FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-04-05 11:12  Re: [fotogaleria] RWD 25
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Malowanie RWD-25: Przyjąłem, barwy stosowane w PZL od 1936 r. Wg. mnie w CMYK te barwy to:
1. górne powierzchnie: 66/60/96/10
2. dolne powierzchnie: 11/1/7/12
3. "czerwony" na szachownicy: 5/95/96/0

Lech

 
28-04-05 11:42  Re: [fotogaleria] RWD 25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lech, a czy masz jakis odnosnik do FS'a? Bo z CMYKa to troche ciezko przeliczac :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-04-05 13:48  Re: [fotogaleria] RWD 25
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mam w FS 595b, ale musisz poczekać, do późnego wieczora.
Lech

 
03-09-07 19:46  Re: [fotogaleria] RWD 25
Jerzy   

Witam!
Panie Lechu nie jestem modelarzem kartonowym ale budującym makiety latające.Zainteresowałęm sie ostatnio tematem zbudowania modelu-makiety latającej samolotu RWD-25. Wszystkie Spitfiry.Messerschmity itp. to sprawy oklepane. Doszedłem do wniosku, że historia polskiej myśli technicznej jest na tyle bogata, że modelarz może czerpać z tego latami. Tak więc gdy zainteresowałem sie możliwością zbudowania RWD-25 dokonałem pierwszych przymiarek i stwierdziłem, że ten samolot- choć nigdy nie powstał- jest bardzo "modelarski" i nadaje sie na oryginalna redukcję.
Proszę Pana o pomoc w uzyskaniu planów zawierających przekroje kadłuba.
Prosząc o odpowiedź , pozdrawiam-Jerzy

--
Jerzy

 
04-09-07 07:10  Re: [Galeria] RWD 25
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Jerzy, przekroje kadłuba i nie tylko ;-) masz przecież w modelu, a rzuty samego samolotu w instrukcji.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-09-07 09:38  Re: [Galeria] RWD 25
Jerzy   

No wiem, ale ja nie mam modelu- mam tylko jego rzuty. Potrzebuję albo plastykowego modelu albo co jeszcze lepsze kartonowej wycinanki gdzie w zasadzie jest wszystko co trzeba aby odtworzyć kształt struktury. Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam :-)

--

Jerzy

Post zmieniony (04-09-07 09:42)

 
04-09-07 09:52  Re: [Galeria] RWD 25
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jerzy - w pierwszym poście Grześ napisał, że model jest dostępny za free tutaj. Mozesz go sobie ściągnąć w pliku pdf (u dołu strony), wydrukowaći masz prawie wszystko. A jak skleisz to i będziesz miał bryłę na wzór ;-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
04-09-07 10:01  Re: [Galeria] RWD 25
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Albo lepiej otwórz sobie plik z modelem w corelu lub czymś podobnym i możesz dowolnie skalować i przerabiać.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-09-07 20:15  Re: [Galeria] RWD 25
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Ciekaw jestem kiedy na tej stronie pojawi się coś nowego bo to ostatnio nic się tam nie dzieje.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
04-09-07 20:25  Re: [Galeria] RWD 25
juhasov 

 

Bardzo podoba mi sie twój RWD zwłaszcza że jestem fanem skali 1:50 :) Od dawna chodzi mi po głowie sklejenie go, niestety niemam gdzie wydrukować.

Moja drukarka ma stare tusze i drukuje średnio, tworzy ciemniejsze i jaśniejsze linie (raster?). I odrazu pytanko, czy on nie powinien być bardziej brązowawy? w PDF'ie wygląda na brąz.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024