FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-05-05 22:10  [Technika] Podklejanie elementów
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Jaki najlepiej używać klej do podklejania na tekturę

Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
01-05-05 22:20  Re: [technika]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Technik tyle co głów, Butapren, Hermol, klej poliestrowy... niektórzy robią to nawet "Wikolowatymi" klejami ....najlepiej samemu popróbować .

Używam Hermolu, nie dlatego, że jest wg mnie lepszy czy coś takiego, tyle że się przyzwyczaiłem bardzo do niego ;)


 
01-05-05 23:52  Re: [technika]
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zakupiłem niedawno klej w aerozolu firmy UHU. Oczyma wyobraźni widziałem już dziesiątki wielkich arkuszy z wręgami podklejonych bez wysiłku dzięki temu wynalazkowi. Na próbę podkleiłem arkusze z wręgami pewnych modeli (znowu coś rozpocząłem). Jeden arkusz podkleiłem tekturą, która miała gładką powierzchnię. Drugi tekturą o powierzchni trochę "chropowatej" - taką ma fakturę, minimalne rowki. Klej - zgodnie z instrukcją dotycząca papieru -naniosłem tylko na jedną powierzchnię. I niestety stwierdziłem że klej ten nie trzyma. Z tektury "chropowatej" udało mi sie bez problemu arkusz odkleić. Z gładkiej też ale trochę wierchniej warstwy tektury zostało zdartej ale nie na całej powierzchni. Próbę odklejenia dokonałem w dwa dni po podklejeniu, arkusze były przyciśnięte sterta starych magazynów Chip po uprzednim rozwałkowaniu rolką do tapet. Po odklejeniu powierzchnia arkusza lepi się do palców mimo że odrywałem wczoraj. Jaka może być przyczyna tego przykrego zjawiska:

1. stary klej (na puszcze brak daty ważności, ponoć UHU tak ma)

2. niedokładnie wymieszany klej - wydaje mi sie, że w puszcze nie ma żadnej kulki - czy powinna być ?

3. naniesienie kleju tylko na jedną powierzchnię

4. klejenie od razu bez czekania aż klej podeschnie pomimo że w instrukcji dotyczacej papieru jest napisane że można kleić od razu

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
02-05-05 13:44  Re: [technika] Podklejanie elementów
urbek   

Cze!!!
Ja też korzystałem z tego kleju w aerozolu UHU i było wszystko oki do czasu aż zakupiłem go ponownie. Mimo takiego samego opoakowania było to dwa rodzaje kleju. Ten wcześniejszy był bezbarwny i z kulką w środku. Drugi był taki białawy i bez kulki w puszcze. Ten pierwszy kleił na amen a ten drugi uchwaj boże. Kilka dni trzymał a potem wszystko się rozklejało.

Pozdrawiam
urbek

 
02-05-05 21:05  Re: [technika] Podklejanie elementów
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to zamiast 10 browarów mam 1 niby-klej. Chyba dla zasady trzeba go reklamować. Nie będzie niemiec pluł nam w twarz ;-)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
02-05-05 21:10  Re: [technika] Podklejanie elementów
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Cóż za zbieg okoliczności, że jedno i to samo słowo w języku polskim posiada dwa sprzeczne ze sobą znaczenia :-)
Oddaj do reklamacji, słusznie. I napisz o efekcie.
I antyreklamuj :-) niech każdy wie, czego nie kupić.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024