FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
30-08-05 11:17  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kiedyś obiecałem, że pokażę, jak leżą gąski na kołach. Ponieważ nie mogłem się doczekać końcowego wyglądu podwozia, złożyłem je sobie na jednej stronie na sucho. Musiałem sprawdzić, czy nie wyjdzie mi jakiś babol, jak w T-34. Na szczęście wszystko jest OK. A oto ilustracje:



Model stoi samodzielnie na podwoziu, choć nawet wachacze nie są przyklejone do kadłuba. Wszystko jest tylko powsuwane w otwory. Tak więc nic nie ma prawa się pokrzywić i podwozie wytrzyma ciężar modelu:))
Uprzedzę też pytania odnośnie malowania. Wszystko jest narazie pokryte jedną, podkładową warstwą farby i dopiero przewidziane jest do właściwego malowania.
Dorobiłem też wszystkie detale spodu kadłuba. Oto kilka z nich:



I na koniec nie mogłem się powstrzymać, żeby nie porównać tej maszyny do pierwszego niemieckiego czołgu WWII - Pz 1:



Model Pz 1 ma już 6 lat, jest sprzed okresu forumów kartonowych, gdzie wiele się nauczyłem :))) Taka zabawka walająca się jeszcze po piwnicy.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-08-05 11:24  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja pier****

Wszystko wygląda idealnie...wielkie brawa Mariusz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Widze że musze się śpieszyć z moimi gąskami...bo efekt jest powalający kiedy są już na kołach :D

Pozdrawiam!!!

 
30-08-05 15:27  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S U P E R M O D E L !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-08-05 15:43  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Mariusz dajesz czadu jak zwykle, ale ten układ jezdny to naprawde majstersztyk. Mam nadzieje, że najbliższym spotkaniu dane nam będzie z bliska podziwiać Twoje dzieło :)

 
30-08-05 20:10  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Robie od nowa pantere bo aż wstyd pokazywać moje gnioty przy takim cudeńku.

 
30-08-05 20:16  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
vihoo   

Do stu tysięcy śniętych dorszy!!!!!!! Faktycznie pancerne podwozie. Moje obawy były nieuzasadnione..... :-))
Ten model to cudeńko.

 
30-08-05 21:04  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kondzik, nie rób od nowa, ale dokończ tę zaczętą. Jak zaczynasz, to zawsze staraj się kończyć model, a wszelkie nowinki rób w nowym modelu. Gdybym wszystko 10 razy poprawiał, albo robił od nowa, to nigdy modelu bym nie skończył. A przecież to, co cieszy najbardziej, to satysfakcja z efektu końcowego.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-09-05 15:32  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to Qń znowu coś przylepił.
W zasadzie skończyłem wszystko, co jest na wierzchu, z tyłu kadłuba, za wieżą.
Na lewym zdjęciu bez założonych siatek ochronnych, po prawej z założonymi.
Wszystkie płyty, które tam się znajdują są na razie tylko położone, podobnie jak siatkowe osłony. Na razie nie mogę ich przykleić, gdyż wymagają wcześniejszego pomalowania wewnętrznych powierzchni.



Może niedługo znowu coś pokażę....

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-09-05 16:26  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Interesuje mnie sposób wykonania śrób w otworach płyt. czy to są najpierw wycięte otworki i potem włożone w nie łby śrób, czy jakoś inaczej?

 
05-09-05 16:45  Re: Tygrys Królewski [relacja QNIA]
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Model super! Chcialbym jednak zapytac o "grile" na pokrywie przedzialu silnikowego. Siatka wydaje sie miec zbyt drobne oczka, ale moze mnie tylko oczy myla?

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024