FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-05-05 08:59  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Niedawno zabrałem się za tego spita i niezmiernie ciekawi mnie w jaki sposób powycinałeś wręgi w kabinie (chodzi mi o narzędzia lub metodę wycinania pustych powierzchni na wrędze). Jestem na etapie początkowym, a więc wycinanie elementów kabiny.

Lotnictwo, czołgi

 
13-05-05 12:52  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki Laszliku:) Ech jaka szkoda, że mnie nie będzie w Kruszwicy:( Baaaardzo chciałbym zobaczyć Twojego Spita na "Żywca";)

----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
13-05-05 14:57  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Wszystkie drobne elementy podklejane tekturą wycinam nożykiem Olfa AK-3, metodą "na dzięcioła", czyli dziugając raz przy razie po linii cięcia. Wymaga to cierpliwości i precyzji, ale warto. Następnie tak wycięte krawędzie dobrze jest oszlifować i zaimpregnować krawędzie jakimś rodzajem supergluta (cyjanogluta jak kto woli), jeszcze raz przeszlifować i pomalować.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
13-05-05 19:35  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Laszlik nie mam tego modelu więc nie mogę się mu przyjrzeć i zrozumieć tego co napisałeś " Dodatkowo nacinam krawędź na głębokość ok 2,5mm przy miejscach wylotów km-ów i działek" mogę prosić o bardziej poglądowy instruktaż.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
16-05-05 10:14  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Laszlik, a czy ten superglut nie przesiąka na wydruk?

Lotnictwo, czołgi

 
22-05-05 16:52  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Piterski, pisałem o nacięciach ułatwiających kształtowanie obrysów eliptycznych. Nie bardzo wiem, jak mam to bardziej poglądowo opisac...
Chodzi o wykonanie drobnych nacięć na rozpiętości krawędzi natarcia (jak wykonałem po 3 na skrzydło). Nie ma tego w instrukcjii, ale zdecydowanie ułatwia kształtowanie takich skrzydeł, jak np. w moim Spicie.
Nacięcia nie są duże. Jak już pisałem, mają po ok. 2,5 mm głębokości, a że zrobiłem je przy wylotach luf km-ów (te czerwone kwadraty na krawędzi natarcia), to w ogóle ich nie widać, właśnie dlatego, że są na granicy kolorów ; czerwonego i żółtego.
Bardziej szczegółowo już nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
Viper!
Superglut nie przesiąka na wydruk, cokolwiek to oznacza...; )

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
22-05-05 17:19  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

No nic to, mam nadzieję że zabierzesz go na spotkanie QWAK to pokażesz mi co dokładnie zrobiłeś.

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-06-05 16:30  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki bezinteresownej pomocy Brewera, relacja doczekała się kontynuacji.
Mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję odwdzięczyć się za ten piękny gest.
Poniższe zdjęcia robione są właśnie tym aparatem, który przyleciał do mnie z Kanady.
Niezbyt wiele zrobiłem prze cały ten czas, ale ostatnio niezbyt dużo czasu pozostaje mi na klejenie (remont balkonu).
Co do samego modelu, to zamontowałem skrzydła, oprofilowania "skrzydło-kadłub", chłodnice oleju i wlot powietrza do silnika. Dodatkowo, lakierowanie wydłuża znacznie czas budowy. A tak to wygląda na dzień dzisiejszy:















To tyle na dziś...
Pozdr.

https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

Post zmieniony (02-06-05 16:37)

 
02-06-05 17:23  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
siewie   

no no musze przyznac ze mistrzowskie wykonanie :). Mam pytanko: czy oslone kabiny bedziesz wykonywal sam czy zakupiles u wydawcy ??

 
02-06-05 17:30  Re: [Relacja] Spitfire Mk Vb (K.A. 1/2005) cz.II
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Fajnie jest widzieć, że coś tam dłubiesz przy Spicie :)
Jedyne co mi się niepodoba, to zbyt wyraźnie widoczne krawędzie oprofilowania kadłub-skrzydło, być może jest to przekłamanie aparatu. Może lekkie zeszlifowanie grubości kartonu na krawędziach oprofilowania zmniejszyłoby ten efekt ? No ale najlepiej byłoby zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości a nie na zdjęciu i dopiero oceniać :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024