FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-05-05 15:14  Re: [technika] druty
Serg   

Hm, ja kupuję druty(w Obi na przykład). Dla czego kupuję? Dla tego że dla druta i bez modelarstwa zawsze się znajdzie zastosawanie.

 
15-05-05 17:00  Re: [technika] druty
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jak dla mnie OBI to najdroższe sklepy jakie widziałem :-/


Teoretyk ostatnio...

 
15-05-05 21:08  Re: [technika] druty
Czarny koń 

 

Zgadza się ssebitro OBI jest wyjątkowo drogi ale niestety tak ostatnio kupiłem drut na 1,8 mm. Poza tym mam drut stomatologiczny który spodziewam się ze jest kompletnie nierdzewny i jak na razie się potwierdza bo mi leży już kilka lat i ani śladu rdzy co w przypadku spinaczy wystarczy trochę wilgoci i zgromadzone w słoiku rdzewieją. Ten stomatologiczny jest akurat wyjątkowo elastyczny lecz jak do tej pory nie wiem gdzie go wsadzić.
Swego czasu dawne dzieje zamierzałem wykonać model samochodu z dużymi usprawnieniami np. miał mieć zawieszenie niezależne na wahaczach wykonanych ze spinaczy a przegub lub zawias w tym wahaczy to dokładnie owinięty inny drut spinacza drutem innego spinacza. Trochę to wymagało wysiłku ale ponieważ byłem młody model nie doczekał końca realizacji.

 
15-05-05 21:29  Re: [technika] druty
Pablo1 



Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Wystarczy odwiedzić jakiś warsztacik zajmujący się przezwajaniem silników elektrycznych.
Tam znajdziesz drut o różnych grubościach.

1:100 to jest TO.

Nastojczywyj/Sovremiennyj t.956A
Dar Młodzieży
Radomka

 
16-05-05 09:35  Re: [technika] druty
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeżeli chodzi o golenie podwozia to wszystko powiedziane ale ja przy ,,druciakach,, duzo używam drutu ze spirali grzejnych do żelazek itp.

Im mniejsza moc spirali tym cieńszy drut, rozciaga się go po kawałku nad plomieniem kuchenki, doskonale nadaje się na wzmocnienia wąskich zastrzałów, jest sprężysty tzn, jeżeli lekko zegniemy dwa końce to on się wyprostuje, jest twardy.

Ja go używam do robienia naciagów miedzyskrzydłowych przy ,, druciakach ,,
Ten temat już wielokrotnie poruszałem na tym forum więc nie będę tego tematu powielał jak to się robi a tytuł wątku to chyba ,, z kąd bierzecie drut ,, lub podobnym brzmieniu.

Oczywiście można go kupić w sklepie elektrycznym a cena to 3-5 zł. w zależności od mocy a wiec grubości drutu.


Pozdrawiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024