FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-04-05 22:17  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bez szachownic po to prototyp!!! A tak na poważnie to wiesz Grzesiu jak jest z tym malowanie, trza by się pożądnie taśmą ponaciągać żeby to ponaklejać. Pozdrawiam!!!

 
29-04-05 09:17  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pancho - to zrób kalkomanie szachownic, ewentualnie użyj gotowych z (tfu!) plastików
:oP
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
29-04-05 10:35  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mi,
łatwo powiedzieć "zrób kalkomanię" -- masz jakąś szybką i niezawodną metodę? Sam bym chętnie tak swojego Bartla machnął.

Pozdrawiam,
Szymon

 
29-04-05 10:38  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Można zrobić metodą "prymitywną" na drugiej stronie znaczka pocztowego (potem klej sie rozpuszcza i kalkomania "przełazi" na model), ale taką metodę pewnie znasz.
Lech

 
29-04-05 10:58  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Z tego co mi sie o uszy obiło to mozna kupić arkuszy kalkomani takie bez niczego właśnie do samodzielnego malowania. Słyszałem też coś o papierze kredowym i kleju guma arabska itp.:D

Fanatyk Kartonu

 
29-04-05 12:25  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś jak sie jeszcze bawiłem plastikami (mea culpa!) to gdzieś wyczytałem ( i spróbowałem z dobrym skutkiem) o metodzie produkcji wlasnych kalkomanii. Potrzebny jest albo gotowy podkład (tzw. czysta kalkomania) albo podkład zrobiony samodzielnie. Jak to zrobić? Ano tak: papier kredowy a najlepiej woskowany (np z jakichś naklejek) pokrywamy guma arabską (można gdzieniegdzie kupić), po jej wyschnięciu jedna lub dwoma cienkimi warstwami lakieru bezbarwnego. Jak wyschnie, mamy gotowy podklad. Na nim tworzymy to co chcemy, metoda dowolna (najlepiej farby olejne lub akrylowe). Można to po namalowaniu utrwalić jeszcze jedna warstwą lakieru bezbarwnego. Dodam, że znacznie łatwiej za pomoca kawałków taśmy maskującej "wymalować" np szachownicę na kawałku takiego podkładu niz bezpośrednio na płacie modelu. Oczywiście jak sp....zepsujemy jedna to można próbować z następną, aż do skutku. Przy dużych płaszczyznach warto pomalować podklad najpierw jednolicie na kolor bazowy (przy szcachownicach np na biało) a dopiero na nim tworzyć szczegóły w innym kolorze.
To chyba tyle tak na szybko.... jak cos mi sie jeszcze przypomni to napiszę.
Powodzenia! Mała Mi
P.S. Nakłada sie taką kalkomanie jak zwykła, tzn na mokro. Trzeba tylko uważać, bo może byc delikatniejsza niz fabryczne.

It'll End In Tears

 
29-04-05 16:52  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wszystko jak w poprzednim tekście (Mała Mi) tyle że na znaczku pocztowym ...
Lech

 
30-04-05 22:39  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i na zakończenie relacji kilka zdjeć modelu, który nie dość że się świetnie sklejał, to jeszcze baaardzo pozytywnie zaskoczył mnie swoim wyglądem, mój z lat dziecinnych "uraz do Bartla" przeminął :D

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
30-04-05 22:41  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
jedyna niedokładność, jaką jeszcze zauważyłem, oprócz tej nieszczęsnej lotki to za krótkie zastrzały piramidki górnego płata, jestem ciekaw czy innym tez tak wyszło, bo byc może to tylko moja niedokładność

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
30-04-05 22:44  Re: [fotorelacja z budowy] Bartel BM 6
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i ostatnia fotka w tym wątku - dziękuje wszystkim za śledzenie mojej relacji, konkurentom w konkusie życzę zwycięstwa, a Lechowi dziekuję za możliwość sklejenia tak fajnych modeli ( do tego z szachownicami!)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024