FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-05-05 12:27  Re: Szybowiec SROKA - relacja
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W odpowiedzi dla Konrada proponuję miejsce takie jak ja znalazłem dla swojego Komara. Wisi on na lampie pod sufitem. Każdy kto wejdzie do pokoju od razu zauważa i z wielkim zaciekawieniem ogląda nic przy tym nie mówiąc, a na koniec podsumowuje, że też chciałby mieć coś takiego u siebie pod lampą w domu lub biurze. Zdjęcie poniżej.

Sroka posuwa się do przodu, choć dawno nic nie wpisywałem z braku czasu. Dziś też tylko podam co zrobiłem, a trochę o konstrukcji, o ile będzie zapotrzebowanie na takie informacje na Konradusie, zamieszczę w następnych relacjach.

Kadłub już jest zdjęty z „pochylni”. W szkutnictwie nazywa się to wodowaniem, nie wiem jak w lotnictwie. Nie zauważyłem żadnych zwichrowań, więc ława montażowa zdała egzamin. Odnośnie wyginania listew to musiałem wygiąć tylko dwie krótkie listwy w przedniej części kadłuba. Wygięcie było mocniejsze niż na kadłubie, jednak po zdjęciu z gwoździ trochę odpuściło i kształt był prawie tak jak potrzebowałem. Szablony raczej nie zdadzą egzaminu w tym modelu (i nie są potrzebne), gdyż wygięcia listew są w trzech wymiarach i trzeba byłoby robić szablon przestrzenny.

Zrobiłem też „surowe” lewe skrzydło w którym zamontowałem mechanizm hamulca aerodynamicznego. Dla porównania jedna płyta hamulca w zbliżeniu na dole. Składa się ona z 16 elementów. Chciałem pierwotnie trochę uprościć konstrukcję, ale wyszło bez najmniejszego uproszczenia. Mechanizm pracuje bez większych zarzutów, ale wiadomo jest to tylko karton, tektura i drut więc nie ma co się spodziewać, że będzie działała jak w prawdziwym szybowcu. Elementy przenoszące ruch z linek (cięgien jeszcze brak) na popychacze składają się z pięciu elementów + oś + element mocujący oś do dźwigara + popychacz.
Zdjęcia poniżej. Teraz pracuję nad drugą lotką i mechanizmem jej poruszania.

Komar pod lampą:




A dalej już Sroka ciąg dalszy:








 
24-05-05 23:12  Re: Szybowiec SROKA - relacja
macioo 

 

o moj boze... :o

===================
= Yamaha na warsztacie =
===================

 
27-05-05 11:44  Re: Szybowiec SROKA - relacja
Kristofores   

Czesc
Niech mnie ktoś oświeci. Już nie wiem czy to z kartonu czy z drewna? a może mieszane?
Ja mam do skończenia czajkę z MM - zamocować płat do kadłuba, całość pomalować.
Jak robiłem płat z papieru to poległem i zrobiłem to jak w latającym - drewno i papier japoński. Uzyskałem efekt ptześwitujęcego płutna, a keson zrobiłem z kartonu.
Relacja fajna i szczegółowa, tylko zasyczałem jak kolega na początku żeberka nazwał wręgami, ale to się zdarza. Gotowa latająca sroka jest na stronie Aeroklubu Grudziądzkiego w dziale fotoaktualności.
pozdrawiam

 
29-05-05 17:31  Re: Szybowiec SROKA - relacja
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Prace nad Sroką z wolna zbliżają się do końca. Jeszcze dużo brakuje, ale chyba to już z górki. No chyba, że przyjdzie się jeszcze raz budować kadłub. Skrzydło zakończone sukcesem. Efekty są na zdjęciach. Jeden otwór był umieszczony w złym miejscu, ale już nie będę przerabiał. I tak jest to drugie skrzydło i trzecia lotka, ale wolę wychwycić błędy na etapie sklejania prototypu niż wypuścić model niesprawdzony do sprzedaży.

Teorią chyba nie będę zanudzał, gdyż widzę, że Forumowicze raczej wolą oglądać zdjęcia – przynajmniej tak mi się zdaje. Gdybym się mylił i teoria była by mile widziana to proszę dać mi znak, a postaram się uzupełnić.

W odpowiedzi dla Kristoforesa wyjaśniam, że model jest wykonany w 90% z tektury 1 mm. Pozostałą część stanowią tekturka 0,5 i 1,5 mm, brystol oraz listewki balsowe (w skrzydle listwa natarcia oraz listwy kadłuba) i drut różnych średnic. Model nie jest malowany – jest to przecież tzw. surówka lub model prototypowy jak kto woli i to w dodatku robiony raczej w pośpiechu. Malowanie oraz dalszą waloryzację pozostawię już inwencji przyszłych sklejaczy. A za moje przejęzyczenie przepraszam, choć w literaturze są żebra (jeszcze nie natknąłem się na wręgi), ale w mowie potocznej i to nie tylko laików występują obie nazwy. Ja odruchowo pisałem wręgi – tak to już jest kiedy szkutnik bierze się za klejenie samolotów...

Na zdjęciach skrzydło wraz z lotką i hamulcem aerodynamicznym (który trochę poprawiłem od odtatniego wpisu, dzięki czemu otwiera się już całkowicie linką).

