FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-05-05 19:26  [Technika] Jaki aerograf
PzKpfw 

 

Witam
Mam pytanie , bo jestem w temacie calkowitym laikiem
Chce sprobowac po raz pierwszy , malowanie aerografem wlasnych
modeli kartonowych
Nie mam do tej pory zadnego sprzetu , chce go dopiero kupic
na gieldzie allegro jest dostepny m.in ten sprzet :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50736171&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
czy ktorys z forumowiczow ma doswiadczenia , badz uwagi na temat tego aerografu ?

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
17-05-05 19:41  Re: Jaki aerograf
Sicore   

Hy hy hy, tak sie składa, że raczej będe sprzedawał swój sprzęt do malowania, mój aerograf jest podobny z wyglądu, ma dysze 0.2mm, różni sie mniejszym zbiorniczkiem i na końcu ma śrube ograniczającą ruch iglicy, malowało sie super, dawał linie koło 2mm jak było trzeba. Farby polecam mieć nowe, bo starociami to nie idzie najlepiej, ja rozcieńczałem terpentyną balsamiczną, koło 60% farby, tak by po wymieszaniu dało sie zrobić kropelki toczące sie po powierzchni, nie wiem o co z tym chodzi, ale ponoć wtedy farba jest dobra. Cisnienie polecam dobrać eksperymentalnie, by nie chlapało lub nie za szybko opróźniało zbiornik.
Daje tu wstępnie ogłoszenie, będe sprzedawał aerograf, sprężarke z kompresora z lodówki z regulatorem i pistolet humbrola, jakby ktoś był zainteresowany to info na mail.
p.s. sorry PzKpfw za prywate...



Post zmieniony (17-05-05 19:41)

 
17-05-05 19:41  Re: Jaki aerograf
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Poszperaj na forum.Ostatnio była znowu o tym mowa.Były nawet linki do sklepu z aerografami - ceny od ok. 50 PLN. Właśnie taki aerograf używam - tani. Jest wystarczający do lakierowania całego modelu - ja wykorzystuję to do malowania na mat.

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-05-05 19:56  Re: Jaki aerograf
PzKpfw 

 

OK -Mariusz -chyba wiem o czym piszesz , ale do tych celow z powodzeniem
uzywalem farb Humbrola lub Tamiyi w aerozolu ( spuiferf ) w pojemnikach
100ml - ogolnie dostepnych i swietnie nadajacych sie na jednolite po-farbowanie calej powierzchni modelu ( pojazdu )
a jak dzialac , jesli model powinien byc, miec wlasny np. tzw natryskowy kamuflaz ?
Wiem ze , modelarze plastikowcy maja cale techniki tych malowan
Czy ktos juz probowal takich technik na modelach kartonowych ?
I czym to mozna zrobic ? aerografem ?

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
17-05-05 19:59  Re: Jaki aerograf
Sicore   

A co za różnica, czy będziesz malował plastikowy czy papierowy? Jedyne co, to może lepiej karton polakierować przed nanoszeniem kamuflażu, choć nie wiem co to da, ha ha ha...
Chcesz malować w 100% czy tylko "poprawiać"?

 
17-05-05 20:17  Re: Jaki aerograf
PzKpfw 

 

Jesli juz chce pomalowac -to tylko model sklejony z kartonowki , ale z
maxymalnie wiernymi szczegolami calosci , nawet tak aby w tej skali nie roznilo sie od oryginalu - ucze sie i rosne do tego "poziomu "choc to niezmiernie
trudne i czasochlonne

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
17-05-05 20:37  Re: Jaki aerograf
PzKpfw 

 

Do kol wisa :
Widzialem w publikacjach KF-a i innych , zreszta sam mam takie , podobne
modele malowane -pedzelkiem -dobrymi farbkami
Kolego - wisa , nie gniewaj sie , ale takie malowanie tzn pedzelkiem to ponizej wszelkiej krytyki - to przynajmniej nie to co chcialbym osiagnac
przyklad ..... w kamuflazu pojazdow wystepuja rozne kolory ktore zlewaja sie ze soba ( nie mam innego okreslenia ) przechodza plynnie na wzajem ,
w starych modelach naszych wydawcow widzimy albo jednolity kolor
albo kamuflaz przechodzacy nagle "bezgranicznie " ( macie lepsze slowo ? ) w inny kolor
W/g mnie takich extremalnych kamuflazy ( oprocz WZ 34 ) nigdy nie bylo
Dobra , ale nich sie wypowiedza fachowcy

P.S
Najlepszy jak do tej pory kamuflaz w kartonowce zobaczylem
niedawno
w GPM-owskim wydaniu 8-2005 Panzerjagerwagen - SZOK !!-
tak wlasnie chcialbym pomalowac niektore z moich modeli

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
17-05-05 21:56  Re: Jaki aerograf
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja też najpierw maluję pędzlem lakierem nitro. Jak dobrze wyschnie i już nie śmierdzi , maluję aerografem matowym humbrolem ; jeszcze mi się nic nie "zabieliło" ;-)

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-05-05 23:15  Re: Jaki aerograf
PzKpfw 

 

a propo`s wiadomo kidy ukarze sie zapowiadany Kraz ?
czy to wersja militarna czy raczej cywilna -sorry ze pytam ale nie dokladnie
sledzilem watek

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
19-05-05 20:39  Re: Jaki aerograf
PzKpfw 

 

Wisa dzieki za informacje o KRAZ-ie !!
w wersji wojskowej napewno kupie ten model
Wracajac do mojego pytania w watku
Czy ktorys z kolegow posiada wlasnie taki aerograf oferowany na gieldzie allegro i jakie sa jego doswiadczenia na ten temat
Chodzi mi tylko o to , czy bez potrzeby wyrzuce 120zl na cos co sie do niczego nie nadaje - czy to jest zakup warty poczatkujacego prosze o rade i opinie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50736171&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024