FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-04-05 21:07  [Zapowiedź] Nowość Zetki SU46 !!!
wawek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No i kto by pomyślał SU46

http://www.gpm.pl/?page=700&g=1&k=105&sk=10511&kk=ZET-4114

http://www.gryfhobby.com/model.php?nr=ZKA3_03

edit:
Cena ponad 2!!! razy niższa od konkurencji, ale sie cieszę zę dziś nie kupiłem w empiku tej z Answera, od dziś poluje na nią w sklepach, jak tylko znajdę to napisze jak wygląda w środku.



Post zmieniony (21-04-05 21:36)

 
22-04-05 00:15  Re: Nowość Zetki SU46 !!!
KHOT   

...pytanie tylko jak jest opracowany ten su z zetki - mam wydanie answera i jest baaardzo fajny, warto było zapłacić tyle - zwłaszcza w porównaniu do GPM-owego byka, który mnie osobiście rozczarował...

 
22-04-05 09:25  Re: Nowość Zetki SU46 !!!
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Poczekamy,zobaczymy.Mnie lok z Answeru trochę rozczarowała.Silnik to goły blok bez niczego,a kabina maszynisty poniżej krytyki.Jeżeli projektant postanowił te elementy pokazać w modelu to powinien się bardziej postarać.W moim egzemplarzu pulpit maszynisty to mocno szara skrzynka na której po mocnym przyjrzeniu się z bliska można zauważyć koło kierownicy ,nastawnik jazdy to ledwo widoczna kreska.Resory piórowe wydrukowano jako element płaski,a można było zrobić przestrzennie.I po co wydrukowano powtórkę z wagonów które były w KF-ie+ samochody?.Rozumiem że trzeba było zapełnić stronę do druku,ale za te pieniądze ja nie chcę ,,odgrzewanych kotletów".Czekam więc na solowy model z Zetki za rozsądną cenę.


Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Post zmieniony (22-04-05 09:30)

 
26-04-05 21:24  Re: Nowość Zetki SU46 !!!
wawek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziś dostałem model SU z Zetki postaram się go porównać do modelu Answeru który kilkakrotnie oglądałem w empiku ale jednak nie kupiłem. Model z Zetki mieści się na jednym arkuszu A3, poziom zdetalizowania jak w poprzednich sm31 i eu07 z tego wydawnictwa, od modelu Answeru za bardzo nie odbiega poza typową dla Zetki konstrukcją wózków dzięki czemu pudło opiera się na wózkach w 4 punktach, wózki można uplastycznić i to nie naklejając płaskie elemeciki, tylko przestrzenne (walce itp.)które są rozrysowane w wycinance jednak ich wykonanie może być trudne ze względu na ich wielkość.
Pierwsze co rzuca się w oczy to idealnie dobrany kolor pudła zarówna ciemny jak i jasny zielony są takie jak powinny być, tylko lok wygląda jak prosto z fabryki, jest idealnie czysty - niektórym możę to nie odpowiadać. Wogóle kolorystyka Zetki stoi ostatnio na wysokim poziomie porównując su46,sm31,eu07 to każda ma inny odcień zieleni i to idealnie taki jak powinnia mieć dana lokomotywa, widać drukarnia prezentuje równie wysoki poziom.
Wnętrze jest szare ale widocznie te loki tak mają za to tablica przyrządów jest o niebo lepsza niż w modelu Answeru, nastawnik i prędkościomierz są narysowane jako osobne elementy.
W modelu Zetki zamieszczono alternatywne części ściany czołowej ( żółte i zielone ! ), numery inwentarzowe i tabliczki przynależności do zakładu taboru, są makiety silników trakcyjnych, mocno uproszczone ale i tak ich nie widać, nie znalazłem tylko na arkuszu makiety silnika spalinowego, który z tego co pamiętam u Answera jest, dla mnie nie jest to jakaś wielka wada bo i tak silnika nie widać trzeba jednak czymś "wypełnić" środkowe okno ściany bocznej jeżeli się je wytnie.
Model bardzo mi się podoba i jak na jeden arkusz A3 to ilość detali jest więcej niż zadowalająca, zwłaszcza że w tej skali nie da się poprostu wszystkiego odwzorawać, po sklejeniu zapewne wygląda jeszcze lepiej niż w 2D :-) czego nie oddaje niestety zdjęcie na okładce modelu.
Nie moge jeszcze nic powiedzieć o sklejalności, ale po obejrzeniu w 2D polecam wszystkim zainteresowanym takimi modelami, gdyż ten prezentuje naprawdę wysoki poziom.

 
27-04-05 16:26  Re: Nowość Zetki SU46 !!!
adrian 

Na Forum:
Galerie - 2
 

pudełko z narysowanym na płaszczyźnie wózkiem to dla ciebie wysoki poziom????!!! musisz być naprawdę dobrym modelarzem !! :) w tej skali można zrobić więcej szczegułów , no chyba że masz na myśli ogólne wrażnie jakie sprawia model wliczając w to wrażnie dobrą kolorystykę....:):):)

Tylko kolej!

Post zmieniony (27-04-05 16:30)

 
27-04-05 17:52  Re: Nowość Zetki SU46 !!!
wawek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

>pudełko z narysowanym na płaszczyźnie wózkiem to dla ciebie wysoki poziom????!!! >musisz być naprawdę dobrym modelarzem !! :) w tej skali można zrobić więcej >szczegułów , no chyba że masz na myśli ogólne wrażnie jakie sprawia model wliczając w >to wrażnie dobrą kolorystykę....:):):)

sorry ale ja tam żadnego pudełka nie widzę, a już na pewno wózek nie jest pudełkowy, może podaj przykład lepiej zaprojektowanego w tej skali.

Dobra kolorystyka modelu jest jednak dla mnie dość ważna, bo jest jedną z rzeczy na które od razu zwraca się uwagę przy pierwszym spojrzeniu na gotowy model.

Jasne że można zrobić więcej szczegółów tylko po co? Ja kleje dla przyjemności, a wycinanie elementów o wymiarach 0,1 x 0,1 mm i robienie z nich np.stożka ściętego mi frajdy nie sprawia mimo że na papierze wygląda super i można się chwalić 10000000 części, i hiper realistycznym odwzorowanie oryginału ;-)

 
28-04-05 10:03  Re: Nowość Zetki SU46 !!!
nikdo   

Kolory u Zetki rzeczywiście fajne, wózki standardowe w tym wydawnictwie :),ale zawsze można wyciąć szare pola albo wręcz zbudować nowe wózki (za jakiś czas pokażę swoje dokonania w tej dziedzinie). Szkoda, że nie ma zapasu koloru - wtedy możaby pokusić się o ryfle na pudle ;-) (Choć może uwypuklenie od wewnątrz wystarczy).

No i dlaczego nie ma maszynistów? ;-))) (zawsze byli - choć nigdy ich nie wklejałem ;-)))

Podsumowując - za 9zł to chyba warto kupić (choć tak po prawdzie to np. samoloty o podobnej objętości kartonu są jeszcze tańsze)

nikdo

--
http://dziedzic.org/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024