Proszę o wszelkie opinie, uwagi, spostrzeżenia i ewentualne pytania.















 
29-05-05 17:37  Re: Szybowiec SROKA - relacja
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

EEEeeee e eeeeeee eee e!! fajna sprawa!

Pozdrawiam!
Michał

 
03-06-05 23:42  Re: Szybowiec SROKA - relacja
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Prace nad szybowcem wolno zmierzają ku końcowi. Fakt, że nie mogłem się przybrać za pedały, ale jakoś zmusiłem, no i są. Jako że w prawdziwym szybowcu były wychylne przesuwane, to i takie musiałem zrobić. Problem wbrew pozorom nie był taki mały, tzn. pedały są małe, ale problem z nimi do małych nie należał. Ale udało się. I to wyszły w modelu pedały wychylane przesuwane. Wszystko jest ruchome. Urządzenie blokujące, wózek wraz z rolkami (toczą się po szynach), co pozwala na regulację położenia pedałów względem siodełka, oraz wychylane pedały. Trzeba jeszcze zamocować całość w kadłubie, założyć linki gumowe i nitki do steru kierunku, naciągnąć, wyregulować, itp.

Dużym problemem była konstrukcja podpierająca pedałów. Wykonana ona była z rurek. Najpierw chciałem to wykonać z rurek papierowych, jednak stwierdziłem, że będzie to za słabe przy tej skali. Gdyby pedały nie były ruchome, to można byłoby to zrobić z papieru, lecz w tym wypadku zrobiłem to z drutów miedzianych o średnicach 1,6 i 1,2 mm. I tu pojawił się kolejny problem – wszystkie rurki leżały w innej płaszczyźnie i nie było jak tego polutować. Musiałem coś wymyślić, bo skoro ja miałbym trudności, to i przyszły Modelarz też. Myślałem i wymyśliłem podstawkę – szablon do wygięcia i zlutowania całości. Wycięty w tekturze, sklejony z trzech warstw, gdzie środkowa jest trochę niższa, dzięki czemu drut trzyma się we właściwej pozycji, z odpowiednimi wcięciami na druty poprzeczne, osie bloczków, itp. Tym razem nie było żadnych problemów. Wygięcie drutów (szablon utrzymywał wszystkie kąty), zlutowanie i gotowe. Dzięki temu oba pedału wyszły symetrycznie. Szablony oczywiście będą i w zestawie. Druty pomalowałem jedną warstwą białego Testorsa, bo miedź trochę za bardzo się odróżniała od białego szybowca. Efekty widać na zdjęciach. Może wykonanie nie jest perfekcyjne, ale nie kleiłem na konkurs, a na tempo.

W następnym odcinku montaż linek steru kierunku i wykonanie sterownicy, która w porównaniu z pedałami jest już prościutka. Był to chyba najtrudniejszy element (ze względu na wymiary i skomplikowanie). Element ten składa się z 58 części (z dwóch rodzajów tektury, brystolu, trzech grubości drutów i paru szpilek).













 
16-06-05 07:12  Re: Szybowiec SROKA - relacja
Kangur   

Kiedy to mozna kupic ?
Gdzie ?
No i za ile ?

 
17-06-05 12:54  Re: Szybowiec SROKA - relacja
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


I ciąg dalszy Sroki. Powstała sterownica, oczywiście ruchoma w dwóch płaszczyznach. Jest też statecznik poziomy wraz ze sterem wysokości i klapką wyważającą. Brakuje tu jeszcze zastrzałów statecznika oraz linek, popychaczy, itp.
Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się zakończyć budowę prototypu i rozpocznie się proces przygotowujący cały model do produkcji. Szacuję wstępnie ilość części na około 1000 – 1200.















 
02-07-05 11:20  Re: Szybowiec SROKA - relacja
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ostatnie zdjęcia z budowy tego modelu – oczywiście w wersji prototypowej. Mam nadzieję, że teraz ktoś inny pokaże jego budowę na Forum.
Model będzie niebawem dostępny w sprzedaży wysyłkowej większych sklepów internetowych. Wystawię go też na serwisie aukcyjnym www.allegro.pl oraz www.ebay.de gdzie będą ciekawe warunki zakupu bezpośrednio od producenta.

Z liczbą części trochę przesadziłem, ale jak było to wycinane w kawałeczkach po kilka razy, to wydało mi się tego więcej, ale jest grubo ponad 600. Zestaw składa się z 6 arkuszy tektury 1 mm o formacie 35 x 50 cm (B3) oraz trochę mniejszy arkusz tektury 0,5 mm, arkusz brystolu, kawałek tektury 1,5 mm. Do tego 22 stronicowa instrukcja budowy z rysunkami i zdjęciami oraz bardzo dokładnym opisem budowy, płyta CD na której znajduje się 134 zdjęcia modelu w różnych fazach budowy oraz zdjęcia z instrukcji w pełnym formacie i jakości - ponad 200 MB. Oczywiście okładka, którą można również wykorzystać jako szablon do namalowania loga Sroki - około 25 cm wielkości.











 
02-07-05 11:30  Re: Szybowiec SROKA - relacja
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Okrutnie fajny ten model, ale dla mnie niestety zbyt duży jak na moje warunki mieszkaniowe ;-) Na razie zadowolę się Sroką z GPMu.

Podoba się :-)

Buka :-]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024