FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-05-05 07:37  Re: [foto] USS Alaska
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

He he he mnie nie trzba mobilizować :) prace na warsztacie - a raczej w stoczni idą pełną parą :):) - ale wszystko wyjdzie po Kruszwicy :):) - sorki za to wrącenie się w relację.

PozdrawiamKojak

 
11-05-05 08:30  Re: [foto] USS Alaska
piokar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki wszystkim za pozytywne reakcje i cenne uwagi

E, tam Panowie, poziom Kojaka jest dla mnie nieosiągalny - podziwiam jego Alaskę i tempo prac. Mnie to idzie strasznie powoli. Ponadto jak dla mnie czyste wykonanie w standardzie wymaga ogromnej precyzji i bardzo dobrej techniki, bo tam trudno ukryć wszelkie niedoróbki ,a u mnie jest z tym krucho. W przypadku malowania pewne rzeczy można potem łatwiej skorygować.

Co do pytań to pokrótce odpowiadam:

1. model wykonuję ze skanów, choć mam wycinankę ale traktuję ją jako wzór i punkt odniesienia. Ma to tą zaletę że w przypadku zniszczenia jakiejś
części można ją łatwo odtworzyć. Kolorystyka nie ma tu znaczenia bo model i tak jest malowany.
2. wybrałem malowanie jednolite z uwagi na mój poziom, jak dla mnie ładne i czyste wykonanie kamuflażu aerografem jest zbyt skomplikowane - zresztą nie mam wtym zakresie żadnego doświadczenia
3. dno i burty wykonane są tradycyjnie, z tym że potem szpachlowane nierówności no i malowanie
4 jesli dobrze rozumiem w pytaniu chodzilo o czarny pas na burcie - jest on wykonany z kartonu pomalowanego na czarno.

 
11-05-05 08:51  Re: [foto] USS Alaska
Bastürk 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak na pierwszy model to całkioem ładnie ci wychodzi.

________________
To be or not to be...
Fokker Dr.I - 29.9%
GG: 1470257

 
11-05-05 11:17  Re: [foto] USS Alaska
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Chodzi mi jakiej taśmy maskującej urzyłeś do rozdzielenia kolorów przy malowanu , bo chyba nie malowałeś od ręki :-P

Kojak tak tylko wspomniałem o mobilizacji , ale widze że działasz w małej konspiracji ze względu na Kruszwicę :-)


Teoretyk ostatnio...

 
11-05-05 12:10  Re: [foto] USS Alaska
piokar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aa o to chodziło - do rozgraniczania kolorów przy malowaniu kadluba używalem zwykłej tasmy malarskiej - niestety nie znam producenta, kupiłem bez nalepki.
I jeszcze uzupelnienie tego co napisałem powyżej .
Natomiast na pokłady nadbudówek i pomostów nakładałem (dopiero po ich sklejeniu) jakby "dywanik" z kartonu pomalowany osobno w kolorze pokładu glównego. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale stosowanie taśm maskujących przy tylu złamaniach i skomplikownej bryle nadbudwek było utrudnione i taśma nie zawsze chciała dobrze przylegać. Na rozgraniczeniu powstawały wtedy drobne zacieki z sąsiedniej warstwy. albo linia była podziału lekko poszczerbiona. Przynajmniej mnie to w żaden sposób nie chciało ładnie wyjść. A tak krawędź między dwoma kolorami jest niemal idealnie równa. Jest z tym wprawdzie więcej zabawy, bo trzeba każdy "dywanik" dopasować, ale mowi się trudno, za lepszy efekt trzeba płacić.
Może jest jakiś lepszy sposób ale nic innego nie przyszło mi do głowy.



Post zmieniony (12-05-05 08:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024