście sekund. Jedyną ich wadą jaką do tej pory napotkałem to jest to że nie zawsze da się go kupić. Ale jak jest w Tesco to i ten problem odpada.

 
01-06-05 16:15  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No właśnie, jak się spisują cyjanopany - żel i zwykły - firmy Loctite? Pakowane są w duże buteleczki zachwalane są pod niebiosa przez sprzedajacych, ale co na to ci co kupili? No i jak tam z amknięciem, zalepia się, klej wysycha?

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
02-06-05 05:58  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Cyjanopan z Loctite - w sumie jest OK z tym że ta firma posiada całą gamę różnych cyjanoakryli do róźnych zastosowań. Sam uzywam kilku z nich np Loctite 406 - do nasączania kartonu - jest dość rzadki (wg firmy do klejenia gumy) 454 - żel w tubce; 496 - do klejenia drutu. Jeżeli po każdym zyciu przetrze się suchą szmatką dozowniczek - słuzy niemalże do końca. A przechowywać najlepiej w lodówce. Gdzieś mam ich katalog z opisem - jak kogoś interesuje mogę zeskanować i podesłac na pocztę - w wolnej chwili.

PozdrawiamKojak

 
02-06-05 18:55  Re: Cyjanopan-żel pytanie
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Loctite Super Attak żel w małej tubeczce 3g bez żadnego wycierania po użyciu, tak samo z resztą jak każdy inny żel, jak dotąd mi się nie zalepił.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024