FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
20-05-05 03:25  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Lancaster 

 

Nie wiem czy wiecie ale jest odcinek "miodowych lat" jak Krawczyk skleja model z GPM bodajrze pantere ale juz dokladnie nie pamietam :P swoja droga calkiem niezle mu wychodzilo :)

 
20-05-05 07:48  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jest tylko jedno ale...Postawcie się w sytuacji ojca, który kiedys kleił modele, ale jak to bywa, hobby zostało odstawione na jakiś czas. Po latach trafia na Forum Konradusa, trafia do działu Kalendarz a tam na wspaniałe relacje ze spotkań modelarzy, czy to lokalnie, czy na konkursach, cos pieknego, ludzie zjednoczeni w hobby - cód malina. A na co drugim zdjciu między sklejonymi i płaskimi modelami tu flaszeczka, tam puszeczka tudzież inny kufel. Jak bym miał syna chyba bym go nie posłał na konkurs modelarski...

 
20-05-05 10:40  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Witold   

Najprostsza droga do modelarstwa kartonowego, to własny przykład. Nie można zrzucać tego tylko na kark innych. Najłatwiej w rodzinie, bo i tak trzeba utrzymywać z nią kontakt. Potem przez dzieci z dziećmi sąsiadów. Ile mnie to kosztowało modeli nie wspomnę, ale huligaństwa nie widzę. Kartonówki to w dużym procencie przejściowe hobby, ale dobre i to, bo zawsze pozostaje jakiś mniej lub bardziej sentymentalny stosunek do nich. W szkołach wielokrotnie widziałem zarzynanie tego hobby. Wnuczki chętnie z moimi modelami zrobiłyby odpowiedni użytek i jak się im nie przyglądam, to jest co naprawiać. I ciągle pytają po co mi tyle łódek i dlaczego ciągle robię nowe? Ale do wycinania się rwą. Trochę poczekam aż staną się bardziej skupione i zaczniemy od zwierzątek i domków dla lalek.

 
20-05-05 12:36  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wlaśnie o to mi chodzi Tad.

 
20-05-05 13:59  Re: Promowanie naszego hobby wśród
Zielony   

A przepraszam Panowie Tad i Demon na której to wystawie/zawodach modelarskich widzieliście modelarzy popijających piwko w obrębie sal wystawowych lub w pobliżu.
Bo ja jakoś sobie nie przypominam, przynajmniej na tych paru na których byłem. A że po części oficjalnej grupa pełnoletnich modelarzy spotyka się na imprezce z akcentami alkoholowymi co by sobie spokojnie pogadać to chyba nic zdrożnego. Inna rzecz, że raczej unikałbym przezentowania na forum zdjątek i relacji ze zjazdów modelarskich w oprawie piwnej bo zawsze znajdzie sie ktoś, kto będzie w tym węszył jakieś bachanalia.
Maciek



Post zmieniony (20-05-05 14:00)

 
20-05-05 14:12  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Demonowi i Tadowi chyba chodziło właśnie głównie o te zdjęcia. Jeżeli na przemian są fotki modeli i pijanych facetów między stertami flaszek ;), to obie sfery zaczynają się przenikać i kojarzyć ze sobą nawzajem.

 
20-05-05 16:34  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Hook6   

 

Macie rację - usunąłem z wątku o Kruszwicy wszystkie moje zdjęcia na których widnieją jakiekolwiek atrybuty alkoholu. Szczerze powiedziawszy nie wierzę aby dzieci które nie widzą swoich rodziców pijących te rzeczy same były z tego powodu bardziej bezpieczne przed nałogiem - ale nie znaczy to, że będę polemizował z innymi opiniami. Jesli jest cień szansy że tak jest, to warto abym takią opinię poparł. Może rzeczywiście zbyt wiele piw i flaszek pojawia się na forum - a w końcu jest ono otwarte na ludzi w różnym wieku. No i dotyczy naszej pasji a nie tego "dodatku".
A wracając do tematu poruszonego przez Homika. Pasjonaci rodzą się w każdym nowym pokoleniu. Między nami są również ludzie młodzi i bardzo młodzi. Ale czasami tacy ludzie są samotni w swych zainteresowaniach albo nie do końca przekonani co do ich kierunku. Każda działalność propagująca modele może w tym pomóc. Świadomość tego ma chyba każdy z nas. Pytanie które każdy musi sobie zadać - i co ważniejsze - znaleźć na nie odpowiedź: Czy mam na to czas i wystarczająco dużo woli i chęci żeby coś samemu zrobić? Bo pogadać to sobie można do woli.

 
20-05-05 21:19  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A może należy dołączać do modeli spinery czy jak to się nazywa albo jakieś inne badziewia np pistolety na wodę w okolicach kwietnia;-)

Aby tzw pociechy mogły skleić jakiś pierwszy czy drugi model ilość części tego modelu nie powinna wyrażac się liczbą cztero-cyfrową. Mało jest modeli prostych ale nie prymitywnych. Od czego ci młodzi ludzie - przyzwyczajeni do tego, że jak się kliknie to się od razu na ekranie pojawia a jak się od razu nie pojawia to strona jest do bani i należy pooglądać coś innego - mają zaczynać ? Jednoarkuszowe autka z kołami narysowanymi razem z budą nie wzbudzą zachwytu. Wypasione halińskie i inne zniechęcą, nie wspomniawszy o cenie.

Homiku - do dzieła. Proste modele + spinery czy jak im tam :-)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
20-05-05 22:45  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale gdybyś nie kleił w podstawówce to nie miał byś do czego wracać

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
21-05-05 00:55  Re: Promowanie naszego hobby wśród "młodzieży".
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dokładnie, nawet byś o tym nie pomyślał gdyby nie owa podstawówka i w tym tkwi problem.


Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024