FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-04-05 08:56  Re: Nowosci Modelika -komentarz
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zastanawiam sieczy ta Mewa ma coś wspólnego z Mewą wydaną niegdyś przez NoweModele. Mam tamtą i w sumie wydaje mi się dobra. Co do pozostałych to w sumie podejdzie tylko D.H.2 i HMS Onslow. Co raz więcej Angoli i to mi się podoba, ale wszystkie takie małe i to mi się nie podoba. Czekamy aż wydadzą Jurka V, ja odliczam minuty.

 
09-04-05 11:48  Re: Nowosci Modelika -komentarz
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

No to po kolei:

1. JAK-15 "FEATHER" - jakoś nie podobają mi się te pierwsze rury, wolę te bardziej współczesne. Więc jak dla mnie brzidal :) I nazwisko projektanta tego modelu nic mi nie mówi, więc i tu znak zapytania.
2. LWS-3 MEWA - Ciekawy samolot, ciekawa konstrukcja, ale też nie dla mnie.
3. D.H.2 - o to to coś dla mnie ostatnio po dorwaniu Camela z MMa zaczynają mi się podobać te druciaki z I WŚ, a ten jest dość charakterystyczny i dlatego bardzo ciekawy. Zresztą to już legenda wsród samolotów więc dobrze ze doczekał się w końcu opracowania jako model. Tylko znowu nazwisko projektanta jakoś nieznane.
4. HMS "ONSLOW" - ładny kamuflarz, więc i model pewnie ciekawy dla okrętowców. Chociaż na zdjeciu widać że na dziobie ma problem z wręgami pewnie ten sam co np w modelarz G. Nowaka :)
5. FOKKER DR I - bardzo ciekawy i bardzo ważny samolot i model. Opis podobnie jak przy D.H. 2
6. ARADO Ar-196 A-3 - Ciekawy model, dla pasjonatów II W.Ś. pozycja obowiązkowa.
7. JAK-17W - Opis jak przy JAK-15

Pozdrawiam Modelikowo Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
09-04-05 13:00  Re: Nowosci Modelika -komentarz
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja powiem tak, Jaczki dwa poprzednie mam, i nie jestem przekonany do dwóch nowych, łódki mnie nie szczególnie kręcą, Dr1 to model raczej dla początkujących, więc raczej wybrał bym ten z MM, Arado nie kupił bym ze względu na projektanta (wolę nie ryzykować poprostu).
Wcześniej interesowało by mnie pięć z nowości Modelika, teraz zostały dwie, Mewa i DH.2.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-04-05 22:21  Re: Nowosci Modelika -komentarz
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

hmmm czytajac co niektore posty dochodze do wnisków jak Kol. MP z Olecka iz skończyla si era modelarzy a zaczela era sklejaczy...tudziez jak mowi moja matka pokolenie keczupu:)....czasem odnosze wrazenie ze gdyby p.Mistewicz zaprojektowal muszle klozetową to bylaby to pozycja obowiązkowa...w koncu nazwisko mówi samo za siebie...
mnie ten Arado sie podoba bez względu kto jest autorem, poniewaz każdy model idzie zlepić...a "samo sie nie zrobi".....brakowalo reedycji tego latadełka......zobaczymy....

 
09-04-05 23:55  Re: Nowosci Modelika -komentarz
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Nie widziałem modelu, więc nie napiszę że mi się podoba, albo nie podoba.
A do niektórych autorów podchodzę z rezerwą, to tyle.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
06-05-05 13:20  Re: Nowosci Modelika -komentarz
kprzemek   

Nabyłem wczoraj fokkera i D.H.2 i nieco się rozczarowałem. Bardzo ładne okładki, ale same modele dość ubogie, chociaż mają ruchome lotki. Jeden podstawowy błąd w D.H.2 - dolny płat jest dokładną kopią górnego. Dzięki czemu na obu skrzydlach otrzymujemy kokardy na górnych powierzchniach.

 
06-05-05 17:49  Re: Nowosci Modelika -komentarz
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam dorzucę tylko jeszcze to że na końcu zeszytu z D.H. 2są pokazane okładki wydanych modeli i wśród nich znalazły się : Spitfire MK I oraz Seafire MK XV widać doszły z następnych nowości :)

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
06-05-05 21:33  Re: Nowosci Modelika -komentarz
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

kprzemek napisałeś Jeden podstawowy błąd w D.H.2 - dolny płat jest dokładną kopią górnego. Dzięki czemu na obu skrzydlach otrzymujemy kokardy na górnych powierzchniach. a jaki ma być rozszeż swoje spostrzeżenia.

k.rydz.

 
06-05-05 22:25  Re: Nowosci Modelika -komentarz
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ma być tak jak na każdym innym dwupłacie... kokardy (tudzież inne oznaczenia przynależności państwowej) na górnej powierzchni górnego płata i dolnej pow. dolnego płata

pozdrawiam
Piotr


 
06-05-05 23:16  Re: Nowosci Modelika -komentarz
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Można prosić o skan lub zdjęcie tych ze elementów? Niewidziałem modelu ale możliwy też jest "czeski błąd" czyli oznaczenie dolnych płatów L jako P i P jako L

Fanatyk Kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024