FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-05-05 09:48  [Technika] Humbrol rozpuszczalnik
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Witam chciałem prosić o pomoc. Poszukuje oryginalnego rozpuszczalnika Humbrolka.
Byłem w dwóch sklepach w Warszawie w Pelcie na Świętokrzyskiej i w tunelu przy dworcu Centralnym.
W obu tych miejscach mają jakieś rozpuszczalniki zastępcze. Są to jedyne sklepy w stolicy, które znam.
Jeżeli znacie namiary do sklepu gdzie mają ten rozpuszczalnik to poproszę w ostateczności również ewentualnie sklep internetowy.
Gdyby tam jeszcze była modelarska taśma maskująca do malowania było by bosko.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-05-05 11:22  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A kupże sobie terpentynę ;)
No cóż, nie myślałem, że w stolycy tak trudno o taki popularny produkt zwłaszcza w tak znanych sklepach....

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
19-05-05 11:25  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dziwne, ja zawsze kupowałem w Pelcie i nie było problemu - może tylko przejściowy brak??
Z własnych doświadczeń polecić mogę:
1) sklep modelarski na ul. Dzielnej 7 - "HasHobby",
2) sklep modelarski na ul. Zielnej 8 - "Jadar Model"
3) sklep modelarski na ul. Targowej (nie pamiętam numeru, takie centrum handlowe niepodal skrzyżowania z Kijowską - "Tora-Tora"
w każdym jest pełen wybór farb Humbrola i innych producentów, powinny więc być również rozpuszczalniki i inne akcesoria.

A tak w ogóle zamiast rozpuszczalnika Humbrola polecam benzynę lakową "bezzapachową" dla plastyków - kosztuje grosze, a sprawdza się doskonale.

Pozdr.

Yaris



Post zmieniony (19-05-05 11:27)

 
19-05-05 11:26  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Hala Mirowska na pięterku, ew. Zielna - pawilony między sexshopami :-)
Ja kupuję w hali Mirowskiej polski rozpuszczalnik 4zł / flaszeczka mała, 8zł / duża.
Farba z nim szybko schnie i nie rozpuszcza podłoża. Bez zarzutu.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
19-05-05 11:31  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dziękuje koledzy za namiary.
Terpentyna zawsze wydawała mi się dobra, ale do czasu jak ostatnio jej użyłem i farba ssała paluszki po tygodniu, szlifowała się w dodatku fatalnie. Co do zamienników to trochę się ich obawiam, różnie z nimi bywa.
Jeszcze raz dzięki, wyruszam na wycieczkę po sklepach które polecacie.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-05-05 12:07  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja rozcieńczam benzyną lakową (5-7 zł za 0,5 litra) ze zwykłego sklepu z farbami i nie narzekam.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-05-05 14:47  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja używam rozpuszczalnika Wamod'u , także do aerografowania - bez zastrzeżeń.
A jako taśmy maskującej używam taśmy...malarskiej dostępnej w każdym sklepie z farbami...

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-05-05 15:29  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Pitterski, jak to "ssala paluszki"? :-D

 
19-05-05 15:37  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Niby była sucha i nie brudziła a jak trzymałem model w rękach to miałem wrażenie że ni się klei do palcy. Może to była wina farby, jakaś Astra czy coś takiego, ale obawiam się trochę terpentyny jako rozpuszczalnika bo jest tłusta. Owszem stosuje ją ale do mycia pędzelków.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-05-05 17:01  Re: [poszukuje] - rozpuszczalnik Humbrolka
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to w takim razie wspomniana benzyna. Za cenę małej buteleczki Humbrola będziesz miał pół litra rozcieńczalnika. Co do tanich, rodzimych produktów, to muszę powiedzieć, że używam ich i nie narzekam, ale..... no właśnie to "ALE". Najlepiej jest rozcieńczać małe ilości farby i od razu zużyć. Dodanie rozcieńczalnika do całej puszeczki bardzo skraca (przynajmniej ja tak uważam) żywotność farby. Mam na przykład farbki, które mają ok 10 lat i były rozcieńczane humbrolem albo MM i da się je wciąż użyć. Niektóre natomiast (rozcieńczane innymi środkami) już po kilku miesiącach nie nadawały się do użycia.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024