FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-04-05 22:30  [Technika] czym malować??
turim   

Witam , chcę pomalować model bezbarwnym lakierem i mam małe pytanko:
Otóż chciałem się dowiedzieć czy emalia ftalowa nie rozpusci butaprenu którym sklejałem model. Ewantualnie jakim innym lakierem malować??

 
21-04-05 22:43  Re: czym malować??
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

najlepiej Cellonem lub innym wodnym lakierem.



 
21-04-05 22:45  Re: czym malować??
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

ja maluje lakierem humbrola ;] nie uzywam budaprenu ,a polimerowego ,bgz`tu i cyjonokrylu, wszystko sie jakos trzyma ;]

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
21-04-05 22:50  Re: czym malować??
turim   

a co z tą emalią ftalową?? u mnie niema żadnego sklepu modelarsiego więc nie mam gdzioe kupić farb modelarskich.

 
21-04-05 22:58  Re: czym malować??
ttron   

Cellon lub jak niektórzy mówią nitrocellon nie jest "lakierem wodnym", rozpuszcza sie rozpuszczalnikiem nitro bądź acetonem. A swoją drogą można spróbować polakierować model mieszając cellon z caponem - ja tak robie przy latających a raczej swobdnie latających jak ktoś kojarzy to F1A i F1H

Pozdrawiam ttron

 
22-04-05 01:39  Re: czym malować??
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

masz racje ja tez głównie uzywa do modeli RC ale i mozna malowac nim kartonówkę. Nic sie nie dzieje jeżeli malujesz natryskowo. Pedzel może rozmyc kolor naniesiony na karton przy pociągnieciu pędzlem



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024