FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
06-04-05 19:22  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Michał dobrze że to tak podzieliłeś - 1,80 za arkusz , to naprawdę niewiele. Preglądam tak moje modele okrętów i wychodzi znacznie więcej :-(

 
06-04-05 19:26  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ale czy taki arkusz, na ktorym jest wydrukowane sa dwa banalne prostokaty da Ci taka sama przyjemnosc jak wycinanie 20 kolek z dziurawymi felgami? ;P. Arkusz, arkuszowi nie rowny... nie patrzmy na ilosc ale i na jakosc, choc w sumie nic nie wiemy na temat tych nowych wycinanek...

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
06-04-05 22:11  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy ktos z szanownego grona modelarskiego bierze pod uwage ceny druku , papieru , pracy druarza , maszyn , transport , magazynowanie itp? Bo te wartosci sie nie zmieniaja nawet gdyby wypuszczac biale arkusze z kropka na srodku.

Z mojej strony dodam, ze model z 100000 cz. niewycinalnych lub trudnych do wykonania ze wzgledu na wielkos za "150PLN" mnie nie interesuje. Co z tego , ze dostalem super dokladny model z super poligrafia, jak polowe czesci w kubel wpuszcze bo te duperele wykonam z materialow alternatywnych lub jakas bardziej odzwierciedlajaca rzeczywistosc technika. Inna sprawa , ze juz dawno temu nauczylem sie modele sklejac a nie zbierac (i tak urusl mi pokazny stosik) i cieszy mnie fakt , ze mam wybor tego co moge zakupic. Poprostu jak nie pasi mi model lub cena lub tym podobne to nie zaplace.
Ale ja sie nieznam ..."bo truskawki posypuje cukrem, ale ja jestem popieprz(...)"...

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-05 22:39  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Tylko nasuwa się pytanie - dokąd nas ta droga zaprowadzi?
Modele coraz większe, coraz bardziej szczegółowe, coraz droższe - nieroztropny wydawca wtopi kupę kasy w "drogi, superszczegółowy projekt" i ani sam nie będzie zadowolony bo nakład słabo się sprzeda, ani modelarze - bo "za drogi", bo "za wielki" itp.

Dinozaury też były wielkie i wyginęły, a przetrwały tylko takie małe ssaczki ;-) może to jest jakieś rozwiązanie.

Pozdr.

Yaris

 
06-04-05 23:00  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Tak sobie czytam i myślę, że wszyscy Ci którzy zabrali głos w tym temacie mają po trochu rację, ale najprawdziwsza prawda ( przepraszam za takie sformułowanie ) jest taka, że u podstaw tego wszystkiego leży nasza wszechobecna polska bieda. Amen.
Big Boy.

Parowóz... to jest TO!!!

Post zmieniony (06-04-05 23:01)

 
07-04-05 08:15  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niedogodzi się! Nikomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Są duże modele..... to pytanie dlaczgo nie ma małych........
Będą małe........ to problem bo nie ma dużych.....
Jest dużo małych częśći...... źle bo za małe..
Będą same duże....... to dlaczego nie ma szczegolow...........
bla bla bla............

Pozdrawiam!
Michał

 
07-04-05 08:27  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Michale zawsze tak było - każdy lubi co innego, ale tutaj powstaje nowy standart, standart cenowy :( Nie oszukujmy się że to jest niewiele. Gdyby rozpatrywać podział ceny na dni korzystania to nowe auta wcale nie sa takie drogie, bo cóż to jest 40 000 zł jeśli mamy autem jeździć np. 10 lat, albo kupno mieszkania za 70 000, przecież tam będziemy mieszkać nieraz do końca życia, czyli jakieś kilkadziesiąt lat. To znaczy że to mieszkanie jest tak naprawdę tanie?

 
07-04-05 08:52  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zgadzam sie z Demonem. Niestety ceny modeli stale i nieubłaganie rosną. Kiedys za duży okręt trzeba było zapłacić około 50 PLN i juz wtedy wydawało się to ceną astronomiczną. Teraz zaczynamy dochodzic powoli do ceny 100 PLN za model - fakt że duzy i wypasiony, ale jednak. Niestety, przestaje to byc hobby tanie. A argument, żeby nie kupowac do szuflady jest IMHO całkowicie chybiony. To moja sprawa po co kupuję model który mi sie podoba, czy zamierzam go skleić czy tylko przechowywac i przeglądać. Niech każdy szczerze sie przyzna ile kupuje rocznie modeli i ile z nich klei a ile tylko uklada na kupce. U mnie (podejrzewam że nie jestem odosobniony) ten stosunek jest bardzo daleki od jedności. I Wydawcy powinni uwzględnić ten fakt w swoich rozrachunkach. Dla nich liczy sie przeciez przede wszystkim sprzedawalność modeli a nie fakt czy ktos je potem klei czy nie. Wygląda jednak na to, że chodzi tylko o to, żeby sprawdzić jak dużo da sie z rynku wycisnąć jednorazowo, o szukanie granicy możliwości klienta. Dla mnie granica została osiągnięta. I dlatego ja podobnie jak Robal, coraz częściej odpadam w tych zawodach, choc robie to ze smutkiem i żalem.
Mała Mi

It'll End In Tears

 
07-04-05 09:33  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Do Michała... Co się niegodzi i co nikomu????????????

Parowóz... to jest TO!!!

 
07-04-05 09:46  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Nawiazujac jeszcze do stsunku cena-ilosc dni na sklejanie. Moze to zabrzmi nawet smiesznie, ale wszystko naprawde dazy do tego, ze tak samo jak w przypadku samochodow czy mieszkan za niedlugo bedziemy zmuszeni kupowac modele po prostu na raty :D... no ale to juz chyba zakrawa na paranoje...

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024