FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-04-05 23:20  [Galeria] Pz IV ausf. G
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cześć!
Chcialbym pokazac model wykonany na podstawie planów Modelcardu ,a obecnie dostępny po przerysowaniu komputerowym w ofercie Modelika.Moj model trzykrotnie był przemalowywany i poprawiany,ąż osiągną obecny wygląd. Biorąc poprawkę na wydawnictwo Mil.... ma byc w malowaniu IV Dywizji Pancernej z 1943 roku.Część elementow dorabiałem sam,część wykorzystałem z opracowania GPM. Dość pisania,teraz popróbuje wstawic fotki.Wszystkich,którzy mieli problem z moim poprzednim postem o dioramach przepraszam,ciągle pracuję nad technika wstawiania zdjęć.Piterpanzer






Post zmieniony (21-01-07 13:16)

Post zmieniony (23-05-10 22:56)

 
07-04-05 23:24  Re: Pz IV ausf. G
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Popadam ze skrajnosci w skrajność,najpierw znaczki pocztowe teraz panorama.Coś z tym zrobię!!!!!

 
07-04-05 23:32  Re: Pz IV ausf. G
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Niezła ta skrajność , świetnie to wygląda !


Teoretyk ostatnio...

 
09-04-05 13:09  Re: Pz IV ausf. G
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ale ludziki to oczy mają jakby oberwali w.............

 
09-04-05 13:31  Re: Pz IV ausf. G
czarny   

E tam, piekne, niebieskie, aryjskie oczeta :]
Niezle, bez waloryzacji ten model to jest lipa.

 
09-04-05 17:20  Re: Pz IV ausf. G
Panzer zwei   

Hej Pterpanzer jestem pod wrażeniem, wszystko na medal!!!!!!. Powiedz prosze z czego są zrobione te figurki, i ewentualnie gdzie można je dostac i co najwazniejsze za ile?:).

 
09-04-05 18:53  Re: Pz IV ausf. G
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dziekuję za pozytywne oceny modelu.Figurki moje zwane przeze mnie potworkami są niedoskonałe ,ale jak się nie ma co sie lubi to sie lubi ........ Wykonane są z żywicy.Po otrzymaniu pierwszych odlewów pociąłem je i powyginałem tworząc kolejne "klony". Czy mozna je kupić?- obecnie szukam solidnej osoby ,która dokładnie i terminowo wykona odlewy. W tym momencie ,aby obniżyc koszta własne( z formy można wykonać 30 szt., a ja tylu nie potrzebuje) nadwyżki chętnie sprzedam.Ceny i terminu w zwiazku z tym dzis podac nie mogę.ALE to MIAŁ BYĆ POST O PZ IV !!!!!!!!!
Może kolejne zdjęcia!?
]


Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (22-04-08 21:36)

 
09-04-05 19:46  Re: Pz IV ausf. G -foto!
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hej, mam prośbę, napisz co nie co o malowaniu i jak nanosiłeś exploatacje, szczególnie tę na spodzie. Wygląda COOL!!!

 
09-04-05 20:45  Re: Pz IV ausf. G -foto!
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Co do malowania to zasady mam proste i wynikają one glównie z obserwacji pojazdów stojących pod chmurką w muzeum w Saumur. I-sza podstawowa zasada to jak najmniej rdzy! Nalezy pamietać,że czołg był malowany 2-3 razy w roku w zależności od warunków terenowych i pory roku.Oczywiscie jeśli przetrwał rok na polu walki.Jesli otarcie powstało w miejscu rzadkospotykanym np na skutek zderzenia z czyms twardym to po pewnym czasie rdza sie pojawi. Co innego w miejscach stale "draznionych" podkutymi butami oraz włazy i otwory inspekcyjne i eksploatacyjne ,tam będa mieszać sie kolory stali i niewielkie pasma rdzy.Teraz spód .Tu zawsze czołg w terenie otrze coś brzuchem,ale na kolor stalowy nakładam coś co powinno przypominac błoto,gline itd. Na koniec gąsienice- nawet te stojące 60 lat nie są tak rdzawe jak niektórzy malują!Nie chce tu analizowac z jakich stopów były wykonywane,ale rdzewienie nie bylo w ich naturze. Ostatnio oglądałem u kolegi gąsienice Pz IV ,które zostały niedawno wyciągnięte z ziemi i te dopiero po tylu latach są rdzawe.W przypadku pojazdów uzywanych nawet z krótką przerwą remontową ,a takie budujemy rdzy nakładam niewiele lub wcale. co do farb to używam głownie Humbrola i Revella. Otarcia wykonuję na dobrze wyschniętym modelu ,metodą suchego pędzla, szczeliny i imitację oleju robie przy uzyciu farby i rozpuszczalnika.Nie rozstaję się też ze szmatką,czasem dla przetarcia farby,czasem dla otarcia łez.


Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (22-04-08 21:37)

 
09-04-05 21:34  Re: Pz IV ausf. G -foto!
Panzer zwei   

Czesć Pterpanzer własnie tak sobie oglądam nowe fotki Twojej CZWORECZKI i tak normalnie samo pytanie mi się nasuwa, czy ten układ jezdny jest ruchomy i z czego robiłes nity?.
A tak w ogole to wyrazy uznania dla reszty Twoich modeli, REWELKA STARY!!!!!:)

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024