FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-04-05 20:52  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

no właśnie a skoro już jesteśmy przy temacie budowy odrzutowca z jednokołowym podwoziem przednim i tylnym podwoziem głównym to mam pytanie:

czy zamierzasz umieścić ciężarek w części nosowej płatowca i ewentualnie jak duży ciężarek? czy to jest w ogóle potrzebne?

chodzi mi o to czy bez takiego ciężarka model nie będzie potem "siadał na ogonie"?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
10-04-05 21:03  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

dobre pytanie.. narazie jeszcze nie skelilem dzibu.. bo mam bewne.. niescislosci jesli chodzi o jego budowe...
a chce zrobic... otwarty dziob.. to pewnei dlatego.. :)) zobacze w dlaszym etapie budowy...
mam jeszcze troszke czasu.. zeby to zrobic..
:))

w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 
10-04-05 23:22  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
mcrec   

Do Zdzisia:
Spoilery o których Laszlik pisał to tzw przerywacze.Wychylane są z górnych powierzchni ruchomych części skrzydeł.Tomcat nie ma lotek .Sterowanie wokół osi podłużnej odbywa się za pomocą przerywaczy i usterzenia płytowego .A przy maksymalnym skosie tylko lotki.Tak samo miał MiG-23....

 
11-04-05 00:21  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
TAGEZ222   

W wszystkich współczesnych samolotach musi być obciążenie z przodu może są wyjątki ale ja się nie spotkałem
Musi być minimalny luzna w ukłdzie synchronizacji przy idealnym dopasowaniu zębatki prawdopodobnie nie ryszył by szkrzydeł
Pytanie do Top153
Czy chodzi Ci o ten model jako nic nie pasujące czy inny Hala bo wydał wczesniej Tomcata 3 razy i w tamtych modelach jest to prawda sam jeden próbowałem skleić a kolega inny obydwa wystartowały z 10 piętra

Karton na wieki.

 
11-04-05 01:12  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

jesli o to chodziło laszlikowi... :)) to tak przerywacze sa wyciete... i wklejone sa wnęki do środka.. na zdjęciach to słabo widać ale przy następnym fotografowaniu... zrobie jakieś zdjęcie pod kątem żeby to uwidocznić... nie widać bo scianki tych wnęk maja 1mm...

a co do kolegi który pisał o skeljalności... ten jak do tejpory jest jak najbardziej sklejalny.. jedyny elemnt który nie pasował to właśnie ta niesczęsna część 6.. od kabiny... ale nie było raczej problemem.. jej przyciąć.. model klei sie dobrze.. wręcz bardzo dobrze... jedyne co utrudnia klejenie to instrukcja... za bardzo szczątkowa... wielu rzeczy się trza domyślać...

p.s. bardzo fajnie.. wygląda ta wnęka hamulca aerodynamicznego... :))
p.s2 ten model coraz bardziej mi sie podoba... :))

w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 
11-04-05 04:53  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
Turecki 

 

O panpanie piękna maszyna..i ślicznie zapowiadający się model...czekamna następne fotki :) pozdrawiam

 
11-04-05 13:12  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

hehe.. mój f-14.. nabiera wyglądu... górne poszycie kadłuba praktycznie skończone.. zabieram się za gondole silnika.. i wnęki podwozia.. :)) dalej pasowalność dla mnie jest zaskakująca.. może dlatego że sklejałem głownie mm.. :((

szkoda że aparat będe miał dopiero za kilka dni... ale postaram się ładnie go obfotografować.. :))

w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 
11-04-05 15:18  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
Top153   

wiec tak co do czesci od kadłuba to mi nic niepasowało :/ wszystko za duze niestety :[
czekam na foty :]

TeRaZ ToMcAt WiElKi PoWrÓt !!! :]

 
11-04-05 19:20  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wiesz ja go skleiłem w wersji full wypas.
Nie trzeba dawać ciężarka nie będzie siadał na ogonie.
Uważaj jak będzisz sklejał wnętrze wlotów powietrza można tam troche skoncić sprawę.
Napisałbym więcej ale sklejałem go od razu po jego wydaniu a potem sprezentowałem i nie pamiętam zbytnio budowy.
Ale jakby ci były potrzebne jakieś części z tego modelu pisz smiało, będę mógł załatwić.
Następnego poleciłbym ci Tornado też ma zmienna geometrię skrzydeł ale niestety już go nie ma w wydawnictwie Hala.:(
Model jest po prostu super wszystkim polecam.
Powodzenia w dalszej budowie Winduś.

Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-04-05 19:35  Re: F-14 Tomcat AH relacja z budowy :)
zdzisio 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

nastepny.. bedzie jakis okret.. a jak nie to f-4 phantom z gpm...
:)) no chyba ze f-14 z mm bedzie godny uwagi... to wlasnie on bedzie nastepny.. :))

w stoczni : admiral pierwozwannyj 90%
w hangarze : zero z mm 98%
ah 64 apache z mm 89%

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024