FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
12-05-05 21:31  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bjuti fuj - jak mawiaja Anglicy ;-))

 
13-05-05 06:46  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Keith   

Cześć Hartmann. Myślę, że to się da ztobić. Muszę tylko pogadać z przełożonymi. Upewnią się,czy nie Puścisz "przecieku?! W końcu od lat ronbię w tej branży - "five cents killer" w Kongo, Mossad, NKWD, CIA, KGB, FBI, I Service, itd. a ostatnio niechcący, iprzypadkiem i mimochodem poróżniłem się z pewnym moim równolatkiem w sprawie szkodnictwa. Nie to chyba było szkutnictwo. Tak, tak ten Althaimer to fajny facet!
Pozdrawiam i do prywatnego skontaktowania !!!

 
15-05-05 15:30  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Serg   

Jeszcze parę niejasnych rzeczy...

1. Czy trzeba kleić papier(którym owijamy druty podwozia) do owych drutów podwozia? Jezeli trzeba, to na całej długości czy na końcach? Hermolem czy Kropelką?

2. Jak się trzyma podwozie na osi? Przecież tę druty w postaci litery V przechodzą poniżej osi! Może podwozie utrzymuję się na osi przez papier owijający druty?

3. Widzę plamy czegoś na wycienciach. To impegnacja czy ślady klejenia?

 
15-05-05 18:46  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Pozwolę sobie odpowiedzieć...
1. Trzeba, na całej długości, cyjanoglitem, hermol chyba tego nie złapie.

2. Oś trzeba przykleić do reszty stelaża podwozia, najlepiej cyjanoglutem.

3. Te ślady, które kolega zaznaczył są wg mnie spowodowane użyciem cyjanogluta do klejenia, czyli odpowiadając na pyt, są to ślady klejenia.

pozdrawiam
Piotr


 
16-05-05 20:52  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Dzięki hartmann za wyczerpującą odpowiedź :). Nobla dla wynalazcy supergluta. Parenaście lat temu to byłby problem z tą osią a teraz kropelka tu, kropelka tam i podwozie gotowe :). Pozdrawiam.

 
16-05-05 22:20  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Z tymi wszystkimi cyjanoglutami jest jeden problem... Łatwo się od nich uzależnić, tzn ja czasami łapię się na stosowaniu ich tam, gdzie jest to zupełnie zbędne, a czasem może nawet zaszkodzić modelowi...

pozdrawiam
Piotr


 
18-05-05 09:42  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Keith   

Ksero o końcu "Portera" zaczyna żółknąć ze starości, Przerzuciłem Ci Kol."Harmann" moje namiary "private" i niczym śliwka w szambo. Czyżbyś nie dostał a minął niemal tydzień.

 
21-05-05 20:39  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Serg   

Piotr,
a jak wycinałeś te żebra, takie cieniutkie... Coś mi słabo idzie. Wszystko sięciągbie, wszystko się wgnieta. Probowałem nawet wyciąć nieco większy kawałek, nasączyć superglutem i pilnikiem doprowadzić do perfekcji. To się udało ale metoda jest zbyt skomplikowana i trująca

 
23-05-05 00:17  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
Serg   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wyciałem (bardzo precyzyjnie) poszycie usterzenia i samo usterzenie w postaci kawałku tektury.
Po dokladnym obejrzeniu widzę że poszycie wystaje poza boczne krawiędzie tekturyy tylko na ulamek mm .Czy się da to skleić? Jakoś nie wierzę że się uda zagiąć ten mizerny submilimetrowy pasek poszycia na krawiędź tektury
Ilustracja pokazuje rzut usterzenia od tyłu.

 
23-05-05 00:49  Re: [budowa] Sopfith F.1 Camel MM 6/2004
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Serg, skoro jesteś z Warszawy, to zapraszam na najbliższe spotkanie warszawskiej sekcji Konradusa, czyli QWKAK-u, szczegóły w Kalendarzu Modelarskim. Tam będziesz mógł się spokojnie dowiedzieć co i jak masz zrobić. Tymbardziej, że właśnie niedawno zakończyłem budowe swojego Camela, wiec będę mógł służyc pomocą.

ps.przepraszam za to trobne off topic.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024