FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-05-05 18:40  [Technika] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No właśnie czeka mnie teraz bardzo ciekawa zabawa, ze względów pewnych postanowiłem że otwory w paru elementach w które maja byc wetkniete drutki 0,2 mm wykonam dopiero po wykonaniu tych elementów.
Zakupiłem sobie wiertła 0,3 mm wypróbowałem je na elemencie i jestem zadowolony z efektów gdzy to ładnie wyszło i nie ma śladów ani po kleju ani po zbyt dużym otworze.
Jednyny problem jaki mnie męczy to wykonanie tych otworów.
Próby wykonywałem trzymając wiertło w rece i nim kręcac ale jest to troche niewygodne i nie do końca precyzyjne.
Gdzieś w czyjejś relacji widziałem przyrząd który by mi bardzo pomógł wyglądał jak śrubokręcik zegarmistrzowski z tzw"borkopem" na bardzo małe wiertła. Byłem dziś w paru sklepach ale nigdzie takiego nie znalazłem. Czy ktoś wie gdzie takie coś można kupic ??

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
16-05-05 18:44  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Sprawdzę w sklepach z zaopatrzeniem dla jubilerów, ale to troche potrwa.
R.

 
16-05-05 18:47  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Siemka :-)

http://www.ww-model.pl/

Uchwyt do mini wierteł "Stalowy uchwyt w mosiężnej rurce , rozwarcie do 0,71mm, długość 79 mm."
Cena 9,5 ziko ;-)

Pozdrawiam!
Michał

 
16-05-05 19:00  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Może uchwyt do nożyków excella... zdaje się, niedawno była o tym mowa.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
17-05-05 08:35  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
ZzB   

Witam.
Używam wiertełek 0,3 w wiertarce modelarskiej. W tym celu wklejam je w koszulkę od przewodu elektrycznego (jak trzeba, to można iść dalej koszulka-w-koszulkę, w moim przypadku wystarczyła jedna).

A jak zamiast uchwytu 0,3 potrzebujesz 0,5-0,6 to liczba dostepnych możliwości obsadzenia takiego wiertła staje się nieograniczona (z nożykiem Excela i ołówkami grafitowymi włącznie). Mimo wszystko jednak proponuję zakup za 30-40 PLN wiertarki elektrotechnicznej i zamówienie/zrobienie zasilacza z regulowanym zakresem napięcia (te wiertarki sa sterowane napięciowo). Na najwolniejszych obrotach wiertarka kręci się niewiele szybciej niz "paluszki".

A'ha... można kupić wiertła z uchwytem "nadkalibrowym". Sam mam takie 0,2, które są wlutowane do tulejki 0,8

Pozdrowionka
ZzB

 
17-05-05 09:02  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podobny do pokazanego przerz Michala przyrzad byl dostepny na Allegro, w zestawie mial jeszcze dwa wiertelka i kosztowal o polowe mniej, sprawdz na serwisach aukcyjnych w dziale narzedzia modelarskie.

 
17-05-05 11:24  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Cienkie wiertełko można też pogrubić w miejscu, gdzie będzie mocowane w uchwycie, wklejając je w igłę lekarską. Otwory wewnętrzne w igłach mają średnicę o 0,3 mm mniejszą niż średnica zewnętrzna. Np. wiertło 0,2 mm powinno wejść do igły 0,5 mm. Taką igłę można pogrubić wklejając ją do igly 0,8 mm.
To w przypadku, gdy uchwyt nie chce trzymać wiertełka o małej średnicy.
Na zdjęciu "pogrubione" do średnicy 1,2 mm wiertło 0,6 mm. Nawet ręcznie można dość szybko nim wiercić otwory w kartonie.




Post zmieniony (18-05-05 13:04)

 
17-05-05 19:13  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 


Takie coś można kupić na allegro. od 0mm do 1,5mm się zaciska. cena 35zł. Urzywam - doskonałe narzędzie.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
17-05-05 20:04  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No wczorej troche pomyslałem i po paru próbach mam to co mi narazie powinno wystarczyc.
Pomysł taki też sugeruje ZzB. tylko że ja uzyłem ołówka na wkłady 0,3 mm
Próby takim narzedziem wyszły pomyslnie i w wolnych chwilach od nauki będe pracował dalej :)

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
17-05-05 21:26  Re: [narzędzia] Uchwyt do bardzo małych wierteł
Kolniak 

 - 3

Ja jak do tej pory nie używałem obsadek, jedynie okręcałem wiertełko skrawkiem zwykłej waty. Dzięki temu zachowuje się ono w palcach bardzo stabilnie, "przybiera na grubości" i nie daje szans na pobrudzenie potem z palców. Ma to także sporą wadę - przy większej ilości otworów w tekturze łatwo o odcisk na palcu :o)

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024