FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-05-05 09:20  Łoś - problem
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Robię kuzynowi Łosia z MM.
Pytanko do znawców tematu:
Co robiono z pokrywami otworu w dolnej części kadłuba po wysunięciu dolnego KM-u.
Robię Łosia w wersji "roszerzonej". Na rysunkach z wysuniętym KM-em pokryw nie widać.
Nie bardzo jestem przekonany do ich zamontowania na zewnątrz kadłuba - ograniczałyby pole ostrzału, ich skierowanie do środka jest natomiast niemożliwe z uwagi na wklejoną w tym miejscu obrotnicę KM-u - zgodnie z rusunkami montażowymi
No więc jak to z tymi "pokrywkami było.

Pozdro Darek

 
23-05-05 10:01  Re: Łoś - problem
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Na zdjęciach wnętrza Łosia widać po obu stronach tego stanowiska/otworu korbki. Wg opisu służyły do rozsuwania pokryw. Myślę, że przed rozsunięciem "wskakiwały" do środka...
Coś jak szyberdach ;-))

 
23-05-05 10:38  Re: Łoś - problem
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

To powinno conieco wyjaśnić:





Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
23-05-05 14:22  Re: Łoś - problem
Jacek   

tez mam ten model i dopiero zaczne go kleic .nalezy do trudnyh .napises mi pare skazuwek do tego modelu. muj e-mail : jacek61@vp.pl

 
23-05-05 14:24  Re: Łoś - problem
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

trudnych, napiszesz, wskazówek, mój

 
23-05-05 16:31  Re: Łoś - problem
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A więc jednak - z tego co widzę wersja z "szyberdaszkiem" potwierdziła się. Dzięki.
Co do wskazówek (Swinger - trochę wyrozumiałości ;->) to zacząłem dopiero kadłub.
Sklejone segmenty od kabiny pilota do kabiny tylniego strzelca.
Sklejanie - sama przyjemnosć jak na razie niczego nie szlifowałem wszystko pasuje bez problemu. Myśle, że dalej też tak będzie - w końcu p. Mistewicz ma już wyrobioną wśród "papierowych sklejaczy" markę.
Jedyne wskazówki jakie na tę chwilę moge przekazać to nie żałować super gluta (bądź innego kleju "laminującego") na ażurowe wręgi w kabinach. Górną część wręgi w kabinie tylniego strzelca wyciąc dopiero po doklejeniu do niej obu segmentów pomiędzy którymi się ona znajduje.

Darek

 
30-05-05 14:11  Re: Łoś - problem
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Odświeżam wątek ponieważ podczas sklejania kadłuba Łosia pojawiły się problemy. Czy ktoś się z nimi już zetknął ? A może to ja strzeliłem jakiegoś babola ?

Otóż problem powstał podczas sklejania przedniej części kadłuba z oszkleniem - styk wręg segmentów pod którymi mocuje się reflektor.
Wręgi dostosowane są do oklejki grubości kartonu modelu. Natomiast po zmontowaniu oszklenia mamy - wierzchnią warstwę z rysunkiem zewnętrznej ramy oszklenia + grubośc folii imitującej szyby + wewnętrzną ramę oszklenia.

Powoduje to, że dwa segmenty które mają być spasowane do tej samej wręgo mają różną grubośc - i kłopot gotowy.
Segmenty oszklonej części kadłuba łączy się na jedną wręgę grubości ok. 1,5 mm (2x karton i w środek tektura 1mm), są one dodatkowo ażurowe co wymusza ich zalanie super glutem lub innym podobnym klejem - nie ma za bardzo z czego scinać.

Jedyne co wydaje mi się rozsądne w tej sytuacji to ostępstwo w tym miejscu od instrukcji i jedną część ażurowej wręgi podkleić kartonem tak aby miała ok. 0,5 mm drugą część (ma ona taki sam wymiar jak podklejana) również podkleić kartonem do grubości 0,5 mm przyciąc do kształtu segmentu z oszkleniem i dopiero dokleić do drugiej cześci wręgi.

Ja już nie zdążyłem tego zrobić (trudno ciąć tekturę nasączoną super glutem - bałem się, że uszkodę kadłub) i wyszły mi przy "puszce" reflektora szpary na ok. 1,5-2 mm - trzeba będzie niestety szpachlować.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024