FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-05-05 19:54  [Relacja] Jak 3 z KH
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Po Bartelu wzięłem na warsztat Jaka-3 z Kartonowe Hobby, głównie z tego powodu, że nie potrafie sklejać typowych samolotów. Miałem nie pokazywać relacji bo tow sumienie ma się czym chwalić ale pomyślałem że zawsze ktoś mi może podpowiedzieć gdzie robie błędy i jak je wyeliminować.

 
07-05-05 19:55  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Proszę o krytykę, podpowiedzi, uwagi.

 
07-05-05 20:03  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ogolnie model Ci wychodzi, ale wnęki na karabiny...troche za bardzo to rozbarbrałeś, musisz ostrożniej retuszować - rozumiem, że ten srebrny kolor to retusz?

Co do wskazówek - zajrzyj do relacji Szymona Cygielskiego i mojej, jakieś wskazówki pewnie tam znajdziesz.

Powodzenia życze przy kolejnych etapach budowy.

 
07-05-05 20:07  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trzy uwagi (podpowiedzi).
1. Wręgi sąsiadujące warto przeszlifowac razem, wtedy połączenie jest mniej widoczne. A żeby było jeszcze mniej widoczne można samo miejsce sklejenie obstukać czymś raz przy razie, ja to robię uchwytem nożyczek, oczywiście jak już solidnie wyschnie (podpatrzone u Grzesia Nowaka(W) :)))

2. Do wycinania łoży karabinów dobrze jest wziąć ostry narzędź.

3. Stateczniki. Miejsce, gdzie okrągła częśc krawędzi przechodzi w prostą trzeba by jeszcze dopracować, bo jakiś taki ząbek Ci tam wyszedł... polecam tu paznokieć kciuka.

Poza tym bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się na tę, jedynie słuszna i niebywale wdzięczną skalę. Walcz, Panczo, walcz, bo robisz wyraźne postępy!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
07-05-05 20:08  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To znaczy z tym srebrnym kolorem to trochę inna historia. To jest zupełnie nie udana próba waloryzacji czyli tam odpryski i takie tam inne. Z daleka nie wygląda tak źle ale z bliska tandeta straszna. Już przeglądałęm wasze relacje. Cieszę sie osobiście z tego że model super trzyma symetrie, na to położyłem szczególny nacisk.

 
07-05-05 20:18  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Adaś w następnymmodelu samolotu ( a ma to być Buffalo w jedynej słusznej skali oczywiście) poprawie się i zastosuje twoje podpowiedzi. Dziękuję.

 
07-05-05 20:34  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Panczo - wg mnie tzn pancerniaka to super - ja od jakiś chyba 10 lat zabieram sie za P-61 Black widow i ciągle nie mam odwagi. A egzemplarz do sklejenia juz nabiera wartości.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
21-05-05 23:09  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Chciałem zakończyć tę relację. Mimo że model ukończyłem wczorajto dzisiajmamczasdopierona fotki. Nie wyglądaon co prawda najlepiej, ale jestem z niego bardzo dumny. Stoi sobie już teraz dumnie na półce. Zaraz ponim na warsztat wskoczył Buffalo, mam już kadłub gotowy (tymrazem na dwie wręgi) i muszępowiedzieć że jak dla mnie wygląda satysfakcjonująco, dużo mi dała ta budowa Jaka.


Na koniec pozostaje mitylko złożyć podziękowania wszystkim którzy mnie wspierali w budowie modelu oraz w szczególności:
- Grzesiowi Nowakowi za rady
-autorowi modelu, za solidne opracowanie
-mojemu tacie za to że w szczególności wspierał mnie w budowie
- i wsyztskim którzy choć w ułamkuprocenta przyczynili się do powstania Jaka-3

Dziękuję i miłego oglądania

 
21-05-05 23:10  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
:-)

The End

 
21-05-05 23:13  Re: [pseudorelacja z budowy] Jak 3 z KH
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Panczo - dziekuję -najfajniejszą nagrodą jest zobaczenie tej relacji :))))

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024